Rekord dla Niepodległej

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach akcji organizowanej przez MEN  „Rekord dla Niepodległej” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. 

Album foto

  

 

Żołnierska Ogrodowa

W dniu 13 listopada odwiedzili naszą szkołę oficerowie Wojska Polskiego w ramach drugiej edycji projektu nazwanego „Żołnierską ogrodową”, który zakończył rozpoczęte w ubiegłym roku obchody 100-lecia niepodległości naszej ojczyzny. W trakcie spotkania wysłuchaliśmy wykładu o tradycji polskiego oręża, a także służbie na misjach oraz posłudze duszpasterskiej w jednostkach wojskowych. Wśród tematyki historycznej nie zabrakło także współczesnych problemów wojskowości związanej z inżynierią i nowoczesnym dowodzeniem.

Album foto

  

 

Wizyta w NSA

Klasy 2RTa oraz 2OT odwiedziły gościnne mury NSA. Nasi uczniowie zwiedzili bibliotekę oraz czytelnie akt. W związku z wizytą naszych uczniów została przygotowana symulacja rozprawy dotycząca zmiany imienia, jako przykład klasycznej rozprawy administracyjnej.

Album foto

  

 

100 lat niepodległości

29 października br. w Teatrze Dramatycznym na Woli odbyła się uroczystość, widowisko z okazji 100 lat niepodległości, w której czynnie uczestniczyli, i którą współtworzyli między innymi uczniowie naszego Technikum nr 29 (poczet sztandarowy naszej szkoły, chórzystki, a także finalistki konkursu "Wolski spacer drogami do niepodległości"). Uroczystość uświetnili swoją obecnością kombatanci II wojny światowej, a ich przejmujące opowieści były żywą lekcją historii.

Album foto

  

 

American Center

W piątek 26 października grupa uczniów klas 3HOT i 3RT wzięła udział w spotkaniu PL+U.S. Youth Forum „Better Together”, podczas którego miało miejsce oficjalne otwarcie American Center Warsaw w jego nowej siedzibie w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.
Usłyszeliśmy m.in. wystąpienie ambasador USA Georgette Mosbacher, która zachęcała młodzież do podejmowania wyzwań i działania z wiarą w nieograniczone możliwości przynależne młodemu człowiekowi. Mogliśmy też obejrzeć i wysłuchać prezentacji ekspertów z różnych dziedzin oraz wziąć udział w panelach dyskusyjnych na temat stosunków polsko-amerykańskich oraz demokracji. Wydarzenie było okazją, aby porozmawiać ze stypendystami amerykańskich programów wymiany i przedstawicielami Ambasady U.S.A. oraz organizacji pozarządowych i edukacyjnych, a także zapoznać się z programami edukacyjnymi, m.in. programem wymiany uczniów szkół średnich czy odbycia staży w amerykańskich instytucjach rządowych. Słuchając wystapień i dyskusji w języku angielskim przekonalismy się, jak cennym narzędziem w zdobywaniu nowych ciekawych doświadczeń jest znajomość tego języka.
 

Album foto

 

Dziennikarskie odwiedziny

Pod koniec października odwiedziła nas Pani redaktor Małgorzata Kukuła, dziennikarka ze stacji TVN24, która opowiedziała o kulisach swojej pracy na antenie. Dzięki współpracy z Panią redaktor jedna z klas w ubiegłym roku widziała pracę telewizji od kuchni. No i nasi uczniowie dowiedzieli się bardzo ważnej rzeczy: wcale nie trzeba mieć ukończonych studiów dziennikarskich, by wykonywać ten zawód.

Album foto

 

Włoska wizyta

15 października na Ogrodowej gościliśmy grupę młodzieży z Włoch wraz z opiekunami. Wizyta byłą częścią projektu, którego partnerami są Dom Spotkań z Historią w Warszawie, uczniowie V LO im. ks. J. Poniatowskiego oraz uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami. Stronę włoską reprezentują uczniowie Klasycznego Liceum z Ceseny.

W ramach tej wymiany podczas pobytu Włochów w Warszawie (11-15 października) pokazaliśmy naszym gościom   najpiękniejsze miejsca w stolicy, związane z naszą historią, które są wizytówką miasta. Przy pogodzie pełnej słońca i kolorów jesieni zwiedziliśmy: Łazienki, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum POLIN, Stare Miasto. Włosi usłyszeli wiele interesujących informacji o naszej historii, kulturze i tradycji. Włosi dopytywali o szczegóły dotyczące Warszawy, naszej edukacji oraz zainteresowań muzycznych, filmowych i kulinarnych. Wspólnie pracowaliśmy w grupach podczas warsztatów w DSH. Porozumiewaliśmy się z powodzeniem po angielsku, a czasami po włosku i po polsku...

Nasi koledzy obejrzeli V LO im. ks. J. Poniatowskiego oraz naszą szkołę. Dowiedzieli się sporo o wieloletniej historii szkoły, jak pracuje szkolny samorząd oraz wolontariat. Czego lubimy się uczyć, a które przedmioty są dla nas trudne.
Na Starym Mieście w Zapiecku wspólnie zajadaliśmy polskie pierogi. Wkrótce składamy rewizytę we Włoszech. Już nie możemy się doczekać na ten wyjazd i ponowne spotkanie, oby pogoda dopisała. Z pewnością będzie co podziwiać w Cesenie, Bolonii i Florencji.

Album foto 

  

 

Wizyta w przedszkolu

W ubiegłym roku szkolnym powstała książeczka o małym pingwinku. Do jej powstania przyczynili się uczniowie obecnej klasy 3HOT (tekst polski i angielski) oraz obecnej klasy 3RT (ilustracje). Prezentowaliśmy ją w czerwcu na wystawie na I pietrze. 
Celem było napisanie książeczki, którą kiedyś będzie można przeczytać dzieciom i teraz przyszedł czas na realizację. W środę 17 października 10 uczniów klasy 3HOT odwiedziło wolskie przedszkole nr 62 (dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Anny Ławnik-Zawadzkiej). Młodzi wolontariusze przeprowadzili zajęcia w trzech przedszkolnych grupach (4-5 lat). Było czytanie książeczki po polsku i po angielsku, nauka kilku angielskich słówek, wiersz napisany specjalnie na tę okazję, rozmowy o ulubionych zwierzątkach i smakach lodów, a na koniec wspólny taniec “pingwinki/kaczuszki”. 

Maluchy i nasza młodzież świetnie się dogadywali i bawili. Wyszliśmy z poczuciem ogromnej satysfakcji i chęcią na kolejne takie spotkania.

Album foto

   

 

Wybory do Samorządu

W wyniku szkolnych wyborów do Samorządu Uczniowskiego, wyłoniono następujący skład:

Przewodnicząca – Emily Garas 3RT

Wiceprzewodnicząca – Klaudia Zawiślak 2RTb

Wiceprzewodnicząca – Marta Strojewska 3HOT

Sekretarz - Anna Rusztecka 3RT

Skarbnik – Katarzyba Makulska 3RT

Sekcja eventowa – Kamil Szulowski 2OT, Kacper Ptaszek 2RTa, Tomasz Banasiak 2OT.

Współpraca: Adam Rokicki 2RTA, Patrycja Pęczek 2RTa

Opiekunem Samorządu jest Pani Joanna Moszyńska-Bogdan.

Album foto

   

 

Ślubowanie klas pierwszych

W ubiegłym tygodniu nowi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym przystępując oficjalnie do społeczności szkolnej.

Życzymy Wam wielu sukcesów dydaktycznych w ciągu najbliższych czterech lat, a także wielu nowych owocnych znajomości.   

Album foto 

  

 

Wycieczka do Łodzi

4 października klasy 2OT i 2RTb wybrały się na podbój kulturalny Łodzi. Chyba nigdy wcześniej młodzież nie cieszyła się tak na myśl o wejściu do muzeum jak owego dnia, który od rana postanowił doświadczać nas chimerycznością pogody. Walcząc z wiatrem łamiącym parasolki, z chlupotem kwaśnej deszczówki w butach zadreptaliśmy do Pałacu Poznańskich - gdzie przywitali nas ciepło  sławni Łodzianie z minionej epoki, do Muzeum Kinematografii - w którym zachwyciliśmy się fotoplastikonem i do Muzeum Kanału "Dętka" - gdzie na chwilę zeszliśmy do podziemia. Miłym zwieńczeniem wycieczki była regeneracja sił w Centrum Rozrywki "Manufaktura", gdzie, podzieleni na grupy, stoczyliśmy zacięty bój w Arena Laser Games.

Album foto

  

 

Piknik integracyjny

W środę 19 września na naszym boisku zrobiło się tłoczno i gwarno. Wszystko za sprawą Pikniku Integracyjnego. Dopisała pogoda, dopisały humory. Można było wziąć udział w wielu zabawach i konkurencjach, zagrać w gry planszowe, zaśpiewać karaoke, zatańczyć belgijkę i zorbę, posłuchać występów naszych raperów i wreszcie skosztować wielu smakowitych ciast dostarczonych przez uczniów każdej klasy technikum.

Bawiliśmy się świetnie. Czekamy na kolejne takie wydarzenia.

Album foto

  

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. O 10:00 powitaliśmy 5 nowych klas pierwszych. Starsi uczniowie dołączyli o 11:30. Po części oficjalnej wychowawcy sprawnie poinformowali swoje klasy o najważniejszych sprawach, m.in. o jutrzejszym planie i pozwolili młodzieży cieszyć się ostatnim dniem bez lekcji, a pogoda sprzyja.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim samych edukacyjnych sukcesów!

Album foto

  

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć