• Profesjonaliści

  Profesjonaliści

  Zapraszamy w wolnej chwili do obejrzenia audycji Profesjonaliści, która przybliża temetykę kształcenia zawodowego możliwego do realizowania na terenie dzielnicy Wola. 

 • Kwalifikacja wojskowa

  Kwalifikacja wojskowa
 • Informacja Dyrektora

  Informacja Dyrektora

  Poniżej zamieszczam link do strony zawierającej informacje o nauce zdalnej i zestawienie stron z materiałami edukacyjnymi, które mogą być pomocne w prowadzeniu zajęć przez internet.

  http://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna

  Jeżeli link się nie otwiera należy go skopiować i wkleić w pasek adresowy przeglądarki.

  Odnośniki do materiałów edukacyjnych znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce \"aktualności\" pod tytułem:

  Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach - rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów.

  Zgodnie z dzisiejszą rekomendacją Ministra Edukacji Narodowej zobowiązuję Państwa do zapoznania się z materiałami zawartymi na stronach edukacyjnych, do wykorzystywania ich w pracy z uczniami w trakcie zawieszenia zajęć szkolnych oraz do systematycznego egzekwowania wykonania pracy przez uczniów.

   

 • Informacja Burmistrza

  Informacja Burmistrza
 • KORONAWIRUS

  KORONAWIRUS

  Informujemy, że zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”

  https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/

 • NIKON Polska

  NIKON Polska

  26 lutego 2020 r., to dzień nie tylko prezentacji kierunków nauczania w Zespole Szkół Stenotypii i Języków Obcych filmowany przez  TVP 3 Warszawa, ale również całodniowe warsztaty fotograficzne zorganizowane przez znanego fotoreportera Adama Noconia, oficjalnego przedstawiciela firmy NIKON. Warsztaty skierowane były do uczniów uczących się w zawodzie Reklamy. Organizator przygotował do testów swój sprzęt fotograficzny: najnowsze   modele lustrzanek, aparaty przyszłości – bezlusterkowce oraz dla porównania starsze modele kompaktów. Uczniowie mogli zapoznać się z szeroką gamą obiektywów o rożnym zastosowaniu: do fotografii architektury (tilt shift), do zdjęć reklamowych packshotów, makrofotografii oraz teleobiektywy do zdjęć przyrodniczych. Uczestnicy warsztatów mogli spróbować swoich sił w wykonaniu zdjęć portretowych.

  Szkoła posiada nowoczesne atelier fotograficzne i zaawansowane aparaty lustrzanki firmy Nikon.

  Stanisław Mulewicz, nauczyciel fotografii w zawodzie technik reklamy, zapowiada nowe bloki tematyczne zajęć praktycznych: ustawienie lamp studyjnych, packshoty w namiocie bezcieniowym, zdjęcia fashion (ubrania i dodatki), biżuterii, szkła oraz zdjęć typu splash.

 • Warsztaty Wolontariatu

  Warsztaty Wolontariatu

  Pod koniec stycznia członkowie szkolnego Koła wolontariatu uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Mottem szkolenia stała się aktywizacja naszych członków do dalszych działań.

 • Wizyta u Powstańców

  Wizyta u Powstańców

   

  Tegoroczny Dzień Babci spędziliśmy w Domu Wsparcia Powstańców Warszawskich, śpiewając dla zebranego tam Szanownego Grona piosenki z Dwudziestolecia Międzywojennego. W rytmie charlestona i przy dźwiękach "Jesiennych róży" upłynął nam szybko czas, który był tylko wstępem do wspólnych rozmów. Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy tak sympatycznie przyjęci i że udało nam się wnieść w życie czcigodnych Powstańców trochę radości.

  Album foto

 • Splashe

  Splashe

  Do dynamicznych ujęć fotograficznych należą z pewnością zdjęcia reklamowe, na których pokazane są przedmioty wpadające do wody, po czym rozbryzguje się ona w efektowny sposób. To co najważniejsze, to refleks fotografa, który przy odpowiednim oświetleniu i kompozycji w ułamku sekundy wykona zdjęcie przykuwające uwagę widza. Uczniowie klas pierwszych technikum reklamy dali upust swoim talentom podczas poznawania tajników fotografii reklamowej pod okiem Pana Stanisława Mulewicza. Po zakończonej sesji zdjęciowej mogli przeanalizować i ocenić swoje prace.

 • Zebranie

  Zebranie

  Informujemy, że zgodnie z harmonogramem szkoły, 29 stycznia o godzinie 17.30 odbędzie się zebranie dla rodziców, na które serdecznie zapraszamy. 

 • Wigilia Wolontariatu

  Wigilia Wolontariatu

  Tuż przed świętami odbyło się spotkanie Koła Wolontariatu, na którym w radosnej atmosferze szkolni wolontariusze mieli okazję złożyć sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

 • Studio Fotograficzne

  Studio Fotograficzne

  10 grudnia 2019 r. pod kierunkiem prof. Stanisława Mulewicza odbyły się zajęcia uczniów klas reklamy w szkolnym studiu fotograficznym.

  W błysku fleszy uczniowie mogli wyzwolić swoje emocje, temperament oraz zdolności fotograficzne. Przed obiektywem prześcigali się w pomysłowości pozowania, wykonywania figur wręcz akrobatycznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem w pracy fotografa i modela. Od nowego roku zajęcia fotograficzne będą uatrakcyjniać kierunek reklamy. Życzymy uczniom wiele ciekawych pomysłów, kreatywności oraz rozwijania swoich zainteresowń.

 • Muzeum Drukarstwa

  Muzeum Drukarstwa

  W dniu 11 grudnia klasa 2 RTa uczestniczyła w warsztatach grafiki w Muzeum Drukarstwa w Warszawie. Uczniowie poznali historię drukarstwa oraz techniki grafiki artystycznej. W klimacie zabytkowej drukarni, każdy z uczniów wykonał własną matrycę oraz wydrukował odbitkę w technice linorytu. Młodzi adepci kierunku reklamy wykazali się dużą zręcznością w operowaniu dłutem jak również pomysłowymi wzorami. Swoje prace wykonali również nasi nauczyciele: Pani Iwona Stępień i Pan Stanisław Mulewicz.

 • Wizyta w Mazowii

  Wizyta w Mazowii

  Uczennice z klasy drugiej: Martyna Głowacka, Nikola Sienniak, Weronika Snochowska wybrały się do Kliniki Rehabilitacji Mazowia by odwiedzić chorych oraz złożyć im życzenia na święta Bożego Narodzenia jak i na Nowy Rok 2020. Uczennice wręczały chorym i personelowi własnoręcznie zrobione kartki świąteczne.

 • Komisja Europejska

  Komisja Europejska

  11 grudnia 2019 roku wybrani uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w zajęciach „Przyszłość Unii Europejskiej” w ramach projektu „O demokracji w Warszawie. Młodzi warszawiacy rozwijają się naukowo w zakresie państwa i demokracji w 30. rocznicę wydarzeń 1989 roku”. Spotkanie odbyło się w Komisji Europejskiej w Warszawie. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu Filipa Skawińskiego, przybliżyć sylwetki europosłów oraz poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania o funkcjonowaniu i przyszłości UE.

 • Dzień Wolontariusza

  Dzień Wolontariusza

  Z okazji tego święta gościliśmy u burmistrza dzielnicy Wola, który docenił naszą działalność drobnymi upominkami.

 • Mikołajkowe zabawy

  Mikołajkowe zabawy

  W czwartek 5 grudnia uczniowie naszej szkoły gościli w SP 109.Przeprowadzili tam mikołajowe zabawy lekkoatletyczne dla uczniów klas czwartych. Zabawy było co niemiara. Uczniowie chcieli zdobyć jak najlepsze wyniki pokonując trzy stacje-bieg, skok, rzut. Nasi wolontariusze obsługiwali stanowiska stacji, przybijali piątki uczniom i na koniec rozdali im medale, opaski na rękę i dyplomy.

  Dziękuje za wspólny udział w akcji wolontariackiej uczniom: Julii Olszewskiej, Zuzannie Klimek, Jakubowi Szyszce oraz Pani Joannie Moszyńskiej - Bogdan za pomoc w zorganizowaniu chętnych uczniów i wyjazdu.

 • "Mój ulubiony wiersz"

  "Mój ulubiony wiersz"

  Dwie uczennice wyłonione na drodze szkolnych eliminacji: Jola Sępkowska z klasy 2 OTB i Julka Rogala z klasy 3 RTB reprezentowały nasze technikum w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Mój ulubiony wiersz". Interpretacja wiersza wybranego przez Julię okazała się bezkonkurencyjna! Gratulujemy zwyciężczyni, której sztuka deklamacji zachwyciła jury, tym bardziej, że w konkursie uczestniczyło 30 osób. 

 • Przedwojenna Wrszawa

  Przedwojenna Wrszawa

  101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się okazją do świętowania w naszej szkole. Uczniowie mieli okazję zobaczyć widowisko kawiarniano-kabaretowe imitujące czasy przedwojennej Warszawy. W jej klimat wprowadziły nas najpopularniejsze szlagiery lat 20. i 30. XX wieku, np. "Baby, ach te baby", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Ta ostatnia niedziela" i wiele innych... Występy naszych uczniów, kostiumy oddające charakter epoki międzywojennej, widowiskowy pokaz taniec (Charleston, Kankan) uprzyjemniły wszystkim czas. 

 • Targi turystyczne

  Targi turystyczne

  W dniu 22 listopada (piątek) 2019 klasy turystyczne i hotelarskie naszej szkoły uczestniczyły w Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw 2019. Uczniowie zapoznali się z ofertą turystyczną kilkuset wystawców z 5 kontynentów z 50 krajów. Stoiska targowe dotyczyły:

  • turystyki krajowej i zagranicznej,
  • oferty polskich i zagranicznych touroperatorów,
  • atrakcji krajów prezentowanych przez narodowe organizacje turystyczne i ambasady,
  • oferty turystycznej regionów, miast, województw i gmin Polski,
  • baza noclegowej: hoteli, pensjonatów, apartamentów, ośrodków wypoczynkowych,
  • przewoźników,
  • bazy turystycznej: ośrodków narciarskich, aquaparków, parków tematycznych i innych atrakcji turystycznych,
  • turystyki medycznej, sanatoriów, uzdrowisk,
  • SPA&Wellness,
  • MICE i turystyki biznesowej: organizatorów eventów i incentive, obiektów konferencyjnych i szkoleniowych,
  • turystycznych portali rezerwacyjnych,
  • towarzystw ubezpieczeniowych,
  • sieci i programów komputerowych dla hoteli oraz biur podróży,
  • nowych technologii,
  • izb i stowarzyszeń branży turystycznej,
  • wydawnictw turystycznych.

    

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć