• Studio Fotograficzne

  Studio Fotograficzne

  10 grudnia 2019 r. pod kierunkiem prof. Stanisława Mulewicza odbyły się zajęcia uczniów klas reklamy w szkolnym studiu fotograficznym.

  W błysku fleszy uczniowie mogli wyzwolić swoje emocje, temperament oraz zdolności fotograficzne. Przed obiektywem prześcigali się w pomysłowości pozowania, wykonywania figur wręcz akrobatycznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem w pracy fotografa i modela. Od nowego roku zajęcia fotograficzne będą uatrakcyjniać kierunek reklamy. Życzymy uczniom wiele ciekawych pomysłów, kreatywności oraz rozwijania swoich zainteresowń.

 • Muzeum Drukarstwa

  Muzeum Drukarstwa

  W dniu 11 grudnia klasa 2 RTa uczestniczyła w warsztatach grafiki w Muzeum Drukarstwa w Warszawie. Uczniowie poznali historię drukarstwa oraz techniki grafiki artystycznej. W klimacie zabytkowej drukarni, każdy z uczniów wykonał własną matrycę oraz wydrukował odbitkę w technice linorytu. Młodzi adepci kierunku reklamy wykazali się dużą zręcznością w operowaniu dłutem jak również pomysłowymi wzorami. Swoje prace wykonali również nasi nauczyciele: Pani Iwona Stępień i Pan Stanisław Mulewicz.

 • Wizyta w Mazowii

  Wizyta w Mazowii

  Uczennice z klasy drugiej: Martyna Głowacka, Nikola Sienniak, Weronika Snochowska wybrały się do Kliniki Rehabilitacji Mazowia by odwiedzić chorych oraz złożyć im życzenia na święta Bożego Narodzenia jak i na Nowy Rok 2020. Uczennice wręczały chorym i personelowi własnoręcznie zrobione kartki świąteczne.

 • Komisja Europejska

  Komisja Europejska

  11 grudnia 2019 roku wybrani uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w zajęciach „Przyszłość Unii Europejskiej” w ramach projektu „O demokracji w Warszawie. Młodzi warszawiacy rozwijają się naukowo w zakresie państwa i demokracji w 30. rocznicę wydarzeń 1989 roku”. Spotkanie odbyło się w Komisji Europejskiej w Warszawie. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu Filipa Skawińskiego, przybliżyć sylwetki europosłów oraz poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania o funkcjonowaniu i przyszłości UE.

 • Dzień Wolontariusza

  Dzień Wolontariusza

  Z okazji tego święta gościliśmy u burmistrza dzielnicy Wola, który docenił naszą działalność drobnymi upominkami.

 • Mikołajkowe zabawy

  Mikołajkowe zabawy

  W czwartek 5 grudnia uczniowie naszej szkoły gościli w SP 109.Przeprowadzili tam mikołajowe zabawy lekkoatletyczne dla uczniów klas czwartych. Zabawy było co niemiara. Uczniowie chcieli zdobyć jak najlepsze wyniki pokonując trzy stacje-bieg, skok, rzut. Nasi wolontariusze obsługiwali stanowiska stacji, przybijali piątki uczniom i na koniec rozdali im medale, opaski na rękę i dyplomy.

  Dziękuje za wspólny udział w akcji wolontariackiej uczniom: Julii Olszewskiej, Zuzannie Klimek, Jakubowi Szyszce oraz Pani Joannie Moszyńskiej - Bogdan za pomoc w zorganizowaniu chętnych uczniów i wyjazdu.

 • "Mój ulubiony wiersz"

  "Mój ulubiony wiersz"

  Dwie uczennice wyłonione na drodze szkolnych eliminacji: Jola Sępkowska z klasy 2 OTB i Julka Rogala z klasy 3 RTB reprezentowały nasze technikum w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Mój ulubiony wiersz". Interpretacja wiersza wybranego przez Julię okazała się bezkonkurencyjna! Gratulujemy zwyciężczyni, której sztuka deklamacji zachwyciła jury, tym bardziej, że w konkursie uczestniczyło 30 osób. 

 • Przedwojenna Wrszawa

  Przedwojenna Wrszawa

  101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się okazją do świętowania w naszej szkole. Uczniowie mieli okazję zobaczyć widowisko kawiarniano-kabaretowe imitujące czasy przedwojennej Warszawy. W jej klimat wprowadziły nas najpopularniejsze szlagiery lat 20. i 30. XX wieku, np. "Baby, ach te baby", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Ta ostatnia niedziela" i wiele innych... Występy naszych uczniów, kostiumy oddające charakter epoki międzywojennej, widowiskowy pokaz taniec (Charleston, Kankan) uprzyjemniły wszystkim czas. 

 • Targi turystyczne

  Targi turystyczne

  W dniu 22 listopada (piątek) 2019 klasy turystyczne i hotelarskie naszej szkoły uczestniczyły w Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw 2019. Uczniowie zapoznali się z ofertą turystyczną kilkuset wystawców z 5 kontynentów z 50 krajów. Stoiska targowe dotyczyły:

  • turystyki krajowej i zagranicznej,
  • oferty polskich i zagranicznych touroperatorów,
  • atrakcji krajów prezentowanych przez narodowe organizacje turystyczne i ambasady,
  • oferty turystycznej regionów, miast, województw i gmin Polski,
  • baza noclegowej: hoteli, pensjonatów, apartamentów, ośrodków wypoczynkowych,
  • przewoźników,
  • bazy turystycznej: ośrodków narciarskich, aquaparków, parków tematycznych i innych atrakcji turystycznych,
  • turystyki medycznej, sanatoriów, uzdrowisk,
  • SPA&Wellness,
  • MICE i turystyki biznesowej: organizatorów eventów i incentive, obiektów konferencyjnych i szkoleniowych,
  • turystycznych portali rezerwacyjnych,
  • towarzystw ubezpieczeniowych,
  • sieci i programów komputerowych dla hoteli oraz biur podróży,
  • nowych technologii,
  • izb i stowarzyszeń branży turystycznej,
  • wydawnictw turystycznych.

    

 • Oficerska Ogrodowa

  Oficerska Ogrodowa

  Tuż po Święcie Niepodległości gościliśmy w naszej szkole oficerów Wojska Polskiego: Pana Generała Janusza Sobolewskiego, który opowiadał o służbie na misjach w Iraku i Afganistanie, Pana Pułkownika Tomasza Kwietnia Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, a także Mistrza Świata w strzelaniu z karabinu Pana Tomasza Bartnika, którzy odkryli przed nami tajniki strzelectwa. Naszymi gośćmi byli także: Pan Pułkownik Piotr Kowaluk oraz Pan Pułkownik Zbigniew Klonowski. 

 • Wolontariat w schronisku

  Wolontariat w schronisku

  Wolontariat z Ogrodowej zorganizował zbiórkę dla zwierząt ze schroniska w Józefowie koło Legionowa. Po naszym przybyciu przekonaliśmy się jak wiele jest psiaków i kociaków czekających na pomoc i adopcję. Mieliśmy okazję poznać wspaniałego Reksia, który od dwóch lat czeka na nową rodzinę.

 • Miesiąc Bibliotek

  Miesiąc Bibliotek

  W dniach 28 i 29 października w bibliotece odbyły się obchody Święta Bibliotek. Z tej okazji biblioteka przygotowała różne mini konkursy błyskawiczne z nagrodami oraz  wystawę „Czytajcie, a znajdziecie” w czytelni biblioteki. W zabawach i konkursach wzięło udział  122 uczniów, którzy odwiedzili bibliotekę indywidualnie oraz w grupach z nauczycielami. Nauczycieli i pracowników szkoły, którzy odwiedzili w tym dniu bibliotekę czekał  poczęstunek ( ciasto własnego wypieku ).

 • Wizyta w NSA

  Wizyta w NSA

  Klasy 2Rtb i 3Rtb dzięki uprzejmości Pana Profesora Michała Kowalskiego odwiedziły Naczelny Sąd Administracyjny. Wzięliśmy udział w symulowanej rozprawie sądowej dotyczącej obowiązkowych szczepień u dzieci, a także mieliśmy okazję zapoznać się z unikatowymi zbiorami biblioteki sądowej.

 • A może bluza?

  A może bluza?

  Jeżeli chcielibyście kupić bluzę naszej szkoły to serdecznie zapraszam w poniedziałek 4 listopada do sali 36 na przerwach o godzinie 12.35 i 13.30. Będzie można obejrzeć jak one wyglądają, a także przymierzyć odpowiedni rozmiar.

  Koszt bluz:

  bez kaptura - 89 zł

  z kapturem - 99 zł

  rozpinana - 109 zł

  bejsbolówka - 109 zł

  Bluzy są dostępne w poniższych kolorach.  

  W razie pytań można wysłać wiadomość przez dziennik. 

  Andrzej Ostanek

 • "Lekcje w mieście..."

  "Lekcje w mieście..."
 • Dzień Otwarty

  Dzień Otwarty

  Zapraszamy Rodziców na Dzień Otwarty 30 października o godz. 17.30 oraz na szkolenie dla rodziców z zakresu profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych wśród młodzieży. Zajęcia wykładowe z dyskusją i krótkimi ćwiczeniami odbędą się w godz. 18.00-21.00 na sali konferencyjnej w szkole. 

 • Poetycka "Ogrodowa"

  Poetycka "Ogrodowa"

  W minioną środę 16 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z przedstawicielami świata literackiego w Warszawie. Spotkanie z poetami Markiem Wawrzkiewiczem, Joanną Rawik oraz podróżnikiem Krzysztofem Mroziewiczem stało się podstawą do odkrywania tajników warsztatu poetyckiego oraz zdobywania wiedzy o świecie. Wydarzenie minęło w miłej, pełnej refleksji atmosferze…

 • Jesień Poezji

  Jesień Poezji

  48. Warszawska Jesień Poezji będzie miała swoją inaugurację 11 października, ale my spotykamy się z poetami już teraz, korzystając z ich chęci podzielenia się z szerszą publicznością swoją twórczością. Mieliśmy zaszczyt gościć  Pana Zbigniewa Milewskiego, który  – niczym na slamie – zachęcał młodzież do pisania poezji jako swego rodzaju antidotum na frustrującą codzienność, Panią Barbarę Rustecką uwrażliwiającą nas na los Polaków walczących za Ojczyznę i Pana Pawłą Łęczuka, który dzięki swym wierszom zabrał nas na wirtualną wycieczkę po Warszawie. Dzięki mistrzom słowa udało nam się wejść na Parnas, więc prezentujemy nasze dzieło:

  Wczorajsze usta całowałeś

  szminką dawnej nudy

  lecz twoje spojrzenie

  dało mi inspirację

  ale nie miałam pomysłu

  jak to powiedzieć

  patrząc ci prosto w oczy

  tak mocno biło mi serce

 • Podróż Pamięci

  Podróż Pamięci

  „Podróż Pamięci” lekcja i ważnej i trudnej historii …

  Celem projekt edukacyjnego „Podróż Pamięci”, do którego szkoła zakwalifikowała się w czerwcu, jest upamiętnienie wydarzeń związanych z 75.rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i deportacją ludności cywilnej - mieszkańców Warszawy do KL Auschwitz. Realizatorami projektu są Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) w Państwowym Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu, Muzeum Stutthof, Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.   W ramach projektu nauczyciele oraz uczniowie klas czwartych uczestniczyli w konferencji i warsztatach: „Z powstańczej Warszawy do niemieckich nazistowskich obozów Auschwitz i Stutthof”, które odbyły się w 19 września br. w siedzibie WCIES, przy ul. Starej w Warszawie. Podczas konferencji nauczyciele poszerzyli wiedzę i umiejętności w zakresie planowania i organizacji działań edukacyjnych w miejscach pamięci. Nauczyciele opiekunowie uczestników projektu mieli okazję zapoznania się z ofertą edukacyjną Muzeum Auschwitz, Muzeum Stutthof i Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń w zakresie nauczania.   Równolegle z częścią konferencyjną/plenarną dla nauczycieli, odbyły się warsztaty dla młodzieży ze szkół zakwalifikowanych w czerwcu br. do udziału w drugim komponencie projektu „Podróży Pamięci”, w postaci wizyt edukacyjnych w Oświęcimiu i Sztutowie. Zajęcia miały na celu przygotowanie uczniów do wizyt zarówno merytorycznie jak i emocjonalnie. 27 września br. w ramach realizacji drugiej części projektu, nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Muzeum Stutthof. Zwiedzili teren Muzeum Stutthof w Sztutowie wraz ze znajdującymi się w jego obrębie obiektami poobozowymi, który obejmuje obecnie obszar liczący 20 ha. Mimo upływu czasu, sięgającego blisko osiemdziesiąt lat od momentu powstania obozu Stutthof, wciąż odnajdywane są przedmioty należące do osadzonych w nim więźniów. To była cenna, ale i trudna lekcja poza lekcyjną salą.

 • Wizyta w NIK

  Wizyta w NIK

  Uczniowie klas trzecich udali się z wizytą do Najwyższej Izby Kontroli, poznając historię instytucji oraz zasady jakimi kierują się inspektorzy podczas wykonywania swoich obowiązków.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć