Zakończenie roku

Koniec roku szkolnego to już fakt. W piątek spotkaliśmy się w Sali gimnastycznej na uroczystości, podczas której wręczono najlepszym uczniom Technikum oraz słuchaczom Szkoły Policealnej świadectwa i nagrody. Były też dyplomy za aktywność na forum szkoły, certyfikaty potwierdzające biegłość w bezwzrokowym pisaniu na komputerze oraz certyfikaty LCCI.
Zanim rozeszliśmy się do klas, gdzie wychowawcy rozdali świadectwa pozostałym uczniom, obejrzeliśmy gorąco oklaskiwany występ naszego szkolnego rapera.

I to był ten moment, kiedy mogliśmy powiedzieć: “ Drodzy Absolwenci, życzymy Wam powodzenia! Zapraszamy do odwiedzenia nas za jakiś czas.!” Reszcie mówimy: “ Do zobaczenia po wakacjach! Niech będą udane!”

Album foto

 

Wolskie Gazetki

Nasza szkoła wzięła udział w Konkursie Wolskich Gazetek Szkolnych w kategorii specjalnej, czyli naszym zadaniem było przygotowanie okolicznościowego biuletynu poświęconego stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawartość merytoryczną artykułów i atrakcyjność ich przekazu nadzorowały  panie Aleksandra Jordan, Barbara Czepik i Aneta Czerwińska. Pegaza próbował ujarzmić swoją poezją Wojtek Paczkowski ( III OT ), natomiast o grafikę zadbali młodzi adepci reklamy: Piotrek Roguski, Maciek Drozd i Wojtek Ludwiniak ( III RT ). Bohatera na okładkę biuletynu "PEŁNI WOLI" wyrzeźbiła Klaudia Zawiślak.

"PEŁNI WOLI".pdf

 

Zawody lekkoatletyczne

Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w Zawodach o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Fototechnicznych, niestety puchar nie trafił w nasze ręce, jednak serdecznie dziękujemy uczniom za udział w zawodach i reprezentowanie szkoły.

Album foto

 

 

Zaprojektuj szkołę

Była sobie w szkole... biała ściana.

Realizując przedsięwzięcie "Zaprojektuj szkołę", kilkoro uczniów z klas pierwszych, między innymi: Anna Stawska, Adam Rokicki, Wiktoria Pietras, Karolina Gontarska, Patrycja Pęczek, Klaudia Szczęśniak oraz Agata Ziółek stworzyło niezwykłe drzewo wolności, przyjaźni, tolerancji oraz wspólnoty szkoły.

Kolorowe dłonie to odciski uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.

Kolor zielony to kierunek reklamy, czerwony jest odpowiednikiem hotelarstwa, natomiast pomarańczowy symbolizuje turystykę. Na ścianie znalazło się miejsce także dla tegorocznych maturzystów – kolor lawendowy, oraz można zobaczyć białą dłoń symbolizującą absolwentów. Na samym dole drzewa, wśród korzeni można napotkać dłonie nauczycieli.

Album foto 

     

 

Szkoła z kalasą

Po blisko rocznej współpracy z Fundacją ,,Szkoła z klasą", dobiegł końca edukacyjny projekt ,,Zaprojektuj szkołę" w którym uczestniczyła nasza szkoła. Finałem przedsięwzięcia była realizacja zamierzonych projektów w znaczący sposób wpływających na zmianę naszego otoczenia szkolnego, dzięki temu nasza placówka wzbogaciła się o nową wizualizację na najniższej części klatki schodowej. Punktem finałowym projektu było spotkanie reprezentantów wszystkich warszawskich szkół uczestniczących w powyższym przedsięwzięciu w Warsztacie Warszawskim. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Olczak, Anna Stawska oraz Adam Rokicki wraz z Panem Oskarem Halkiewem.

Album foto

 

Zajęcia z Unią Europejską 

Słuchacze szkoły policealnej wybrali się na zajęcia zorganizowane w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej. Tematyką zajęć była możliwość pracy, kariery oraz wolontariatu na obszarze państw Wspólnoty Europejskiej.

Album foto

 

 

Technologie XXI wieku

16 maja klasa 2HOT odwiedziła wystawę Technologie XXI w.  Jak to działa?

Wystawa przedstawiająca fascynujące zjawiska związane ze współczesnymi technologiami została zorganizowana na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej i udostępniona dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Dowiedzieliśmy się m.in.:

Jak wydrukować jaszczurkę w 3D? Jak działają ogniwa fotowoltaiczne? Czy banany promieniują i czy to promieniowanie jest szkodliwe? Jak spowodować, żeby śruba lewitowała?

Oprócz wystawy naszą uwagę przyciągnął sam gmach Politechniki z niezwykle piękną Dużą Aulą.

Album foto

 

Wycieczka zawodowa

Co się dzieje z gotowym projektem graficznym po wysłaniu do drukarni? Jak wygląda praca drukarzy? Do czego służą różne maszyny w drukarni? Jak odbywa się proces druku sitowego i offsetowego? Odpowiedzi na te pytania klasy 3RT i 2RT znalazły podczas wycieczki zawodowej do drukarni offsetowej PRO-druk z Józefowa. Dziękujemy kierownictwu i pracownikom drukarni PRO-druk za serdeczne przyjęcie i fachowe oprowadzenie.

Album foto

 

Matura

Ścienne motyle, bukiet bzów oraz uśmiech komisji egzaminacyjnej – tak wyglądało powitanie w piątkowy poranek naszych Maturzystów.

Po wylosowaniu numeru stolika w sali podpisanej „Matura”, gdzie na stole czekały słowniki, wszyscy przystąpili do egzaminu z języka polskiego, który rozpoczął serię maturalnych batalii w naszej szkole.

Kochani Maturzyści, wiedzcie, że Dyrekcja, wasi Nauczyciele oraz wszyscy Pracownicy, głęboko wierzą w Wasze kreatywne podejście do piątkowych tematów maturalnych, życzymy powodzenia w kolejnych dniach oraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, które z pewnością będą satysfakcjonujące dla wszystkich!

Powodzenia!

Album foto

 

Lekcje poza szkołą

Na jakie kolory mogły świecić neony? Skąd wzięły się w przestrzeni publicznej i jak zmieniały się w poszczególnych latach? Dlaczego nie ma ich już na naszych ulicach? To pytania na które szukała odpowiedzi klasa 1OT. W ramach lekcji Geografii Turystycznej udała się do Muzeum Neonów, by przekonać się, że Warszawa jest pełna niekonwencjonalnych atrakcji turystycznych.

Album foto

 

Dni otwarte

W dniach 7 marca i 11 kwietnia w naszej szkole odbyły się dni otwarte dla przyszłych uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas by przyjść i poznać naszą ofertę edukacyjną. Liczymy, że obecni na spotkaniach uczniowie oraz pedagodzy sprawili, że Wasz pierwszy wybór padnie na jeden z naszych trzech kierunków.

Do zobaczenia 1 września!

 

Album foto

 

Wiosna na Ogrodowej

Czegoś takiego jeszcze nie było, ale było super i chcemy więcej! Dzisiaj sadziliśmy bratki przed naszą szkołą. Zakasali rękawy uczniowie klas 2HOT, 1RTb oraz 3RT.

Akcja "Bratek" udała się na 6!

Album foto

 

Egzamin LCCI

Jak co roku tuż po świętach odbył się w naszej szkole egzamin LCCI English for Business. Przystąpiła do niego  siedmioosobowa grupa śmiałków lubiących dodatkowe wyzwania, wśród nich jak zwykle słuchacze II roku szkoły policealnej oraz jeden uczeń IV klasy technikum. 

Album foto

 

Wielkanoc

Wielkanocne spotkanie przy szkolno-świątecznym stole

 

Radosny entuzjazm nigdy nie opuszcza klasę 1 Rta, która wspólnie z swoim wychowawcą, Panem Oskarem i uczącymi nauczycielami, zorganizowała dnia 28 marca b.r. świąteczne śniadanie na szkolnym stole. Wspólnie spędzony czas wypełniliśmy życzeniami, krótką refleksją historyczną na temat Świąt Wielkanocnych oraz smakowaniu pysznych kulinarnych wypieków.

 

Album foto

 

Zbiórka dla Zwierzaków

W ramach wolontariatu tuż przed Wielkanocą przeprowadziliśmy zbiórkę na rzecz mieszkańców schroniska na Paluchu. Wszystko to  było możliwe dzięki  Zuzi Pankowskie z 1OT  i jej drużyny harcerskiej. Wszystkim darczyńcom  serdecznie dziękujemy. 

Album foto

 

Dzień Frankofonii

We wtorek 27 marca ( le mardi 27 mars) nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Frankofonii (Journée de la francophonie).

Uczniowie całej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować ( fêter ) ten dzień.

Ania i Adam, animatorzy całego przedsięwzięcia, przedstawili historię Frankofonii - międzynarodowej organizacji. 

Z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się gdzie "znaleźć Francję w Polsce" czyli jakie są produkty, marki, sklepy francuskie, a nawet gdzie można zjeść coś typowego z kuchni francuskiej w Warszawie. Był tez konkurs na przebranie à la française wraz z nagrodami typowo francuskimi. 

I miejsce zajęła Ania (II RT) i otrzymała "torebkę piękności" (kosmetyki marek francuskich np. Vichy, Petit Marseillais i inne), II miejsce zajął Przemek (I HOT) - prezent kulinarny (francuskie artykuły spożywcze, w tym słynną moutarde Dijon, fromage i inne), natomiast III miejsce przypadło Uli (I HOT),  która otrzymała torebkę "intelektualną" ( np. film DVD Amelia, książkę Petit Prince de Saint-Exupery, itp).

Pan Dyrektor podziękował również 4 uczennicom, które brały udział w konkursie plastycznym "La vie est courte, l'art est long-sladami Van Gogha" i tym samym reprezentowały naszą szkołę w środowisku lokalnym. Patrycja, Wiktoria, Julia i Klaudia otrzymały dyplomy oraz upominki za pięknie wykonane prace (patrz fotogaleria- miesiąc frankofonii).

Na koniec pani Katarzyna Rutkowska wprowadziła nas w świat muzyki, piosenki francuskiej i zaśpiewaliśmy wspólnie refren utworu Christopha Maé "Parce qu'on sait jamias". C’était une bonne et inoubliable rencontre! To było bardzo miłe spotkanie.

Album foto

 

Marcowa Ogrodowa

Zgodnie z tradycją w naszej szkole w pierwszy dzień wiosny uczestniczyliśmy w szeregu ciekawych spotkań, tym razem nazwanych „Marcowa Ogrodowa”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Łukasz Kołodziejczyk - utytułowany szermierz i jednocześnie nasz były słuchacz. Pan Piotr Kalbarczyk, który przybliżył nam jak należy dbać o stan skóry, żeby uniknąć czerniaka. Pani Ewa Sylwestrzak - dyplomowany psychodietetyk, która zapoznała nas z problematyką anoreksji i bulimii. Na koniec dwie wspaniałe makijażystki, Pani Magdalena Bystrzycka i Pani Natalia Szydłowska, ze znanej i wiodącej perfumerii, specjalnie dla nas przeprowadziły konkursy z nagrodami oraz przeprowadziły profesjonalny pokaż makijażu.

Całość przygotował samorząd szkolny, natomiast spotkania prowadziła Emily Garas z 2RT.

Album foto

 

Muzeum Drukarstwa

Klasa 3 RT, pod opieką Pani Mirosławy Pietrzak oraz Pana Piotra Ślęzaka - nauczyciela reklamy, uczestniczyła w lekcji muzealnej w warszawskim Muzeum Drukarstwa. Muzeum w swoich zbiorach ma zabytki sztuki drukarskiej, edytorskiej, graficznej i introligatorskiej oraz maszyny i przyrządy używane przez dawnych drukarzy. Dzięki tej wizycie uczniowie 3RT pogłębili swoją wiedzę o technikach drukarskich oraz przygotowali własnoręcznie linoryty, z których następnie wykonali odbitki na prasie drukarskiej.

Album foto

 

Miesiąc Frankofonii

Marzec to międzynarodowy Miesiąc Frankofonii. Jest  to święto wszystkich ludzi, którzy posługują się językiem francuskim. Co roku, frankofoni i frankofile, czyli Ci, którzy znają i kochają język francuski, organizują różne spotkania, wystawy, konkursy.

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie, zorganizowało konkurs plastyczny „ LA VIE EST  COURTE,  L’ART EST LONG ” - Śladami Van Gogha. W tym roku po raz pierwszy cztery uczennice z naszej szkoły wzięły w nim udział

Klaudia Zawiślak, Patrycja Stokowska, Wiktoria Pietras, Julia Rogala wykonały piękne prace wzorując się na malarzach francuskich.

Dyrekcja szkoły postanowiła nagrodzić trud, odwagę, wkład w propagowaniu naszej szkoły na zewnątrz. Oficjalnie podziękujemy i nagrodzimy dziewczyny we wtorek 27 marca podczas naszego Dnia Frankofonii.

Album foto

 

Wolskie drogi

Nasi uczniowie: Sandra Świder, Patrycja Pałaszewska i Klaudia Zawiślak, pod opieką pani Barbary Czepik zdobyli II miejsce w Międzyszkolnym konkursie historycznym - Wolskie drogi do niepodległości z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości. Celem  projektu zatytułowanego: Cel pozostał ten sam - ratować życie, składającego się z: albumu, prezentacji oraz filmu było przedstawienie historii Pogotowia Ratunkowego, którego pierwsza siedziba została wyznaczona przy ul. Leszo, niedaleko naszej szkoły.
Jury konkursu podkreśliło w ocenie trafny dobór tekstów źródłowych oraz ukazanie w projekcie związków z historią lokalną. Dziękujemy pani Barbarze Stefaniuk i Łukaszowi Gocowi za pomoc w realizacji filmu.
 

Album foto

 

Wolskie Miasteczko Zawodów

Każdego roku jesteśmy obecni na Wolskim Miasteczku Zawodów, wydarzeniu, które promuje wolskie szkolnictwo zawodowe. W tym roku pod okiem Pana Kamila Gryżewskiego, nasze stoisko promowało trzy kierunki – technika obsługi turystycznej, technika organizacji reklamy oraz technika hotelarstwa. Szczególne podziękowania dla naszych uczniów, którzy bardzo czynnie włączyli się w promocje naszej placówki w ubiegły piątek.

 

Targi Pracy i Kariery

Klasy 2AP oraz 3OT wraz z Paniami Anną Jakubowską i Joanną Moszyńską-Bogdan odwiedziły Stadion Narodowy w ramach wycieczki zawodoznawczej, na którym odbywały się Targi Pracy i Kariery. Podczas wycieczki nasi uczniowie poznali potrzeby współczesnego rynku pracy oraz mieli okazję poznać konkretne oferty.

Album foto

 

 

Spotkanie ze sztuką

To nieprawdopodobne, że codzienna i jak wydawałoby się zwykła lekcja może stać się okazją do cofnięcia się w czasie o 130 lat ...

9 marca w ramach zajęć z reklamy u Pana Oskara Halkiewa, mieliśmy okazję podziwiać cenny zabytek i antyk przeszłości, który przed wojną należał do rodu Lanckorońskich. Mowa o srebrnym pucharze magnackim, który został stworzony około 1880/1890 dla znamienitej familii rodowej. Wojna zmusiła część rodu do emigracji i wywózki kolekcji precjozów aż do USA. Po blisko 70 laty, puchar powrócił do Polski mając swój pierwszy przystanek właśnie w naszej szkole. Na naszych lekcjach uczymy się, że sztuka ma ścisły związek z reklamą stąd co jakiś czas podziwiamy antyki z przeszłości.

 

Album foto

 

Skoki w bok...

Klasy IOT i IRTb wybrały się do Hangaru wyskakać szkolny stres i popracować nad swoją kondycją. Trenerzy okazali się mistrzami motywacji, dlatego każdy wyginał śmiało ciało, poddając w  wątpliwość prawa fizyki. Okazuje się, że na dobrą zabawę i porządną dawkę szczerego śmiechu nie ma wpływu wiek i osobista wydolność. Nasze rozochocone ŻABY powiedziały zgodnym chórem: "Za krótko!"

Album foto

 

Lekcja historii

Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Joanny Moszyńskiej - Bogdan uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych  poświęconych postaci Rotmistrza  Pileckiego, mieliśmy doskonałą okazję, by poznać sylwetkę wielkiego patrioty i bohatera.

Album foto

 

Życie żołnierza

W Dniu Żołnierzy Wyklętych gościliśmy w naszej szkole Generała Brygady Pana Janusza Sobolewskiego. Na spotkanie oprócz naszych uczniów przybyła klasa mundurowa z Liceum Ogólnokształcącego im. Waldemara Milewicza wraz z wychowawcą. Tematyką wykładu oraz prezentacji były misje w Iraku i Afganistanie oraz zazwyczaj bolesne wydarzenia związane z pożegnaniem poległych żołnierzy.

Album foto

 

Nie pamiętam...

"Nie pamiętam" czyli historia w kinie.

23 lutego 2018 r. Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprosiło uczniów i nauczycieli na premierowy pokaz filmu „Nie pamiętam|. Scenariusz napisali Danuta Nagórna i Jarosław Witaszczyk, którzy także zagrali główne role. Reżyserował Mirosław Mamczur, producentem wiodącym został Instytut Pamięci Narodowej, zaś wykonawczym  Varsovia  Art.  Film opowiada o tragedii Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej, poddanej po 17 września 1939 r. i barbarzyńskiej okupacji sowieckiej.  W  przejmujący sposób ukazuje, wykorzystując źródła historyczne (zdjęcia, listy, relacje), syberyjskie losy Polaków zesłanych na nieludzką ziemię.  Jest także dokumentem obrazem zbrodni ludobójstwa katyńskiego. Lekcja historii odbyła się pod opieką Pani Barbary Czepik.

Album foto

 

Centrum Weterana

Mimo przenikliwego mrozu klasy 2RT i 2A ze szkoły policealnej wraz z Panią Joanną Moszyńską-Bogdan wzięły udział w uroczystościach upamiętnienia poległych na misjach polskich żołnierzy, zwiedzając przy okazji izbę tradycji oraz zapoznając się z bohaterskimi czynami naszych żołnierzy.

Album foto

 

Walentynkowa siatkówka

W naszej szkole odbyły się zawody w siatkówkę z okazji Walentynek. Zawody w zamierzeniu były międzyklasowe, ale ku zdziwieniu uczniom, znalazła się też drużyna Nauczycieli w skład której wchodzili: Pan Dyrektor Arkadiusz Olejniczak, Pani Olga Witos, Pan Sebastian Szymalak, Pan Kamil Gryżewski i Pan Michał Witosławski. Każda z drużyn dała z siebie wszystko. I tak oto:
I miejsce zajęli Nauczyciele
II miejsce zajęła klasa 3OT
III miejsce zajęła klasa 2HOT
Nagrodą dla zwycięzców był Puchar Dyrektora, który na wiosnę spróbuje zostać odebrany przez najlepszych uczniów grających w piłkę siatkową.
Dziękujemy wszystkim klasom i nauczycielom za wzięcie udziału w turnieju.

Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach i z niecierpliwością czekamy na drużynę która odbierze Puchar i pokona Nauczycieli

Album foto

 

Wizyta w Centrum Olimpijskim

 

DZIEŃ SPORTU I DLA SPORTU

CZYLI O WSPÓŁCZESNYM PRZEKAZIE REKLAMOWYM

W SPORCIE

 

 

Pomimo aury zimowej i siarczystego mrozu na blisko -15 stopni Celsjusza, klasa I RTa dnia 27 lutego b.r. wraz z swoim wychowawcą, Panem Oskarem Halkiewem oraz nauczycielem wychowania fizycznego, Panem Kamilem Gryżewskim wybrała się na podbój Centrum Olimpijskiego a dokładniej rzecz ujmując do Muzeum Historii Sportu i Turystyki w Warszawie.

Wcześniej wprowadzeni wykładem Pana Kamila, naszego wf-isty z zakresu istoty sportu, diety i treningów, tuż przed godziną 11:00 stanęliśmy w progu nowoczesnych i designerskich wrót Centrum Olimpijskiego. Następnie nasz wychowawca, pilny stróż wiedzy w naszych głowach, musiał mieć swoje ,,pięć minut" aby przybliżyć nam zarys historyczny tego miejsca, nawiązując przy tym całkiem sensownie do związku współczesnego sportu z dawnym starożytnym wychowaniem atletycznym. I tak przedpołudnie spędziliśmy na wytrawnym zwiedzaniu setek eksponatów i trofeów sportowych po czym uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji muzealnej związanej z anatomią ciała człowieka i udziałem sportu w życiu ludzkim. Całość tej pasjonującej wyprawy zwieńczyliśmy wspólnym klasowym obiadem sportowym, który spożyliśmy w murach Centrum Olimpijskiego.

 

Album foto

 

Targi edukacyjne

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku odwiedzili nasze stoisko na Targach Edukacyjnych Perspektyw w Pałacu Kultury i Nauki. Już teraz zapraszamy na Dni Otwarte naszej szkoły: 7 marca oraz 11 kwietnia o godzinie 17.30.

Do zobaczenia!

 

Album foto

Wizyta w TVN

Dzięki życzliwości reporterki TVN 24, Pani Małgorzaty Kukuły, mieliśmy wielką przyjemność w zwiedzaniu gmachu telewizji i przyjrzeniu się pracy żwawo uwijającej się ekipy nad porannym wydaniem serwisu. Świeżo nałożona przez panie charakteryzatorki "twarz telewizyjna" i błysk fleszy to tylko wizerunek, za którym stoi presja czasowa, umiejętność perfekcyjnego posługiwania się czystą komunikatywną polszczyzną i rzetelność słowa- NIE MÓWIMY TEGO, CO NIE POCHODZI ZE SPRAWDZONEGO ŹRÓDŁA!!!

Album foto

 

Walentynki

"Ktoś mnie pokochał, świat nagle zawirował, bo
Ktoś mnie pokochał na dobre i na złe.
Bezchmurne niebo znów mam nad głową,
Bo ktoś pokochał mnie ".   
                                Skaldowie "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał"
 
Klasa 1 RTb lutową szarość i beznadzieję postanowiła przełamać szkarłatną czerwienią, hołdując corocznemu obyczajowi pod patronatem Św. Walentego. Dzięki szkolnej poczcie można było bliskiej sercu osobie przesłać pozdrowienia lub życzyć tego, co może trudno głośno nam wypowiedzieć... 
 

Album foto

 

Gra historyczna

Grupa uczniów z klas pierwszych, uczestniczyła w zespołowej grze historycznej typu „real life escape game”. Za pomocą sześćdziesięciominutowej gry poznali historię z początków Polski Ludowej.  Uczestnicy gry zostali przeniesieni do Polski z drugiej połowy lat czterdziestych i wcielili się w Żołnierzy Niezłomnych stawiających opór sowieckiej okupacji. Podczas wykonywania zadania odbicia więźnia mieli okazję poznać bohaterów podziemia niepodległościowego oraz poznać realia życia w czasach stalinowskich.

Album foto

 

Studniówka

12 stycznia w Warszawie, w Restauracji na Rozdrożu odbyła się druga już w historii naszej szkoły Studniówka. Wraz z wybiciem godziny 19 Pan Dyrektor Arkadiusz Olejniczak dał znak do rozpoczęcia  imprezy tradycyjnym polonezem.

Później był czas na przemówienia, toasty i pamiątkowe zdjęcia z gronem pedagogicznym i licznie przybyłymi rodzinami. Po eleganckiej kolacji przyszedł czas na zabawę, która trwała do białego rana. Pełni wrażeń zgodnie twierdzimy, że Studniówka była fantastyczna. Teraz z lękiem odliczamy 100 dni do matury...

Album foto

 

Wizyta w Centrum Weterana

Klasa 3OT wraz z klasą 1AP pod opieką Pani Joanny Moszyńskiej-Bogdan udały się do Centrum Weterana. Podczas zajęć edukacyjnych, które poprowadził Pan Andrzej Korus uczniowie zapoznali się z zasadami służby naszych żołnierzy poza granicami kraju oraz odwiedzili salę tradycji, zapalając jednocześnie znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych na służbie poza granicami kraju.

Album foto

 

Konkurs Literacki

W grudniu w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Konkurs Literacki Wiedzy o "Panu Tadeuszu". Czteroosobowe grupy z czterech klas ( II HOT, II RT, III OT, III RT) zajęły miejsca w czterech kątach chłonnej wiedzy osiemnastki, by odróżnić tabakierkę od saskiej filiżanki, ustalić, kto zawsze chodził w kapturze i co tak naprawdę robiono w tej świątyni dumania... Miło nam donieść, że pierwsze miejsce zdobyli przedstawiciele  klasy II HOT: Marta Strojewska, Natalia Kucharska, Karolina Kołakowska i Wojtek Paczkowski! Gratulujemy! Konkurs zorganizowały Panie Mirosława Pietrzak i Aleksandra Jordan.

Album foto

  

 

Rap pedagogia

W ramach projektu PERSPEKTYWA odbył się koncert profilaktyczny z udziałem Dobromira Makowskiego. Wystąpił on z autorskim koncertem profilaktycznym „Rap pedagogia” opartym na muzyce hip-hop i inspirowanym osobistymi doświadczeniami. Odwołując się do bolesnych przeżyć osobistych, ukazywał, do jakich tragicznych konsekwencji prowadzą narkotyki i alkohol.
Przestrzegał młodzież przed bezwolnym uleganiem wpływom środków masowego przekazu. Zachęcał do samodzielnego poszukiwania własnej drogi życiowej, odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Mocno podkreślał, że każdy człowiek ma wartość, ważne jest, aby ją odkryć i nie pozwolić innym jej zniszczyć.
Akcentował ogromne znaczenie rodziny w kształtowaniu tożsamości. Bardzo poruszająca była osobista refleksja dotycząca jego rodziców. Mimo bardzo trudnych wzajemnych relacji okazywał im szacunek, który pozostał do dziś. Raper zachęcał młodzież, szczególnie dziewczęta, aby odważyły się stawiać granice w relacjach koleżeńskich i szanowały swoją kobiecą godność. Koncert „Rap pedagogia” został pozytywnie oceniony przez młodzież szkolną, która zgodnie wypowiedziała się, że poruszone zostały ważne dla niej sprawy i problemy. Podkreślano niekonwencjonalny, przekonujący sposób przekazu treści profilaktycznych.

Album foto

 

Świąteczne prezenty

Umiejętność i chęć pomagania innym jest wartością szczególnie cenną. W przedświątecznym czasie cała społeczność naszej szkoły wraz z samorządem szkolnym, którym opiekuje się Pani Joanna Moszyńska - Bogdan zebrała na rzecz naszych rodaków zamieszkałych na Ukrainie niewielkie prezenty. Cała akcja odbyła się w ścisłej współpracy z Naczelnym Sądem Administracyjnym, który od lat gości naszych uczniów i słuchaczy. Za wszystkie dary z serca dziękujemy.

Album foto

 

Wigilie klasowe

Grudzień jest miesiącem, w którym tradycyjnie spotykamy się za stołami wigilijnymi. Nie zabrakło takich spotkań także u nas w szkole, w miniony czwartek wraz ze swoimi wychowawcami uczniowie poszczególnych klas łamali się opłatkiem, przekazując sobie najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Spotkania te były wyjątkowe, szczególnie w kasach 1RTb oraz 1OT, ponieważ uczniów odwiedził Święty Mikołaj zostawiając ogrom prezentów…

 

Album foto

 

Twelfth Night

Święta zagościły w naszej szkole za sprawą Teatru Trochę Przypadkowych Aktorów, którzy na sali gimnastycznej pozwolili szkolnej publiczności uczestniczyć w próbie przedstawienia. Słuchacze pierwszego i drugiego roku szkoły policealnej oraz uczniowie klasy 1HOT wystąpili w sztuce Williama Szekspira pt. Wieczór Trzech Króli (Twelfth Night). Zaraz potem w gwiazdkowy nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy 1OT, przedstawiając wiersz Shela Silversteina pt. Mikołaj i renifer (Santa and the Reindeer). Wszystko było na wesoło.  Trochę Przypadkowi Aktorzy doskonale się spisali. Poradzili sobie nie tylko z tremą, ale również z językiem angielskim, w którym były obydwa przedstawienia. Nad całością teatralnej "produkcji" czuwała Pani Małgorzata Wróbel. Aktorzy otrzymali burzliwe oklaski, w pełni zasłużone.

Nie mogło zabraknąć też wspólnego energetycznego odśpiewania przeboju Shakin’ Stevensa Merry Christamas Everyone.

Swój udział w przedstawieniu mieli też uczniowie klasy 3RT i 3 OT, którzy z dużym zaangażowaniem pracowali przy tworzeniu dekoracji.

Album foto

 

Uczniowie w Sheratonie

W minioną środę uczniowie klasy 2HOT (kierunek hotelarski) odwiedzili Hotel Sheraton w Warszawie. Wycieczkę zorganizowała Pani Krystyna Gottner, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Podczas wycieczki młodzież mogła poznać rodzaje usług i tajniki pracy w pięciogwiazdkowym hotelu. Na zakończenie udało się też zwiedzić apartament prezydencki.

Spotkanie wigilijne

Nie sposób wyobrazić sobie atmosfery i magii Świąt Bożego Narodzenia bez naznaczonej tradycją wieków polskiej wigilii. W charakter podtrzymania tej tradycji, wymiarze szkolnym wpisała się jako pierwsza, klasa 1 RTA, która dnia 19 grudnia b.r. wraz z swoim wychowawcą Panem Oskarem Halkiewem oraz uczącymi nauczycielami świętowała wigilię w sposób uroczysty.

Na wstępie nasz wychowawca rozpoczął od skierowania do Nas życzeń oraz wyjaśnienia symboliki poszczególnych atrybutów bożonarodzeniowych tożsamych z przeżywanymi Świętami. Następnie jak rzec, przyjaciel naszej klasy, Pani Grażyna Bereza, emerytowany Dyrektor szkoły, która uświetniła swoją osobą naszą wigilię, równie podzieliła się krótką refleksją i życzeniami. Po tych jakże płomiennych przemówieniach, przystąpiliśmy do dzielenia się opłatkiem. Z racji wybitnych uzdolnień naszej klasy w tematyce zamiłowania do śpiewu oraz umiejętności gry na organach elektronicznych przez naszego wychowawcę w klasie rozbrzmiewały śpiewy kolęd przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Suto zastawiony stół, pod którym uginały się z wrażenia  metalowe nogi, wzbogacał nasze podniebienia o wyborne smaki. Całości tej przeżywanej uroczystości towarzyszyła niezwykła atmosfera, pełna klimatu braterstwa i przyjaźni. Na koniec naszej wigilii, obecny Pan Dyrektor Arkadiusz Olejniczak, pozdrowił Nas wszystkich swoim krzepiącym słowem oraz spożył z nami 12 potrawę wigilijną.

 

Album foto

 

Projektujemy szkołę

FUNDACJA SZKOŁA Z KLASĄ

PROGRAM ZAPROJEKTUJ SZKOŁĘ

 

Wybrani uczniowie dwóch pierwszych klas reklamy, rozpoczęli w grudniu dwa interaktywne warsztaty szkoleniowe związane z programem Fundacji ,,Szkoła z klasą", a mianowicie ,,Zaprojektuj szkołę".

Ideą wspomnianego programu jest aranżacja szkolnej przestrzeni architektonicznej, mającej służyć uczniom tak wymiarze praktycznym jak i estetycznym. Opiekunem i ,,stróżem" projektu został nasz nauczyciel przedmiotów zawodowych związanych z reklamą, Pan Oskar Halkiew, który jednocześnie jest antykwariuszem sztuki. 

Uczniowie klasy 1 RTA oraz klasy 1 RTB spotkali się w ramach prowadzonych szkoleń z dwoma specjalistami z zakresu prowadzonego projektu. Pierwsze spotkanie było warsztatem z zakresu diagnozy potrzeb zaś drugie związane było z warsztatami architektonicznymi.

Nasz program szkoleniowy będzie trwał do końca roku szkolnego, zaś jego finalnym zwieńczeniem będzie nowa aranżacja wybranych przestrzeni naszej szkoły, co już nas w tym momencie bardzo cieszy.

 

Album foto

 

Mikołajki 1RTa

Od wieków osoba Świętego Mikołaja kojarzona jest z hojnością obdarowywania ludzi prezentami i symbolicznymi upominkami. Idąc w ślad tej tradycji, klasa 1 RTA wspólnie wraz z swoim wychowawcą, Panem Oskarem Halkiewem oraz Panią Anną Jakubowską w ostatnich dniach, obdarowywała się symbolicznymi upominkami i nie tylko ... wszak w symbolicznej paczce z prezentami znalazł się także sympatyczny gryzoń, chomik syryjski, który powędrował w darze, w swoim nowym ,,mieszkanku" do jednej z uczennic naszej klasy.

Album foto

 

Noc filmowa 1OT

Noc filmowa… a tak naprawdę nie tylko filmowa, bo te towarzyszyły wyjątkowej zabawie w piątkową noc. Każdy znalazł coś dla siebie… piłkarzyki, gry planszowe, konsola, koszykówka, tańce oraz karaoke - można było wziąć udział praktycznie we wszystkim.

Wydaje się jednak, że najważniejsze było, zwyczajne spędzenie ze sobą czasu na rozmowach i rozrywce.

Album foto

 

Wizyta w sądzie

Grupa uczniów z klasy 2 HOT wraz z Panią Joanną Moszyńską - Bogdan udała się do sądu okręgowego na rozprawę karną dotyczącą odpowiedzialności za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Oskarżony poddał się dobrowolnie karze. Byliśmy również na tzw. dołku, gdzie mogliśmy zaobserwować pracę policji sądowej. Na koniec spotkała się  z nami Rzecznik Sądu Okręgowego  dla  Warszawy Pragi - Pani Sędzia Joanna Zaremba.

 

Międzyszkolne Sympozjum na Ogrodowej

,,REKLAMA W WYBRANYCH PRZESTRZENIACH ŻYCIA LUDZKIEGO"

 

W ramach dobiegającego końca w tym roku kalendarzowym Jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych, wpisało się Sympozjum Naukowe poświęcone reklamie, jednego z wykładanych kierunków kształcenia technicznego w naszej szkole. Sympozjum zatytułowane ,,Reklama w wybranych przestrzeniach życia ludzkiego".

Oto dnia 1 grudnia b.r. o godz. 09:00, uczniowie trzech szkół zawodowych; Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, Zespołu Szkół nr 3 im. 2 Armii Krajowej w Warszawie oraz Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie, uczestniczyli w cyklu pasjonujących wykładów związanych z światem reklamy i jej korelacją w wybranych przestrzeniach życia ludzkiego. To naukowe spotkanie było świetną okazją do zgłębienia tajników wiedzy przez młodych ekspertów reklamy oraz zacieśnieniu międzyszkolnych kontaktów w ramach koleżeńskiej integracji.

Pomysłodawcą i inicjatorem idei zwołania sympozjum był Pan mgr Oskar Halkiew przy współudziale Pani mgr Anny Jakubowskiej, która czuwała nad całą logistyką wspomnianego przedsięwzięcia. Gościem honorowym Sympozjum zaproszonym na tę okazję, była Pani mgr Grażyna Bereza, Dyrektor Studium Stenotypii i Języków Obcych w latach 1993-2005.

 

Album foto

 

Andrzejki

Zabawom andrzejkowym niezmiennie towarzyszą wróżby, którym kiedyś przywiązywano szczególne znaczenie. W dzisiejszych czasach traktowane są z mocnym przymrużeniem oka, więc i my postanowiliśmy się pobawić m.in. lejąc wos oraz wykłuwając imię swojego przyszłego życiowego wybrańca.

Album foto

 

Tydzień Ukraiński

W dniach 27 listopada do 2 grudnia odbywały się w naszej szkole "Dni Ukrainy". Wydarzenie to wpisuje się w obchody 60 -lecia naszej szkoły jak również w ramy cyklu spotkań z ludźmi kultury, sztuki, polityki, itp., organizowanych w naszej placówce edukacyjnej.
W poniedziałek 27 listopada odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, poprzedzonej lekcją historii o Ukrainie przeprowadzonej przez nauczyciela historii, dyrektora Sobotniej Szkoły dla obywateli Ukrainy, pana Oleksandra Pustowego.
Spotkanie uświetniła obecność znamienitych gości:  Radcy Ambasady Ukrainy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pana Mikołaja Jarmoluka, prezes Fundacji Ukraińskie Centrum Informacyjne, pani Oksany Denysyuk oraz uczniów klasy VII- oddziału przygotowawczego dla cudzoziemców wraz z wychowawczynią panią Tatianą Ouergi.
Na sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność naszej szkoły.

 

Album foto

 

Powstańcze ślady

Właśnie ogłoszono wyniki Jubileuszowej, bo X Gry Miejskiej " Powstańcze ślady", której chlubnym zadaniem było uczczenie 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Co prawda, nie zmieściliśmy się na podium, ale czwarte miejsce wśród dziewięciu innych szkół też uznajemy za sukces. Jako oddział III Starówka- Śródmieście musieliśmy penetrować uliczne krawężniki w poszukiwaniu dziur po kulach, odnaleźć ostatnią redutę powstańczą, dowiedzieć się, który poeta zginął w Pałacu Blanka czy wywołać łącznika tajemniczym hasłem: "Wczoraj padał deszcz." Naszą akcję nieco utrudnili młodzi harcerze uczestniczący w podobnej grze, którzy przez pomyłkę podebrali nam kilka tajnych wiadomości schowanych w załomach pomnika... Wybaczamy ten sabotaż, w końcu łączyła nas jedna misja.

Album foto

 

Rozprawa karna

Słuchacze pierwszego i drugiego roku uczestniczyli wraz z Panią Joanną Moszyńską-Bogdan w rozprawie karnej, poznając zasady dotyczące procesu karnego. Przewodnicząca składu orzekającego była Pani sędzia Barbara Piwnik jedna z najbardziej  znanych  polskich  sędziów i była minister sprawiedliwości. 

Album foto

 

Podróż do korzeni

 

W szacunku i uznaniu pierwszemu Dyrektorowi i założycielowi

Studium Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie,

Panu Ryszardowi Łazarskiemu

 

 

Miesiąc listopad to szczególny czas pamięci o zmarłych bliskich naszej pamięci. W kontekście aktualnie przeżywanego Jubileuszu 60-lecia istnienia Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie, najmłodsza klasa naszej szkoły, klasa 1 RTA wraz z swoim wychowawcą, Panem Oskarem Halkiewem udała się dnia 22 listopada b.r. na cmentarz Powązkowski w celu nawiedzenia grobu, pierwszego dyrektora i założyciela naszej szkoły, Pana Ryszarda Łazarskiego. Warto dodać, iż grono naszej reprezentacji szkolnej zaszczyciła osoba Pani Dyrektor Grażyny Berezy, która była bezpośrednią następczynią Pana Łazarskiego w sprawowanej funkcji dyrektorskiej i która sprawowała ten zaszczytny urząd w latach 1993 - 2005 r. Pani Dyrektor przy grobie założyciela naszej szkoły, opowiedziała nam o czasach świetności szkoły, osobie Pana Dyrektora Łazarskiego oraz swoich indywidualnych zmaganiach związanych z sprawowanym urzędem. Po tych wymownych chwilach, wspólnie wraz z Panią Dyrektor oraz naszym wychowawcą integrowaliśmy się w pobliskim McDonald's, gdzie równie miała miejsce kontynuacja wspaniałych wspomnień i opowieści naszych profesorów, Pani Dyrektor Berezy z perspektywy lat młodzieńczych i dyrektorskich oraz naszego wychowawcy, Pana Oskara który jest jednym z najmłodszych członków rady pedagogicznej i tak jak my, był już absolwentem gimnazjum.

 

Album foto

 

Próbna matura

W dniach 20-24 listopada br. organizujemy po raz drugi w historii szkoły maturę próbną wraz z wydawnictwem  "Operon".
W tym roku oprócz standardowych egzaminów pisemnych uczniowie wybrali rozszerzenia z : języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, geografii, biologii oraz z wiedzy o społeczeństwie.
W myśl przysłowia: " Ćwiczenie czyni mistrza" albo " Nie taki diabeł straszny jak go malują" czy  " Raz kozie śmierć",  uczniowie 4Ot oraz 3 Ot i 3 RT zmierzą się z pytaniami, testami przygotowanymi przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.
Powodzenia!

 

Żołnierska Ogrodowa

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole podchorążych z Wojskowej Akademii Technicznej oraz Pana pułkownika Piotra Kowaluka, Panią Ewę Hassan i Pana generała Janusza Sobolewskiego. Nasi goście opowiadali o swoich studiach, blaskach i cieniach służby wojskowej oraz pobytach na misjach w Iraku i nie tylko. Na naszym dziedzińcu pojawił się patrol saperski oraz sprzęt bojowy żołnierzy z Wesołej. Dziękujemy naszym gościom za ciekawe prelekcje oraz poświęcony nam czas. Inicjatorką spotkania była Pani Joanna Moszyńska-Bogdan.

Album foto

 

11 listopada

Jedna z najważniejszych dat w historii Polski nie mogła zostać pominięta w naszej szkole. 11 listopada spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie klasa 1OT przygotowała specjalne wydanie Faktów Niepodległościowych, które przybliżyły nam okoliczności odzyskania wolności, po 123 latach niewoli oraz pozwoliły w specjalnym reportażu spojrzeć na słowo „wolność” z różnej perspektywy.

Album foto

  

 

Archiwum Akt Nowych

Uczniowie klas 2RT i 3RT wraz z Panem Piotrem Ślęzakiem i Panią Joanną Moszyńską-Bogdan odwiedzili Archiwum Akt Nowych, gdzie poznali z bliska na czym polega praca archiwisty i jakie zasady obowiązują przy rekonstrukcji starych druków, mając jednocześnie okazję do wglądu w niezwykłe zbiory.

Album foto

 

Miesiąc Bibliotek

W ubiegły piątek nasza biblioteka zamieniła się w miejsce, gdzie można było wziąć udział w różnych konkursach i zabawach literackich, wygrywając drobne słodycze. Wszystko to z okazji Miesiąca Bibliotek, który przypadł na październik. Akcję przygotowała Pani Mirosława Pietrzak.

Album foto

 

Podbój Krakowa

,,Podbój dawnej stolicy Polski przez klasę 1 RTa" - trzydniowa wycieczka do Krakowa

 

 

W dniach 23.10 - 25.10. b.r. klasa I RTa w ramach ,,przedłużonego" świętowania Jubileuszu 60-lecia naszej jednostki edukacyjnej, jaką jest ZSS i JO, wybrała się wraz z swoim wychowawcą, Panem Oskarem Halkiewem oraz polonistką, Panią Aleksander Jordan do Krakowa.

Te trzy dni wspólnej integracji klasowej, stały się świetną okazją do odwiedzenia niezliczonej ilości muzeów i kościołów, wspólnych wędrówek ,,układających" się w długie kilometry spacerów po historycznym mieście oraz ,,zasmakowaniu" poczucia bycia arystokratą choć przez ponad godzinę, w słynnej mieszczańskiej kawiarni u Noworolskiego, mieszczącej się w krakowskich sukiennicach.

Po zwiedzeniu ostatnich już zabytków i katedr w ciągu dnia, dostaliśmy czas wolny, co przeznaczyliśmy głównie na jedzenie, ale także zwiedzanie miasta we własnym zakresie.

Potęga map w smartfonach zapobiegła naszemu zgubieniu się. Po spotkaniu w określonym miejscu, każdego dnia wspólnie wracaliśmy do naszego hostelu, w którym równie nie brakowało atrakcji, takich jak wspólne zabawy interaktywne czy smaczna klasowa pizza.

I choć wyjazd trwał tylko bądź aż trzy dni, nie zmienia to faktu, że najlepszym, co nam się przydarzyło, było spędzenie razem czasu i zbliżenie nas, jako klasy, do siebie a także pozyskanie szczerej sympatii naszych ukochanych nauczycieli, pod batutą Pana Oskara, naszego wychowawcy, który chyba w całości otworzył przed nami umysłowe ,,zbiory" swojej wiedzy.

Zapraszamy do oglądnięcia naszej galerii wyjazdowej, która choć w symboliczny sposób oddaje charakter bogatego wyjazdu.

 

Album Szkolny

 

60 lat Szkoły

Nasza szkoła skończyła 60 lat! To kawałek historii i bardzo wiele roczników absolwentów Szkoły Policealnej, a od 2017 roku również Technikum. 19 października naszą pięknie jesiennie udekorowaną szkołę odwiedzili wspaniali goście, wśród nich przedstawiciele władz miasta oraz dzielnicy Wola, byli dyrektorzy szkoły oraz jej absolwenci. Dla nich przygotowaliśmy program artystyczny przygotowany pod okiem Pani Aleksandry Jordan. Podczas oficjalnej części poświęcony został pierwszy sztandar naszej szkoły. Warto było być, posłuchać wspomnień i życzeń na przyszłość.

Wiwat ZSSiJO! Kolejnych nie 60, ale 100 lat świetności szkoły!

 

Album foto

 

Sztuka na przestrzeni wieków

Prestiżowa wystawa sztuki antykwarycznej ukoronowaniem Jubileuszu

60-lecia Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie

 

Dzień 20 października 2017 roku przechodzi do historii naszej szkoły jako wydarzenie świętowania bogatego Jubileuszu 60 lat istnienia naszej Alma Mater! Zwieńczeniem tej uroczystości przypadającej w powyższym dniu, stała się bogata wystawa sztuki i antyków, zorganizowana przez osobę Pana Dyrektora mgr Arkadiusza Olejniczaka oraz Pana mgr Oskara Halkiewa, nauczyciela reklamy i antykwariusza sztuki. Powyższa wystawa została pogrupowana w pięć tematycznych działów kolekcjonerskich, których zwieńczeniem była prezentacja fragmentu diademu należącego niegdyś do książęcej rodziny rosyjskiej, silnie zaprzyjaźnionej z carską dynastią ostatnich Romanowów. Ten mały prezentowany artefakt na dłoni jednego z naszych uczniów, jest w chwili obecnej wart ceny rynkowej nowego mieszkania w centrum Warszawy.

Zasadniczym celem tej kolekcjonerskiej wystawy była idea zwrócenia uwagi naszym dostojnym gościom oraz słuchaczom, na nową formułę edukacyjną kształtowania zamiłowania do tradycji i sztuki wśród uczniów trzech kierunków naszej szkoły, jakimi są reklama, turystyka, hotelarstwo; jakże silnie przecież w swojej istocie na co dzień powiązanych ze sztuką.

 

Album foto

 

Sukces naszego Absolwenta 

W dniach 6-9 października na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie miały miejsce XXIV Mistrzostwa Polski w Szermierce na wózkach. Nasz absolwent Łukasz Kołodziejczyk startował dwukrotnie. W zawodach floretowych, zdobywając 3 miejsce oraz w zawodach szpadowych. W szpadzie udało mu się dojść do walki finałowej, w której po zaciętym i wyrównanym pojedynku ostatecznie zdobył wicemistrzostwo kraju. Do zdobycia złota zabrakło jednego trafienia.

,,Jestem zadowolony ze swoich osiągnięć na tych Mistrzostwach, przede mną jeszcze sporo pracy, jest kilka rzeczy które wciąż muszę poprawić. Porównując ten występ z poprzednimi był on najlepszym w mojej dotychczasowej karierze. Udało mi się polepszyć szybkość ruchu oraz technikę w czasie walki. Myślę, że będzie to pozytywny znak dla mojej przyszłości w tym sporcie.” - powiedział po zakończonej walce. 

 

Przystanek historia

Oddział edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej zorganizował dla naszych uczniów zajęcia dotyczące holokaustu, w których uczestniczyli uczniowie klasy 3OT oraz 2RT wraz z Panią Joanną Moszyńską-Bogdan.

Album foto

 

Wizyta w NSA

Tradycją stały się odwiedziny naszej szkoły w Naczelnym Sądem Administracyjnym, który rozpoczął się krótkim wykładem dra Michała Kowalskiego, po którym prawnicy przeprowadzili stymulowaną rozprawę sądową dotyczącą zmiany nazwiska. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz przygotowany poczęstunek.

Album foto

 

Paintball 1OT

Uczniowie klasy 1OT wraz z wychowawcą Panem Andrzejem Ostankiem oraz Panią Aleksandrą Jordan udali się do Otwocka na integracyjną zabawę paintbollową połączoną z ogniskiem. Nie obyło się bez przygód, które rozpoczęły się już w trakcie podróży pociągiem. Zabawa przyniosła zarówno wiele radości jak i w niektórych przypadkach kilka siniaków. Najlepszym wojownikiem w klasie okazał się Bartosz Bekta, który swoimi bohaterskimi czynami niejednokrotnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

Album foto

 

Wybory do Samorządu

3 października wybraliśmy Samorząd Szkolny!

Przewodniczącą została: Emily Garas 2RT

Zastępca: Marta Strojewska 2HOT

Sekretarz: Paweł Gołąb 1OT

Album foto

 

Pamięć o bohaterach... '44

Nie bez znaczenia równie i w naszej szkole jest odwoływanie się do wartości patriotycznych i narodowościowych, tym bardziej wymownie tych związanych z pamięcią o bohaterach Powstania Warszawskiego. Wymownym gestem tej pamięci stała się symbolicznie zredagowana kartka przez uczniów klasy 1 R ta z osobistym  wpisem skierowanych do jednego z uczestników tamtych dni roku 1944. W naszej szkole uczymy się, że ludzka pamięć o bohaterach przeszłości jest źródłem naszej dzisiejszej wolności i suwerenności.

Album foto

 

Zabytki w paluszki i historia w pigułce... czyli wspólnie z Panem Oskarem kreatywnie zwiedzamy Warszawę!

W dniach drugiego oraz trzeciego października b.r. klasa 1 Rta oraz klasa 1 Rtb pod opieką wychowawców oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych związanych z reklamą, panem Oskarem Halkiewem oraz Anną Jakubowską i Aleksandrą Jordan, wybrała się na wycieczkę przedmiotową po Warszawie. Uczniowie mieli okazje poznać historię warszawskiej starówki oraz podziwiać architekturę świątyń i pałaców. Pan Oskar w roli wytrawnego przewodnika opowiadał o typach sztuki, czy formach współczesnej reklamy oglądając wraz z nami warszawskie wystawy sklepowe. Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie prestiżowych wystaw sklepowych, w czasie których młodzież podziwiając współczesny design reklamy, mogła wykazać się formą interpretowania sztuki reklamowej poprzez analizę wybranej przez poszczególne grupy reklamy wystawienniczej.
 

Album foto

  

 

Wizyta w NIK

W dniu 28.09.2017 odbyło się wyjście klasy I AP do siedziby Najwyższej Izby Kontroli z Panią Joanną Moszyńską-Bogdan. Po krótkiej lekcji historii instytucji odbyła się prezentacja obrazująca, czym zajmuje się NIK połączona z poczęstunkiem i zwiedzaniem. 

Album foto

 

 

Dali kontra Warhol

Pan Piotr Ślęzak, nauczyciel przedmiotów reklamowych, wychowawca III RT, wybrał się 26 września wraz ze  swoimi podopiecznymi do PKiN na wystawę Dali kontra Warhol. Ekspozycja zgromadziła ponad 120 oryginalnych prac obu artystów. Młodzież oprócz podziwiania, miała do wykonania zadanie związane z projektowaniem reklamy.

Album foto

 

1RTb na integracji

Klasa 1 RTB integrowała się w warszawskim przybytku rozrywki o nazwie "Spin City". Godzinne zmagania w trafianiu kulą w kręgle poczyniły masowe spustoszenie żołądków, co udało się naprawić kilogramami popcornu i niepoliczalnymi złożami nachosów. Po uzupełnieniu kalorii dzielna Brygada ERTEBE dwie i pół godziny płomieniała z emocji wypiekami na policzkach, wspierając bohatera filmu : "American Assassin" w jego zmaganiach z terrorystami. 

Album foto

  

1RTa w Modlinie

Klasa 1 RTa pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych związanych z reklamą, wychowawcą Panem Oskarem Halkiewem oraz Panią Anną Jakubowską, wyjechała na wycieczkę historyczno - integracyjną do twierdzy Modlin. Uczniowie mieli okazje poznać historię XIX twierdzy oraz podziwiać architekturę niezwykłego kompleksu. Nasz wychowawca z wielkim zaangażowaniem opowiadał o typach sztuki i samej historii monumentalnego kompleksu. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wspólna integracja przy ognisku i wojskowej grochówce, w czasie której dokonaliśmy wyboru naszego klasowego samorządu uczniowskiego.

Album foto

Rozpoczęcie roku szkolnego 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie Pan Arkadiusz Olejniczak - Dyrektor Zespołu Szkół, przywitał przybyłych uczniów, przedstawił kadrę pedagogiczną oraz zaprosił na krótkie spotkania z wychowawcami.

Na ten rok życzymy wszystkim wytrwałości w dążeniu do realizacji zaplanowanych celów. 

Album foto

  

Nowe logo

Z dniem 1 września 2017 r. mamy nowe "stare "- odświeżone logo szkoły.

Autorem logo jest pan Karol Śliwka polski artysta grafik, twórca plakatów,  znaczków pocztowych, opakowań, okładek  oraz wielu znanych i rozpoznawalnych znaków firmowych.

Dla zainteresowanych link artysty, w którym widnieją przykłady tych znaków, w tym nasze nasze stare logo.

http://www.karolsliwka.pl/znaki1.htm

Kontakt

  • Zespół Szkół - Ogrodowa
    Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
    Technikum Nr 29
    Szkoła Policealna Nr 26

    ul. Ogrodowa 16
    00-896 Warszawa
  • Tel. 22 620-50-51
    Tel. 22 620-50-52
    Fax 22 620-45-80

    NIP 527 000 71 15

    e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl