Szkoła Policealna nr 28 dla dorosłych

BEZPŁATNA  DWULETNIA  RENOMOWANA   SZKOŁA   POLICEALNA

Szkoła Policealna Nr 28 dla Dorosłych jest dwuletnią (czterosemestralną) szkołą zawodową dla absolwentów szkół średnich. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym – dwa razy w miesiącu sobota i niedziela. Po ukończeniu nauki Słuchacze uzyskują świadectwo ukończenia szkoły policealnej i mogą podejść do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Egzamin ten odbywa się na terenie Szkoły przed komisją powołaną przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie jest jednoznaczne z uzyskaniem tytułu technika w wybranym zawodzie.

Kształcenie odbywa się w oparciu o rozpoznanie zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę pracowników w tych dziedzinach i jest prowadzone w ścisłym porozumieniu z zakładami pracy, m.in. poprzez organizację praktyk zawodowych, co pozwala na stałe utrzymywanie optymalnej efektywności kształcenia.

Kierunki kształcenia:

TECHNIK ADMINISTRACJI

Zapoznaj się z podstawą programową kształcenia w zawodzie.

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

Zapoznaj się z podstawą programową kształcenia w zawodzie.

W Zespole Szkół Stenotypii i Języków Obcych nauczysz się między innymi:

• języków obcych,
  • przedmiotów ekonomicznych i prawnych,
  • techniki biurowej,
  • bezwzrokowego pisania na komputerze.

Możesz zdobyć dodatkowe kwalifikacje:

• LCCI (angielski)
  • Weryfikacje EUMA (komputeropisanie)

Przygotowanie do zdobycia certyfikatów kwalifikacji zawodowych odbywa się w ramach nauczanych przedmiotów, bez dodatkowych opłat.

Zajęcia lekcyjne:

• Dwa weekendowe zjazdy w miesiącu (sobota i niedziela od godziny 8.00 do 16.45 – według harmonogramu).
  • Zajęcia z języków obcych i przedmiotów związanych z pracą na komputerze prowadzone są w małych grupach.