Konkurs

Zapraszamy uczniów klas III gimnazjum do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu "To jest miejsce na Twoją Reklamę" pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. W tym roku przedmiotem konkursu jest wymyślenie i napisanie sloganu (hasła) reklamowego swojej szkoły w dwóch wersjach:

1. slogan zawierający nazwę własną szkoły,

2. slogan bez użycia w nim nazwy własnej szkoły.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Regulamin konkurs

 

Wizyta w TVN

Dzięki życzliwości reporterki TVN 24, Pani Małgorzaty Kukuły, mieliśmy wielką przyjemność w zwiedzaniu gmachu telewizji i przyjrzeniu się pracy żwawo uwijającej się ekipy nad porannym wydaniem serwisu. Świeżo nałożona przez panie charakteryzatorki "twarz telewizyjna" i błysk fleszy to tylko wizerunek, za którym stoi presja czasowa, umiejętność perfekcyjnego posługiwania się czystą komunikatywną polszczyzną i rzetelność słowa- NIE MÓWIMY TEGO, CO NIE POCHODZI ZE SPRAWDZONEGO ŹRÓDŁA!!!

Album foto

 

Walentynki

"Ktoś mnie pokochał, świat nagle zawirował, bo
Ktoś mnie pokochał na dobre i na złe.
Bezchmurne niebo znów mam nad głową,
Bo ktoś pokochał mnie ".   
                                Skaldowie "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał"
 
Klasa 1 RTb lutową szarość i beznadzieję postanowiła przełamać szkarłatną czerwienią, hołdując corocznemu obyczajowi pod patronatem Św. Walentego. Dzięki szkolnej poczcie można było bliskiej sercu osobie przesłać pozdrowienia lub życzyć tego, co może trudno głośno nam wypowiedzieć... 
 

Album foto

 

Gra historyczna

Grupa uczniów z klas pierwszych, uczestniczyła w zespołowej grze historycznej typu „real life escape game”. Za pomocą sześćdziesięciominutowej gry poznali historię z początków Polski Ludowej.  Uczestnicy gry zostali przeniesieni do Polski z drugiej połowy lat czterdziestych i wcielili się w Żołnierzy Niezłomnych stawiających opór sowieckiej okupacji. Podczas wykonywania zadania odbicia więźnia mieli okazję poznać bohaterów podziemia niepodległościowego oraz poznać realia życia w czasach stalinowskich.

Album foto

 

Studniówka

12 stycznia w Warszawie, w Restauracji na Rozdrożu odbyła się druga już w historii naszej szkoły Studniówka. Wraz z wybiciem godziny 19 Pan Dyrektor Arkadiusz Olejniczak dał znak do rozpoczęcia  imprezy tradycyjnym polonezem.

Później był czas na przemówienia, toasty i pamiątkowe zdjęcia z gronem pedagogicznym i licznie przybyłymi rodzinami. Po eleganckiej kolacji przyszedł czas na zabawę, która trwała do białego rana. Pełni wrażeń zgodnie twierdzimy, że Studniówka była fantastyczna. Teraz z lękiem odliczamy 100 dni do matury...

Album foto

 

Wizyta w Centrum Weterana

Klasa 3OT wraz z klasą 1AP pod opieką Pani Joanny Moszyńskiej-Bogdan udały się do Centrum Weterana. Podczas zajęć edukacyjnych, które poprowadził Pan Andrzej Korus uczniowie zapoznali się z zasadami służby naszych żołnierzy poza granicami kraju oraz odwiedzili salę tradycji, zapalając jednocześnie znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych na służbie poza granicami kraju.

Album foto

 

Konkurs Literacki

W grudniu w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Konkurs Literacki Wiedzy o "Panu Tadeuszu". Czteroosobowe grupy z czterech klas ( II HOT, II RT, III OT, III RT) zajęły miejsca w czterech kątach chłonnej wiedzy osiemnastki, by odróżnić tabakierkę od saskiej filiżanki, ustalić, kto zawsze chodził w kapturze i co tak naprawdę robiono w tej świątyni dumania... Miło nam donieść, że pierwsze miejsce zdobyli przedstawiciele  klasy II HOT: Marta Strojewska, Natalia Kucharska, Karolina Kołakowska i Wojtek Paczkowski! Gratulujemy! Konkurs zorganizowały Panie Mirosława Pietrzak i Aleksandra Jordan.

Album foto

  

 

Rap pedagogia

W ramach projektu PERSPEKTYWA odbył się koncert profilaktyczny z udziałem Dobromira Makowskiego. Wystąpił on z autorskim koncertem profilaktycznym „Rap pedagogia” opartym na muzyce hip-hop i inspirowanym osobistymi doświadczeniami. Odwołując się do bolesnych przeżyć osobistych, ukazywał, do jakich tragicznych konsekwencji prowadzą narkotyki i alkohol.
Przestrzegał młodzież przed bezwolnym uleganiem wpływom środków masowego przekazu. Zachęcał do samodzielnego poszukiwania własnej drogi życiowej, odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Mocno podkreślał, że każdy człowiek ma wartość, ważne jest, aby ją odkryć i nie pozwolić innym jej zniszczyć.
Akcentował ogromne znaczenie rodziny w kształtowaniu tożsamości. Bardzo poruszająca była osobista refleksja dotycząca jego rodziców. Mimo bardzo trudnych wzajemnych relacji okazywał im szacunek, który pozostał do dziś. Raper zachęcał młodzież, szczególnie dziewczęta, aby odważyły się stawiać granice w relacjach koleżeńskich i szanowały swoją kobiecą godność. Koncert „Rap pedagogia” został pozytywnie oceniony przez młodzież szkolną, która zgodnie wypowiedziała się, że poruszone zostały ważne dla niej sprawy i problemy. Podkreślano niekonwencjonalny, przekonujący sposób przekazu treści profilaktycznych.

Album foto

 

Świąteczne prezenty

Umiejętność i chęć pomagania innym jest wartością szczególnie cenną. W przedświątecznym czasie cała społeczność naszej szkoły wraz z samorządem szkolnym, którym opiekuje się Pani Joanna Moszyńska - Bogdan zebrała na rzecz naszych rodaków zamieszkałych na Ukrainie niewielkie prezenty. Cała akcja odbyła się w ścisłej współpracy z Naczelnym Sądem Administracyjnym, który od lat gości naszych uczniów i słuchaczy. Za wszystkie dary z serca dziękujemy.

Album foto

 

Wigilie klasowe

Grudzień jest miesiącem, w którym tradycyjnie spotykamy się za stołami wigilijnymi. Nie zabrakło takich spotkań także u nas w szkole, w miniony czwartek wraz ze swoimi wychowawcami uczniowie poszczególnych klas łamali się opłatkiem, przekazując sobie najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Spotkania te były wyjątkowe, szczególnie w kasach 1RTb oraz 1OT, ponieważ uczniów odwiedził Święty Mikołaj zostawiając ogrom prezentów…

 

Album foto

 

Twelfth Night

Święta zagościły w naszej szkole za sprawą Teatru Trochę Przypadkowych Aktorów, którzy na sali gimnastycznej pozwolili szkolnej publiczności uczestniczyć w próbie przedstawienia. Słuchacze pierwszego i drugiego roku szkoły policealnej oraz uczniowie klasy 1HOT wystąpili w sztuce Williama Szekspira pt. Wieczór Trzech Króli (Twelfth Night). Zaraz potem w gwiazdkowy nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy 1OT, przedstawiając wiersz Shela Silversteina pt. Mikołaj i renifer (Santa and the Reindeer). Wszystko było na wesoło.  Trochę Przypadkowi Aktorzy doskonale się spisali. Poradzili sobie nie tylko z tremą, ale również z językiem angielskim, w którym były obydwa przedstawienia. Nad całością teatralnej "produkcji" czuwała Pani Małgorzata Wróbel. Aktorzy otrzymali burzliwe oklaski, w pełni zasłużone.

Nie mogło zabraknąć też wspólnego energetycznego odśpiewania przeboju Shakin’ Stevensa Merry Christamas Everyone.

Swój udział w przedstawieniu mieli też uczniowie klasy 3RT i 3 OT, którzy z dużym zaangażowaniem pracowali przy tworzeniu dekoracji.

Album foto

 

Uczniowie w Sheratonie

W minioną środę uczniowie klasy 2HOT (kierunek hotelarski) odwiedzili Hotel Sheraton w Warszawie. Wycieczkę zorganizowała Pani Krystyna Gottner, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Podczas wycieczki młodzież mogła poznać rodzaje usług i tajniki pracy w pięciogwiazdkowym hotelu. Na zakończenie udało się też zwiedzić apartament prezydencki.

Spotkanie wigilijne

Nie sposób wyobrazić sobie atmosfery i magii Świąt Bożego Narodzenia bez naznaczonej tradycją wieków polskiej wigilii. W charakter podtrzymania tej tradycji, wymiarze szkolnym wpisała się jako pierwsza, klasa 1 RTA, która dnia 19 grudnia b.r. wraz z swoim wychowawcą Panem Oskarem Halkiewem oraz uczącymi nauczycielami świętowała wigilię w sposób uroczysty.

Na wstępie nasz wychowawca rozpoczął od skierowania do Nas życzeń oraz wyjaśnienia symboliki poszczególnych atrybutów bożonarodzeniowych tożsamych z przeżywanymi Świętami. Następnie jak rzec, przyjaciel naszej klasy, Pani Grażyna Bereza, emerytowany Dyrektor szkoły, która uświetniła swoją osobą naszą wigilię, równie podzieliła się krótką refleksją i życzeniami. Po tych jakże płomiennych przemówieniach, przystąpiliśmy do dzielenia się opłatkiem. Z racji wybitnych uzdolnień naszej klasy w tematyce zamiłowania do śpiewu oraz umiejętności gry na organach elektronicznych przez naszego wychowawcę w klasie rozbrzmiewały śpiewy kolęd przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Suto zastawiony stół, pod którym uginały się z wrażenia  metalowe nogi, wzbogacał nasze podniebienia o wyborne smaki. Całości tej przeżywanej uroczystości towarzyszyła niezwykła atmosfera, pełna klimatu braterstwa i przyjaźni. Na koniec naszej wigilii, obecny Pan Dyrektor Arkadiusz Olejniczak, pozdrowił Nas wszystkich swoim krzepiącym słowem oraz spożył z nami 12 potrawę wigilijną.

 

Album foto

 

Projektujemy szkołę

FUNDACJA SZKOŁA Z KLASĄ

PROGRAM ZAPROJEKTUJ SZKOŁĘ

 

Wybrani uczniowie dwóch pierwszych klas reklamy, rozpoczęli w grudniu dwa interaktywne warsztaty szkoleniowe związane z programem Fundacji ,,Szkoła z klasą", a mianowicie ,,Zaprojektuj szkołę".

Ideą wspomnianego programu jest aranżacja szkolnej przestrzeni architektonicznej, mającej służyć uczniom tak wymiarze praktycznym jak i estetycznym. Opiekunem i ,,stróżem" projektu został nasz nauczyciel przedmiotów zawodowych związanych z reklamą, Pan Oskar Halkiew, który jednocześnie jest antykwariuszem sztuki. 

Uczniowie klasy 1 RTA oraz klasy 1 RTB spotkali się w ramach prowadzonych szkoleń z dwoma specjalistami z zakresu prowadzonego projektu. Pierwsze spotkanie było warsztatem z zakresu diagnozy potrzeb zaś drugie związane było z warsztatami architektonicznymi.

Nasz program szkoleniowy będzie trwał do końca roku szkolnego, zaś jego finalnym zwieńczeniem będzie nowa aranżacja wybranych przestrzeni naszej szkoły, co już nas w tym momencie bardzo cieszy.

 

Album foto

 

Mikołajki 1RTa

Od wieków osoba Świętego Mikołaja kojarzona jest z hojnością obdarowywania ludzi prezentami i symbolicznymi upominkami. Idąc w ślad tej tradycji, klasa 1 RTA wspólnie wraz z swoim wychowawcą, Panem Oskarem Halkiewem oraz Panią Anną Jakubowską w ostatnich dniach, obdarowywała się symbolicznymi upominkami i nie tylko ... wszak w symbolicznej paczce z prezentami znalazł się także sympatyczny gryzoń, chomik syryjski, który powędrował w darze, w swoim nowym ,,mieszkanku" do jednej z uczennic naszej klasy.

Album foto

 

Noc filmowa 1OT

Noc filmowa… a tak naprawdę nie tylko filmowa, bo te towarzyszyły wyjątkowej zabawie w piątkową noc. Każdy znalazł coś dla siebie… piłkarzyki, gry planszowe, konsola, koszykówka, tańce oraz karaoke - można było wziąć udział praktycznie we wszystkim.

Wydaje się jednak, że najważniejsze było, zwyczajne spędzenie ze sobą czasu na rozmowach i rozrywce.

Album foto

 

Wizyta w sądzie

Grupa uczniów z klasy 2 HOT wraz z Panią Joanną Moszyńską - Bogdan udała się do sądu okręgowego na rozprawę karną dotyczącą odpowiedzialności za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Oskarżony poddał się dobrowolnie karze. Byliśmy również na tzw. dołku, gdzie mogliśmy zaobserwować pracę policji sądowej. Na koniec spotkała się  z nami Rzecznik Sądu Okręgowego  dla  Warszawy Pragi - Pani Sędzia Joanna Zaremba.

 

Międzyszkolne Sympozjum na Ogrodowej

,,REKLAMA W WYBRANYCH PRZESTRZENIACH ŻYCIA LUDZKIEGO"

 

W ramach dobiegającego końca w tym roku kalendarzowym Jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych, wpisało się Sympozjum Naukowe poświęcone reklamie, jednego z wykładanych kierunków kształcenia technicznego w naszej szkole. Sympozjum zatytułowane ,,Reklama w wybranych przestrzeniach życia ludzkiego".

Oto dnia 1 grudnia b.r. o godz. 09:00, uczniowie trzech szkół zawodowych; Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, Zespołu Szkół nr 3 im. 2 Armii Krajowej w Warszawie oraz Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie, uczestniczyli w cyklu pasjonujących wykładów związanych z światem reklamy i jej korelacją w wybranych przestrzeniach życia ludzkiego. To naukowe spotkanie było świetną okazją do zgłębienia tajników wiedzy przez młodych ekspertów reklamy oraz zacieśnieniu międzyszkolnych kontaktów w ramach koleżeńskiej integracji.

Pomysłodawcą i inicjatorem idei zwołania sympozjum był Pan mgr Oskar Halkiew przy współudziale Pani mgr Anny Jakubowskiej, która czuwała nad całą logistyką wspomnianego przedsięwzięcia. Gościem honorowym Sympozjum zaproszonym na tę okazję, była Pani mgr Grażyna Bereza, Dyrektor Studium Stenotypii i Języków Obcych w latach 1993-2005.

 

Album foto

 

Andrzejki

Zabawom andrzejkowym niezmiennie towarzyszą wróżby, którym kiedyś przywiązywano szczególne znaczenie. W dzisiejszych czasach traktowane są z mocnym przymrużeniem oka, więc i my postanowiliśmy się pobawić m.in. lejąc wos oraz wykłuwając imię swojego przyszłego życiowego wybrańca.

Album foto

 

Tydzień Ukraiński

W dniach 27 listopada do 2 grudnia odbywały się w naszej szkole "Dni Ukrainy". Wydarzenie to wpisuje się w obchody 60 -lecia naszej szkoły jak również w ramy cyklu spotkań z ludźmi kultury, sztuki, polityki, itp., organizowanych w naszej placówce edukacyjnej.
W poniedziałek 27 listopada odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, poprzedzonej lekcją historii o Ukrainie przeprowadzonej przez nauczyciela historii, dyrektora Sobotniej Szkoły dla obywateli Ukrainy, pana Oleksandra Pustowego.
Spotkanie uświetniła obecność znamienitych gości:  Radcy Ambasady Ukrainy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pana Mikołaja Jarmoluka, prezes Fundacji Ukraińskie Centrum Informacyjne, pani Oksany Denysyuk oraz uczniów klasy VII- oddziału przygotowawczego dla cudzoziemców wraz z wychowawczynią panią Tatianą Ouergi.
Na sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność naszej szkoły.

 

Album foto

 

Powstańcze ślady

Właśnie ogłoszono wyniki Jubileuszowej, bo X Gry Miejskiej " Powstańcze ślady", której chlubnym zadaniem było uczczenie 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Co prawda, nie zmieściliśmy się na podium, ale czwarte miejsce wśród dziewięciu innych szkół też uznajemy za sukces. Jako oddział III Starówka- Śródmieście musieliśmy penetrować uliczne krawężniki w poszukiwaniu dziur po kulach, odnaleźć ostatnią redutę powstańczą, dowiedzieć się, który poeta zginął w Pałacu Blanka czy wywołać łącznika tajemniczym hasłem: "Wczoraj padał deszcz." Naszą akcję nieco utrudnili młodzi harcerze uczestniczący w podobnej grze, którzy przez pomyłkę podebrali nam kilka tajnych wiadomości schowanych w załomach pomnika... Wybaczamy ten sabotaż, w końcu łączyła nas jedna misja.

Album foto

 

Rozprawa karna

Słuchacze pierwszego i drugiego roku uczestniczyli wraz z Panią Joanną Moszyńską-Bogdan w rozprawie karnej, poznając zasady dotyczące procesu karnego. Przewodnicząca składu orzekającego była Pani sędzia Barbara Piwnik jedna z najbardziej  znanych  polskich  sędziów i była minister sprawiedliwości. 

Album foto

 

Podróż do korzeni

 

W szacunku i uznaniu pierwszemu Dyrektorowi i założycielowi

Studium Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie,

Panu Ryszardowi Łazarskiemu

 

 

Miesiąc listopad to szczególny czas pamięci o zmarłych bliskich naszej pamięci. W kontekście aktualnie przeżywanego Jubileuszu 60-lecia istnienia Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie, najmłodsza klasa naszej szkoły, klasa 1 RTA wraz z swoim wychowawcą, Panem Oskarem Halkiewem udała się dnia 22 listopada b.r. na cmentarz Powązkowski w celu nawiedzenia grobu, pierwszego dyrektora i założyciela naszej szkoły, Pana Ryszarda Łazarskiego. Warto dodać, iż grono naszej reprezentacji szkolnej zaszczyciła osoba Pani Dyrektor Grażyny Berezy, która była bezpośrednią następczynią Pana Łazarskiego w sprawowanej funkcji dyrektorskiej i która sprawowała ten zaszczytny urząd w latach 1993 - 2005 r. Pani Dyrektor przy grobie założyciela naszej szkoły, opowiedziała nam o czasach świetności szkoły, osobie Pana Dyrektora Łazarskiego oraz swoich indywidualnych zmaganiach związanych z sprawowanym urzędem. Po tych wymownych chwilach, wspólnie wraz z Panią Dyrektor oraz naszym wychowawcą integrowaliśmy się w pobliskim McDonald's, gdzie równie miała miejsce kontynuacja wspaniałych wspomnień i opowieści naszych profesorów, Pani Dyrektor Berezy z perspektywy lat młodzieńczych i dyrektorskich oraz naszego wychowawcy, Pana Oskara który jest jednym z najmłodszych członków rady pedagogicznej i tak jak my, był już absolwentem gimnazjum.

 

Album foto

 

Próbna matura

W dniach 20-24 listopada br. organizujemy po raz drugi w historii szkoły maturę próbną wraz z wydawnictwem  "Operon".
W tym roku oprócz standardowych egzaminów pisemnych uczniowie wybrali rozszerzenia z : języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, geografii, biologii oraz z wiedzy o społeczeństwie.
W myśl przysłowia: " Ćwiczenie czyni mistrza" albo " Nie taki diabeł straszny jak go malują" czy  " Raz kozie śmierć",  uczniowie 4Ot oraz 3 Ot i 3 RT zmierzą się z pytaniami, testami przygotowanymi przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.
Powodzenia!

 

Żołnierska Ogrodowa

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole podchorążych z Wojskowej Akademii Technicznej oraz Pana pułkownika Piotra Kowaluka, Panią Ewę Hassan i Pana generała Janusza Sobolewskiego. Nasi goście opowiadali o swoich studiach, blaskach i cieniach służby wojskowej oraz pobytach na misjach w Iraku i nie tylko. Na naszym dziedzińcu pojawił się patrol saperski oraz sprzęt bojowy żołnierzy z Wesołej. Dziękujemy naszym gościom za ciekawe prelekcje oraz poświęcony nam czas. Inicjatorką spotkania była Pani Joanna Moszyńska-Bogdan.

Album foto

 

11 listopada

Jedna z najważniejszych dat w historii Polski nie mogła zostać pominięta w naszej szkole. 11 listopada spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie klasa 1OT przygotowała specjalne wydanie Faktów Niepodległościowych, które przybliżyły nam okoliczności odzyskania wolności, po 123 latach niewoli oraz pozwoliły w specjalnym reportażu spojrzeć na słowo „wolność” z różnej perspektywy.

Album foto

  

 

Archiwum Akt Nowych

Uczniowie klas 2RT i 3RT wraz z Panem Piotrem Ślęzakiem i Panią Joanną Moszyńską-Bogdan odwiedzili Archiwum Akt Nowych, gdzie poznali z bliska na czym polega praca archiwisty i jakie zasady obowiązują przy rekonstrukcji starych druków, mając jednocześnie okazję do wglądu w niezwykłe zbiory.

Album foto

 

Miesiąc Bibliotek

W ubiegły piątek nasza biblioteka zamieniła się w miejsce, gdzie można było wziąć udział w różnych konkursach i zabawach literackich, wygrywając drobne słodycze. Wszystko to z okazji Miesiąca Bibliotek, który przypadł na październik. Akcję przygotowała Pani Mirosława Pietrzak.

Album foto

 

Podbój Krakowa

,,Podbój dawnej stolicy Polski przez klasę 1 RTa" - trzydniowa wycieczka do Krakowa

 

 

W dniach 23.10 - 25.10. b.r. klasa I RTa w ramach ,,przedłużonego" świętowania Jubileuszu 60-lecia naszej jednostki edukacyjnej, jaką jest ZSS i JO, wybrała się wraz z swoim wychowawcą, Panem Oskarem Halkiewem oraz polonistką, Panią Aleksander Jordan do Krakowa.

Te trzy dni wspólnej integracji klasowej, stały się świetną okazją do odwiedzenia niezliczonej ilości muzeów i kościołów, wspólnych wędrówek ,,układających" się w długie kilometry spacerów po historycznym mieście oraz ,,zasmakowaniu" poczucia bycia arystokratą choć przez ponad godzinę, w słynnej mieszczańskiej kawiarni u Noworolskiego, mieszczącej się w krakowskich sukiennicach.

Po zwiedzeniu ostatnich już zabytków i katedr w ciągu dnia, dostaliśmy czas wolny, co przeznaczyliśmy głównie na jedzenie, ale także zwiedzanie miasta we własnym zakresie.

Potęga map w smartfonach zapobiegła naszemu zgubieniu się. Po spotkaniu w określonym miejscu, każdego dnia wspólnie wracaliśmy do naszego hostelu, w którym równie nie brakowało atrakcji, takich jak wspólne zabawy interaktywne czy smaczna klasowa pizza.

I choć wyjazd trwał tylko bądź aż trzy dni, nie zmienia to faktu, że najlepszym, co nam się przydarzyło, było spędzenie razem czasu i zbliżenie nas, jako klasy, do siebie a także pozyskanie szczerej sympatii naszych ukochanych nauczycieli, pod batutą Pana Oskara, naszego wychowawcy, który chyba w całości otworzył przed nami umysłowe ,,zbiory" swojej wiedzy.

Zapraszamy do oglądnięcia naszej galerii wyjazdowej, która choć w symboliczny sposób oddaje charakter bogatego wyjazdu.

 

Album Szkolny

 

60 lat Szkoły

Nasza szkoła skończyła 60 lat! To kawałek historii i bardzo wiele roczników absolwentów Szkoły Policealnej, a od 2017 roku również Technikum. 19 października naszą pięknie jesiennie udekorowaną szkołę odwiedzili wspaniali goście, wśród nich przedstawiciele władz miasta oraz dzielnicy Wola, byli dyrektorzy szkoły oraz jej absolwenci. Dla nich przygotowaliśmy program artystyczny przygotowany pod okiem Pani Aleksandry Jordan. Podczas oficjalnej części poświęcony został pierwszy sztandar naszej szkoły. Warto było być, posłuchać wspomnień i życzeń na przyszłość.

Wiwat ZSSiJO! Kolejnych nie 60, ale 100 lat świetności szkoły!

 

Album foto

 

Sztuka na przestrzeni wieków

Prestiżowa wystawa sztuki antykwarycznej ukoronowaniem Jubileuszu

60-lecia Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie

 

Dzień 20 października 2017 roku przechodzi do historii naszej szkoły jako wydarzenie świętowania bogatego Jubileuszu 60 lat istnienia naszej Alma Mater! Zwieńczeniem tej uroczystości przypadającej w powyższym dniu, stała się bogata wystawa sztuki i antyków, zorganizowana przez osobę Pana Dyrektora mgr Arkadiusza Olejniczaka oraz Pana mgr Oskara Halkiewa, nauczyciela reklamy i antykwariusza sztuki. Powyższa wystawa została pogrupowana w pięć tematycznych działów kolekcjonerskich, których zwieńczeniem była prezentacja fragmentu diademu należącego niegdyś do książęcej rodziny rosyjskiej, silnie zaprzyjaźnionej z carską dynastią ostatnich Romanowów. Ten mały prezentowany artefakt na dłoni jednego z naszych uczniów, jest w chwili obecnej wart ceny rynkowej nowego mieszkania w centrum Warszawy.

Zasadniczym celem tej kolekcjonerskiej wystawy była idea zwrócenia uwagi naszym dostojnym gościom oraz słuchaczom, na nową formułę edukacyjną kształtowania zamiłowania do tradycji i sztuki wśród uczniów trzech kierunków naszej szkoły, jakimi są reklama, turystyka, hotelarstwo; jakże silnie przecież w swojej istocie na co dzień powiązanych ze sztuką.

 

Album foto

 

Sukces naszego Absolwenta 

W dniach 6-9 października na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie miały miejsce XXIV Mistrzostwa Polski w Szermierce na wózkach. Nasz absolwent Łukasz Kołodziejczyk startował dwukrotnie. W zawodach floretowych, zdobywając 3 miejsce oraz w zawodach szpadowych. W szpadzie udało mu się dojść do walki finałowej, w której po zaciętym i wyrównanym pojedynku ostatecznie zdobył wicemistrzostwo kraju. Do zdobycia złota zabrakło jednego trafienia.

,,Jestem zadowolony ze swoich osiągnięć na tych Mistrzostwach, przede mną jeszcze sporo pracy, jest kilka rzeczy które wciąż muszę poprawić. Porównując ten występ z poprzednimi był on najlepszym w mojej dotychczasowej karierze. Udało mi się polepszyć szybkość ruchu oraz technikę w czasie walki. Myślę, że będzie to pozytywny znak dla mojej przyszłości w tym sporcie.” - powiedział po zakończonej walce. 

 

Przystanek historia

Oddział edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej zorganizował dla naszych uczniów zajęcia dotyczące holokaustu, w których uczestniczyli uczniowie klasy 3OT oraz 2RT wraz z Panią Joanną Moszyńską-Bogdan.

Album foto

 

Wizyta w NSA

Tradycją stały się odwiedziny naszej szkoły w Naczelnym Sądem Administracyjnym, który rozpoczął się krótkim wykładem dra Michała Kowalskiego, po którym prawnicy przeprowadzili stymulowaną rozprawę sądową dotyczącą zmiany nazwiska. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz przygotowany poczęstunek.

Album foto

 

Paintball 1OT

Uczniowie klasy 1OT wraz z wychowawcą Panem Andrzejem Ostankiem oraz Panią Aleksandrą Jordan udali się do Otwocka na integracyjną zabawę paintbollową połączoną z ogniskiem. Nie obyło się bez przygód, które rozpoczęły się już w trakcie podróży pociągiem. Zabawa przyniosła zarówno wiele radości jak i w niektórych przypadkach kilka siniaków. Najlepszym wojownikiem w klasie okazał się Bartosz Bekta, który swoimi bohaterskimi czynami niejednokrotnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

Album foto

 

Wybory do Samorządu

3 października wybraliśmy Samorząd Szkolny!

Przewodniczącą została: Emily Garas 2RT

Zastępca: Marta Strojewska 2HOT

Sekretarz: Paweł Gołąb 1OT

Album foto

 

Pamięć o bohaterach... '44

Nie bez znaczenia równie i w naszej szkole jest odwoływanie się do wartości patriotycznych i narodowościowych, tym bardziej wymownie tych związanych z pamięcią o bohaterach Powstania Warszawskiego. Wymownym gestem tej pamięci stała się symbolicznie zredagowana kartka przez uczniów klasy 1 R ta z osobistym  wpisem skierowanych do jednego z uczestników tamtych dni roku 1944. W naszej szkole uczymy się, że ludzka pamięć o bohaterach przeszłości jest źródłem naszej dzisiejszej wolności i suwerenności.

Album foto

 

Zabytki w paluszki i historia w pigułce... czyli wspólnie z Panem Oskarem kreatywnie zwiedzamy Warszawę!

W dniach drugiego oraz trzeciego października b.r. klasa 1 Rta oraz klasa 1 Rtb pod opieką wychowawców oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych związanych z reklamą, panem Oskarem Halkiewem oraz Anną Jakubowską i Aleksandrą Jordan, wybrała się na wycieczkę przedmiotową po Warszawie. Uczniowie mieli okazje poznać historię warszawskiej starówki oraz podziwiać architekturę świątyń i pałaców. Pan Oskar w roli wytrawnego przewodnika opowiadał o typach sztuki, czy formach współczesnej reklamy oglądając wraz z nami warszawskie wystawy sklepowe. Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie prestiżowych wystaw sklepowych, w czasie których młodzież podziwiając współczesny design reklamy, mogła wykazać się formą interpretowania sztuki reklamowej poprzez analizę wybranej przez poszczególne grupy reklamy wystawienniczej.
 

Album foto

  

 

Wizyta w NIK

W dniu 28.09.2017 odbyło się wyjście klasy I AP do siedziby Najwyższej Izby Kontroli z Panią Joanną Moszyńską-Bogdan. Po krótkiej lekcji historii instytucji odbyła się prezentacja obrazująca, czym zajmuje się NIK połączona z poczęstunkiem i zwiedzaniem. 

Album foto

 

 

Dali kontra Warhol

Pan Piotr Ślęzak, nauczyciel przedmiotów reklamowych, wychowawca III RT, wybrał się 26 września wraz ze  swoimi podopiecznymi do PKiN na wystawę Dali kontra Warhol. Ekspozycja zgromadziła ponad 120 oryginalnych prac obu artystów. Młodzież oprócz podziwiania, miała do wykonania zadanie związane z projektowaniem reklamy.

Album foto

 

1RTb na integracji

Klasa 1 RTB integrowała się w warszawskim przybytku rozrywki o nazwie "Spin City". Godzinne zmagania w trafianiu kulą w kręgle poczyniły masowe spustoszenie żołądków, co udało się naprawić kilogramami popcornu i niepoliczalnymi złożami nachosów. Po uzupełnieniu kalorii dzielna Brygada ERTEBE dwie i pół godziny płomieniała z emocji wypiekami na policzkach, wspierając bohatera filmu : "American Assassin" w jego zmaganiach z terrorystami. 

Album foto

  

1RTa w Modlinie

Klasa 1 RTa pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych związanych z reklamą, wychowawcą Panem Oskarem Halkiewem oraz Panią Anną Jakubowską, wyjechała na wycieczkę historyczno - integracyjną do twierdzy Modlin. Uczniowie mieli okazje poznać historię XIX twierdzy oraz podziwiać architekturę niezwykłego kompleksu. Nasz wychowawca z wielkim zaangażowaniem opowiadał o typach sztuki i samej historii monumentalnego kompleksu. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wspólna integracja przy ognisku i wojskowej grochówce, w czasie której dokonaliśmy wyboru naszego klasowego samorządu uczniowskiego.

Album foto

Rozpoczęcie roku szkolnego 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie Pan Arkadiusz Olejniczak - Dyrektor Zespołu Szkół, przywitał przybyłych uczniów, przedstawił kadrę pedagogiczną oraz zaprosił na krótkie spotkania z wychowawcami.

Na ten rok życzymy wszystkim wytrwałości w dążeniu do realizacji zaplanowanych celów. 

Album foto

  

Nowe logo

Z dniem 1 września 2017 r. mamy nowe "stare "- odświeżone logo szkoły.

Autorem logo jest pan Karol Śliwka polski artysta grafik, twórca plakatów,  znaczków pocztowych, opakowań, okładek  oraz wielu znanych i rozpoznawalnych znaków firmowych.

Dla zainteresowanych link artysty, w którym widnieją przykłady tych znaków, w tym nasze nasze stare logo.

http://www.karolsliwka.pl/znaki1.htm

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć