• Nabór na stypendia

  Nabór na stypendia

  W tym roku po raz kolejny warszawscy uczniowie mogą ubiegać się o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

  Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie.

  Wnioski należy składać do 31 lipca 2018.

  Zachęcamy do zapoznania się z kryteriami dla potencjalnych chętnych, które dostępne są pod adresem:

  http://www.centrumjp2.pl/kryteria-dla-uczniow/

  Kontakt  w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp.pl

   

 • Wolskie Gazetki

  Wolskie Gazetki

  Nasza szkoła wzięła udział w Konkursie Wolskich Gazetek Szkolnych w kategorii specjalnej, czyli naszym zadaniem było przygotowanie okolicznościowego biuletynu poświęconego stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawartość merytoryczną artykułów i atrakcyjność ich przekazu nadzorowały  panie Aleksandra Jordan, Barbara Czepik i Aneta Czerwińska. Pegaza próbował ujarzmić swoją poezją Wojtek Paczkowski ( III OT ), natomiast o grafikę zadbali młodzi adepci reklamy: Piotrek Roguski, Maciek Drozd i Wojtek Ludwiniak ( III RT ). Bohatera na okładkę biuletynu "PEŁNI WOLI" wyrzeźbiła Klaudia Zawiślak.

  "PEŁNI WOLI".pdf

 • Zawody lekkoatletyczne

  Zawody lekkoatletyczne

  Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w Zawodach o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Fototechnicznych, niestety puchar nie trafił w nasze ręce, jednak serdecznie dziękujemy uczniom za udział w zawodach i reprezentowanie szkoły.

  Album foto

  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 1 Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 2

 • Zaprojektuj szkołę

  Zaprojektuj szkołę

  Była sobie w szkole... biała ściana.

  Realizując przedsięwzięcie "Zaprojektuj szkołę", kilkoro uczniów z klas pierwszych, między innymi: Anna Stawska, Adam Rokicki, Wiktoria Pietras, Karolina Gontarska, Patrycja Pęczek, Klaudia Szczęśniak oraz Agata Ziółek stworzyło niezwykłe drzewo wolności, przyjaźni, tolerancji oraz wspólnoty szkoły.

  Kolorowe dłonie to odciski uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.

  Kolor zielony to kierunek reklamy, czerwony jest odpowiednikiem hotelarstwa, natomiast pomarańczowy symbolizuje turystykę. Na ścianie znalazło się miejsce także dla tegorocznych maturzystów – kolor lawendowy, oraz można zobaczyć białą dłoń symbolizującą absolwentów. Na samym dole drzewa, wśród korzeni można napotkać dłonie nauczycieli.

  Album foto 

  Zaprojektuj szkołę - Obrazek 1 Zaprojektuj szkołę - Obrazek 2 Zaprojektuj szkołę - Obrazek 3 Zaprojektuj szkołę - Obrazek 4 Zaprojektuj szkołę - Obrazek 5 Zaprojektuj szkołę - Obrazek 6

 • Szkoła z kalasą

  Szkoła z kalasą

  Po blisko rocznej współpracy z Fundacją ,,Szkoła z klasą", dobiegł końca edukacyjny projekt ,,Zaprojektuj szkołę" w którym uczestniczyła nasza szkoła. Finałem przedsięwzięcia była realizacja zamierzonych projektów w znaczący sposób wpływających na zmianę naszego otoczenia szkolnego, dzięki temu nasza placówka wzbogaciła się o nową wizualizację na najniższej części klatki schodowej. Punktem finałowym projektu było spotkanie reprezentantów wszystkich warszawskich szkół uczestniczących w powyższym przedsięwzięciu w Warsztacie Warszawskim. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Olczak, Anna Stawska oraz Adam Rokicki wraz z Panem Oskarem Halkiewem.

  Album foto

  Szkoła z kalasą - Obrazek 1 Szkoła z kalasą - Obrazek 2 Szkoła z kalasą - Obrazek 3 Szkoła z kalasą - Obrazek 4

 • Zajęcia z Unią Europejską

  Zajęcia z Unią Europejską

  Słuchacze szkoły policealnej wybrali się na zajęcia zorganizowane w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej. Tematyką zajęć była możliwość pracy, kariery oraz wolontariatu na obszarze państw Wspólnoty Europejskiej.

  Album foto

  Zajęcia z Unią Europejską - Obrazek 1 Zajęcia z Unią Europejską - Obrazek 2

 • Technologie XXI wieku

  Technologie XXI wieku

  16 maja klasa 2HOT odwiedziła wystawę Technologie XXI w.  Jak to działa?

  Wystawa przedstawiająca fascynujące zjawiska związane ze współczesnymi technologiami została zorganizowana na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej i udostępniona dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

  Dowiedzieliśmy się m.in.:

  Jak wydrukować jaszczurkę w 3D? Jak działają ogniwa fotowoltaiczne? Czy banany promieniują i czy to promieniowanie jest szkodliwe? Jak spowodować, żeby śruba lewitowała?

  Oprócz wystawy naszą uwagę przyciągnął sam gmach Politechniki z niezwykle piękną Dużą Aulą.

  Album foto

  Technologie XXI wieku - Obrazek 1 Technologie XXI wieku - Obrazek 2 Technologie XXI wieku - Obrazek 3 Technologie XXI wieku - Obrazek 4

 • Wycieczka zawodowa

  Wycieczka zawodowa

  Co się dzieje z gotowym projektem graficznym po wysłaniu do drukarni? Jak wygląda praca drukarzy? Do czego służą różne maszyny w drukarni? Jak odbywa się proces druku sitowego i offsetowego? Odpowiedzi na te pytania klasy 3RT i 2RT znalazły podczas wycieczki zawodowej do drukarni offsetowej PRO-druk z Józefowa. Dziękujemy kierownictwu i pracownikom drukarni PRO-druk za serdeczne przyjęcie i fachowe oprowadzenie.

  Album foto

  Wycieczka zawodowa - Obrazek 1 Wycieczka zawodowa - Obrazek 2

 • Matura

  Matura

  Ścienne motyle, bukiet bzów oraz uśmiech komisji egzaminacyjnej – tak wyglądało powitanie w piątkowy poranek naszych Maturzystów.

  Po wylosowaniu numeru stolika w sali podpisanej „Matura”, gdzie na stole czekały słowniki, wszyscy przystąpili do egzaminu z języka polskiego, który rozpoczął serię maturalnych batalii w naszej szkole.

  Kochani Maturzyści, wiedzcie, że Dyrekcja, wasi Nauczyciele oraz wszyscy Pracownicy, głęboko wierzą w Wasze kreatywne podejście do piątkowych tematów maturalnych, życzymy powodzenia w kolejnych dniach oraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, które z pewnością będą satysfakcjonujące dla wszystkich!

  Powodzenia!

  Album foto

  Matura - Obrazek 1 Matura - Obrazek 2 Matura - Obrazek 3 Matura - Obrazek 4 Matura - Obrazek 5

 • Lekcje poza szkołą

  Lekcje poza szkołą

  Na jakie kolory mogły świecić neony? Skąd wzięły się w przestrzeni publicznej i jak zmieniały się w poszczególnych latach? Dlaczego nie ma ich już na naszych ulicach? To pytania na które szukała odpowiedzi klasa 1OT. W ramach lekcji Geografii Turystycznej udała się do Muzeum Neonów, by przekonać się, że Warszawa jest pełna niekonwencjonalnych atrakcji turystycznych.

  Album foto

  Lekcje poza szkołą - Obrazek 1 Lekcje poza szkołą - Obrazek 2 Lekcje poza szkołą - Obrazek 3

 • Dni otwarte

  Dni otwarte

  W dniach 7 marca i 11 kwietnia w naszej szkole odbyły się dni otwarte dla przyszłych uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas by przyjść i poznać naszą ofertę edukacyjną. Liczymy, że obecni na spotkaniach uczniowie oraz pedagodzy sprawili, że Wasz pierwszy wybór padnie na jeden z naszych trzech kierunków.

  Do zobaczenia 1 września!

   

  Album foto

  Dni otwarte - Obrazek 1 Dni otwarte - Obrazek 2 Dni otwarte - Obrazek 3

 • Wiosna na Ogrodowej

  Wiosna na Ogrodowej

  Czegoś takiego jeszcze nie było, ale było super i chcemy więcej! Dzisiaj sadziliśmy bratki przed naszą szkołą. Zakasali rękawy uczniowie klas 2HOT, 1RTb oraz 3RT i 3OT.

  Akcja "Bratek" udała się na 6!

  Album foto

  Wiosna na Ogrodowej - Obrazek 1 Wiosna na Ogrodowej - Obrazek 2 Wiosna na Ogrodowej - Obrazek 3 Wiosna na Ogrodowej - Obrazek 4

 • Egzamin LCCI

  Egzamin LCCI

  Jak co roku tuż po świętach odbył się w naszej szkole egzamin LCCI English for Business. Przystąpiła do niego  siedmioosobowa grupa śmiałków lubiących dodatkowe wyzwania, wśród nich jak zwykle słuchacze II roku szkoły policealnej oraz jeden uczeń IV klasy technikum. 

  Album foto

  Egzamin LCCI - Obrazek 1 Egzamin LCCI - Obrazek 2 Egzamin LCCI - Obrazek 3 Egzamin LCCI - Obrazek 4

 • Wielkanoc

  Wielkanoc

  Wielkanocne spotkanie przy szkolno-świątecznym stole

   

  Radosny entuzjazm nigdy nie opuszcza klasę 1 Rta, która wspólnie z swoim wychowawcą, Panem Oskarem i uczącymi nauczycielami, zorganizowała dnia 28 marca b.r. świąteczne śniadanie na szkolnym stole. Wspólnie spędzony czas wypełniliśmy życzeniami, krótką refleksją historyczną na temat Świąt Wielkanocnych oraz smakowaniu pysznych kulinarnych wypieków.

   

  Album foto

  Wielkanoc - Obrazek 1 Wielkanoc - Obrazek 2 Wielkanoc - Obrazek 3  

 • Dla zwierzaków...

  Dla zwierzaków...

  W ramach wolontariatu tuż przed Wielkanocą przeprowadziliśmy zbiórkę na rzecz mieszkańców schroniska na Paluchu. Wszystko to  było możliwe dzięki  Zuzi Pankowskie z 1OT  i jej drużyny harcerskiej. Wszystkim darczyńcom  serdecznie dziękujemy. 

  Album foto

  Dla zwierzaków... - Obrazek 1 Dla zwierzaków... - Obrazek 2

 • Dzień Frankofonii

  Dzień Frankofonii

  We wtorek 27 marca (le mardi 27 mars) nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Frankofonii (Journée de la francophonie).

  Uczniowie całej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować (fêter) ten dzień.

  Ania i Adam, animatorzy całego przedsięwzięcia, przedstawili historię Frankofonii - międzynarodowej organizacji. 

  Z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się gdzie "znaleźć Francję w Polsce" czyli jakie są produkty, marki, sklepy francuskie, a nawet gdzie można zjeść coś typowego z kuchni francuskiej w Warszawie. Był tez konkurs na przebranie à la française wraz z nagrodami typowo francuskimi. 

  I miejsce zajęła Ania (II RT) i otrzymała "torebkę piękności" (kosmetyki marek francuskich np. Vichy, Petit Marseillais i inne), II miejsce zajął Przemek (I HOT) - prezent kulinarny (francuskie artykuły spożywcze, w tym słynną moutarde Dijon, fromage i inne), natomiast III miejsce przypadło Uli (I HOT),  która otrzymała torebkę "intelektualną" ( np. film DVD Amelia, książkę Petit Prince de Saint-Exupery, itp).

  Pan Dyrektor podziękował również 4 uczennicom, które brały udział w konkursie plastycznym "La vie est courte, l'art est long-sladami Van Gogha" i tym samym reprezentowały naszą szkołę w środowisku lokalnym. Patrycja, Wiktoria, Julia i Klaudia otrzymały dyplomy oraz upominki za pięknie wykonane prace (patrz fotogaleria- miesiąc frankofonii).

  Na koniec pani Katarzyna Rutkowska wprowadziła nas w świat muzyki, piosenki francuskiej i zaśpiewaliśmy wspólnie refren utworu Christopha Maé "Parce qu'on sait jamias". C’était une bonne et inoubliable rencontre! To było bardzo miłe spotkanie.

  Album foto

  Dzień Frankofonii - Obrazek 1 Dzień Frankofonii - Obrazek 2 Dzień Frankofonii - Obrazek 3

 • Marcowa Ogrodowa

  Marcowa Ogrodowa

  Zgodnie z tradycją w naszej szkole w pierwszy dzień wiosny uczestniczyliśmy w szeregu ciekawych spotkań, tym razem nazwanych „Marcowa Ogrodowa”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Łukasz Kołodziejczyk - utytułowany szermierz i jednocześnie nasz były słuchacz. Pan Piotr Kalbarczyk, który przybliżył nam jak należy dbać o stan skóry, żeby uniknąć czerniaka. Pani Ewa Sylwestrzak - dyplomowany psychodietetyk, która zapoznała nas z problematyką anoreksji i bulimii. Na koniec dwie wspaniałe makijażystki, Pani Magdalena Bystrzycka i Pani Natalia Szydłowska, ze znanej i wiodącej perfumerii, specjalnie dla nas przeprowadziły konkursy z nagrodami oraz przeprowadziły profesjonalny pokaż makijażu.

  Całość przygotował samorząd szkolny, natomiast spotkania prowadziła Emily Garas z 2RT.

  Album foto

  Marcowa Ogrodowa - Obrazek 1 Marcowa Ogrodowa - Obrazek 2 Marcowa Ogrodowa - Obrazek 3

 • Muzeum Drukarstwa

  Muzeum Drukarstwa

  Klasa 3 RT, pod opieką Pani Mirosławy Pietrzak oraz Pana Piotra Ślęzaka - nauczyciela reklamy, uczestniczyła w lekcji muzealnej w warszawskim Muzeum Drukarstwa. Muzeum w swoich zbiorach ma zabytki sztuki drukarskiej, edytorskiej, graficznej i introligatorskiej oraz maszyny i przyrządy używane przez dawnych drukarzy. Dzięki tej wizycie uczniowie 3RT pogłębili swoją wiedzę o technikach drukarskich oraz przygotowali własnoręcznie linoryty, z których następnie wykonali odbitki na prasie drukarskiej.

  Album foto

  Muzeum Drukarstwa - Obrazek 1 Muzeum Drukarstwa - Obrazek 2 Muzeum Drukarstwa - Obrazek 3

 • Miesiąc Frankofonii

  Miesiąc Frankofonii

  Marzec to międzynarodowy Miesiąc Frankofonii. Jest  to święto wszystkich ludzi, którzy posługują się językiem francuskim. Co roku, frankofoni i frankofile, czyli Ci, którzy znają i kochają język francuski, organizują różne spotkania, wystawy, konkursy.

  XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie, zorganizowało konkurs plastyczny „ LA VIE EST  COURTE,  L’ART EST LONG ” - Śladami Van Gogha. W tym roku po raz pierwszy cztery uczennice z naszej szkoły wzięły w nim udział

  Klaudia Zawiślak, Patrycja Stokowska, Wiktoria Pietras, Julia Rogala wykonały piękne prace wzorując się na malarzach francuskich.

  Dyrekcja szkoły postanowiła nagrodzić trud, odwagę, wkład w propagowaniu naszej szkoły na zewnątrz. Oficjalnie podziękujemy i nagrodzimy dziewczyny we wtorek 27 marca podczas naszego Dnia Frankofonii.

  Album foto

  Miesiąc Frankofonii - Obrazek 1 Miesiąc Frankofonii - Obrazek 2 Miesiąc Frankofonii - Obrazek 3 Miesiąc Frankofonii - Obrazek 4

 • Wolskie drogi

  Wolskie drogi
  20.03.2018

  Nasi uczniowie: Sandra Świder, Patrycja Pałaszewska i Klaudia Zawiślak, pod opieką pani Barbary Czepik zdobyli II miejsce w Międzyszkolnym konkursie historycznym - Wolskie drogi do niepodległości z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości. Celem  projektu zatytułowanego: Cel pozostał ten sam - ratować życie, składającego się z: albumu, prezentacji oraz filmu było przedstawienie historii Pogotowia Ratunkowego, którego pierwsza siedziba została wyznaczona przy ul. Leszo, niedaleko naszej szkoły.

  Jury konkursu podkreśliło w ocenie trafny dobór tekstów źródłowych oraz ukazanie w projekcie związków z historią lokalną. Dziękujemy pani Barbarze Stefaniuk i Łukaszowi Gocowi za pomoc w realizacji filmu.
   

  Album foto

  Wolskie drogi - Obrazek 1 Wolskie drogi - Obrazek 2 Wolskie drogi - Obrazek 3

   

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć