• Jesień Poezji

  Jesień Poezji

  48. Warszawska Jesień Poezji będzie miała swoją inaugurację 11 października, ale my spotykamy się z poetami już teraz, korzystając z ich chęci podzielenia się z szerszą publicznością swoją twórczością. Mieliśmy zaszczyt gościć  Pana Zbigniewa Milewskiego, który  – niczym na slamie – zachęcał młodzież do pisania poezji jako swego rodzaju antidotum na frustrującą codzienność, Panią Barbarę Rustecką uwrażliwiającą nas na los Polaków walczących za Ojczyznę i Pana Pawłą Łęczuka, który dzięki swym wierszom zabrał nas na wirtualną wycieczkę po Warszawie. Dzięki mistrzom słowa udało nam się wejść na Parnas, więc prezentujemy nasze dzieło:

  Wczorajsze usta całowałeś

  szminką dawnej nudy

  lecz twoje spojrzenie

  dało mi inspirację

  ale nie miałam pomysłu

  jak to powiedzieć

  patrząc ci prosto w oczy

  tak mocno biło mi serce

 • Podróż Pamięci

  Podróż Pamięci

  „Podróż Pamięci” lekcja i ważnej i trudnej historii …

  Celem projekt edukacyjnego „Podróż Pamięci”, do którego szkoła zakwalifikowała się w czerwcu, jest upamiętnienie wydarzeń związanych z 75.rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i deportacją ludności cywilnej - mieszkańców Warszawy do KL Auschwitz. Realizatorami projektu są Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) w Państwowym Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu, Muzeum Stutthof, Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.   W ramach projektu nauczyciele oraz uczniowie klas czwartych uczestniczyli w konferencji i warsztatach: „Z powstańczej Warszawy do niemieckich nazistowskich obozów Auschwitz i Stutthof”, które odbyły się w 19 września br. w siedzibie WCIES, przy ul. Starej w Warszawie. Podczas konferencji nauczyciele poszerzyli wiedzę i umiejętności w zakresie planowania i organizacji działań edukacyjnych w miejscach pamięci. Nauczyciele opiekunowie uczestników projektu mieli okazję zapoznania się z ofertą edukacyjną Muzeum Auschwitz, Muzeum Stutthof i Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń w zakresie nauczania.   Równolegle z częścią konferencyjną/plenarną dla nauczycieli, odbyły się warsztaty dla młodzieży ze szkół zakwalifikowanych w czerwcu br. do udziału w drugim komponencie projektu „Podróży Pamięci”, w postaci wizyt edukacyjnych w Oświęcimiu i Sztutowie. Zajęcia miały na celu przygotowanie uczniów do wizyt zarówno merytorycznie jak i emocjonalnie. 27 września br. w ramach realizacji drugiej części projektu, nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Muzeum Stutthof. Zwiedzili teren Muzeum Stutthof w Sztutowie wraz ze znajdującymi się w jego obrębie obiektami poobozowymi, który obejmuje obecnie obszar liczący 20 ha. Mimo upływu czasu, sięgającego blisko osiemdziesiąt lat od momentu powstania obozu Stutthof, wciąż odnajdywane są przedmioty należące do osadzonych w nim więźniów. To była cenna, ale i trudna lekcja poza lekcyjną salą.

 • Wizyta w NIK

  Wizyta w NIK

  Uczniowie klas trzecich udali się z wizytą do Najwyższej Izby Kontroli, poznając historię instytucji oraz zasady jakimi kierują się inspektorzy podczas wykonywania swoich obowiązków.

 • Centrum Weterana

  Centrum Weterana

  16 września gościliśmy w przyjaznych murach Centrum Weterana, gdzie upamiętniliśmy poległych na misjach Polskich żołnierzy, a następnie nasi uczniowie mogli wysłuchać wykładu tematycznego dotyczącego obecności Polskiego Wojska na misjach zagranicznych oraz obejrzeć salę tradycji.

 • Ubezpieczenia!

  Ubezpieczenia!

  Zapraszamy do zapozniania się z dokumentami dotyczącymi dobrowolnego ubezpieczenia. 


  Tabela_wariant_-w_-_Warszawski_Program_NNW.pdf

  Warszawski_Program_NNW_plakat.pdf

  Warszawski_Program_NNW_ulotka-deklaracja.pdf

 • 17 września

  17 września

  17 września był dniem 80. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę, korzystając z zaproszenia Archiwum Akt Nowych obejrzeliśmy niezwykle ciekawą wystawę zatytułowaną Wrzesień 1939 po której oprowadził nas kurator wystawy Pan Jarosław Stryjek.

 • 100-lecie Centrum

  100-lecie Centrum

  12 września dzięki uprzejmości Pana generała Janusza Sobolewskiego i obecności Pana Ministra Obrony Narodowej uczestniczyliśmy w obchodach 100-lecia Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Zorganizowanie obchody pozwoliły poznać wojsko „od środka”, zarówno pod względem wyposażenia jak i codziennych obowiązków żołnierzy. Nie zapomniano także o obowiązkowej wojskowej kuchni w postaci grochówki i karkówki.    

 • Stypendia

  Stypendia

  Osoby zainteresowane stypendium szkolnym poniżej znajdą gotowy wniosek do wypełnienia. 

  wniosek-o-stypendium-szkolne_2019.docx

  Szczegółowe kryteria i więcej informacji u Pań Pedagog.

 • Zakończenie roku

  Zakończenie roku

  W minioną środę uroczyście zakończyliśmy Rok szkolny 2018/2019.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom promocji do następnej klasy, szczególne gratulacje dla osób wyróżnionych za wyniki w nauce, które to swoje świadectwa odebrały z rąk Pana Dyrektora na sali gimnastycznej.

  Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

 • Lekcja otwarta

  Lekcja otwarta

  Pani Krystyna Gottner wraz z uczniami z klas 1 i 2 HOT przeprowadziła lekcję otwartą dla młodzieży z dwóch ósmych klas ze Szkoły Podstawowej nr 238 w Warszawie, dotyczącą „savoir- vivre” w hotelarstwie z elementami kulturalnego zachowania przy stole.

  Uczniowie poznali cechy psychofizyczne przyszłego hotelarza, etykę pracownika hotelu oraz etykietę na stanowisku pracy. Dowiedzieli się o kulturze zachowania przy stole. W trakcie pokazu nasi uczniowie prezentowali jak właściwie spożywać posiłki, zachowując zasady „savoir-vivre”.

  Młodzież dowiedziała się o naszych praktykach organizowanych w najbardziej prestiżowych hotelach w Warszawie.

  Uczniowie Naszej Szkoły przygotowali wiele materiałów służących do przekazania cennych informacji o „savoir-vivre”, dotyczyły one:

  - cech psychicznych i fizycznych hotelarza, które przygotowała Weronika Dymek i Gabrysia Ciesnowska z klasy 1HOT;

  - „savoir-vivre”, etykiety, etyki i estetyki, o których opowiedziała Sandra Chmielewska z klasy 2HOT;

  - pracy w recepcji, którą referował Kacper Paszkiet z klasy 2HOT;

  - pracy w dziale gastronomicznym, o której opowiadał Przemysław Rusinowski z klasy 2HOT;

  - prezentacji Hotelu Marriott, którą przeprowadziła i zreferowała Magdalena Kościuk z klasy 2HOT, odbyła tam miesięczne praktyki, kładła duży nacisk na naukę języków obcych oraz zachęcała do nauki młodszych kolegów ze szkoły podstawowej;

  - wielu usług w hotelarstwie, w kolejności od usług podstawowych do dodatkowych, które zreferowali uczniowie z klasy 1HOT: Mateusz Krajewski, Gabrysia Ciesnowska, Igor Dzięcioł, Kamil Kot, Wiktoria Nerć, Julia Zielińska, Natalia Niedolistek, Kuba Ruszczyk, przygotowali oni także słodki poczęstunek i drobne upominki dla Gości.

 • Targi książki

  Targi książki

  W dniach 23-26 maja br. na Stadionie Narodowym odbyły się po raz 10 Warszawskie Targi Książki. Podczas Targów swoją ofertę prezentowało blisko 800 wystawców z 27 krajów: Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chin i Tajwanu, Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Iraku, Irlandii, Kostaryki, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

  Gościem honorowym tegorocznej edycji Targów była Rumunia.

  Nasz szkoła również była obecna na tym wydarzeniu, a reprezentowała ją klasa 3RT. Było to połączenie przyjemności z pożytkiem. Uczniowie mieli pewne zadanie do wykonania. W języku francuskim trzeba było odpowiedzieć na 6 pytań związanych z targami, książkami, pisarzami.

  Wszyscy wywiązali się z tego zadania "Très bien". 

 • Bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo

  Szanowni Państwo,

  informujemy, że 15 maja odbyło się zebranie z rodzicami, w trakcie którego przedstawiliśmy procedury obowiązujące w szkole na wypadek pojawienia się różnorodnych zagrożeń.

  Poniżej znajduje się zestawienie procedur obowiązujących w naszej szkole.

 • Profilaktyka

  Profilaktyka

  W tym roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji profilaktyki czerniaka realizowanej we współpracy z Akademią Czerniaka- sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Wychowawcy wszystkich klas przeprowadzili na godzinie wychowawczej zajęcia na temat czerniaka i metod jego skutecznej profilaktyki. Po lekcji uczniowie wzięli udział w anonimowej ankiecie.

 • Maturalne Drzewka

  Maturalne Drzewka

  Nawiązując do wolskiej tradycji, absolwenci Technikum nr 29 w towarzystwie pozostałych kolegów z wolskich szkół ponadgimnazjalnych oraz władz Dzielnicy Wola, w piątek 26 kwietnia o godz. 9:00, uroczyście posadzili drzewa w Parku Edwarda Szymańskiego na Woli .

  Naszą szkołę reprezentowała silna grupa mężczyzn na czele z Panem Dyrektorem.

  Album foto

  Maturalne Drzewka - Obrazek 1 Maturalne Drzewka - Obrazek 2 Maturalne Drzewka - Obrazek 3 Maturalne Drzewka - Obrazek 4

 • Z książką w przedszkolu

  Z książką w przedszkolu

  Uczniowie kierunku turystycznego klasy 3HOT po raz drugi odwiedzili przedszkole. Podobnie jak w październiku przeprowadzili zajęcia w trzech grupach przedszkolaków. Było czytanie naszej szkolnej książeczki i wierszyka o Małym Pingwinku, nauka słówek angielskich, rozmowa o zwierzątkach i wspólny taniec, jednym słowem świetna zabawa z fantastycznymi maluchami. 

  Album foto

  Z książką w przedszkolu - Obrazek 1 Z książką w przedszkolu - Obrazek 2 Z książką w przedszkolu - Obrazek 3

 • STRAJK!

  STRAJK!

  Szanowni Rodzice i Uczniowie, 

  Nauczyciele Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych informują, że w pełni popierają działania związane z akcją protestacyjną organizowaną przez Związki Zawodowe działające w środowisku nauczycielskim i solidaryzują się z protestującymi szkołami. Jednak z przyczyn organizacyjnych, strajk zaplanowany na 8 kwietnia 2019 roku w naszej szkole nie będzie miał miejsca. Zajęcia odbywają się zgodnie z planem. 

 • Bemowskie Miasteczko

  Bemowskie Miasteczko

  4 kwietnia nasza szkoła brała udział w "Bemowskim Miasteczku Zawodów - Dotknij zawodu na Bemowie".

  Uczniowie z klasy 3 OT wraz z nauczycielami pięknie zaprezentowali nasze Technikum.

  Album foto

  Bemowskie Miasteczko - Obrazek 1 Bemowskie Miasteczko - Obrazek 2

 • Cztery Żywioły

  Cztery Żywioły

  Uprzejmie informujemy społeczność szkolną, że 3 dzielnych uczniów wzięło udział w konkursie i to nie byle jakim, bo interdysplinarnym (chemia,fizyka, biologia i inne) pt. "Cztery Żywioły - woda".

  Gratulujemy odwagi, wiadomości, znajomości tematu i życzymy dalszej motywacji do pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin.

  Cztery Żywioły - Obrazek 1 Cztery Żywioły - Obrazek 2 Cztery Żywioły - Obrazek 3

 • Archiwum Akt Nowych

  Archiwum Akt Nowych

  W marcowe przedpołudnie klasy 2RTb i 3HOT wybrały się do archiwum akt nowych, gdzie zwiedziły  archiwa i pracownię rekonstrukcji starych dokumentów, uczniowie wysłuchali również krótkiego wykładu na temat pracy archiwum.

  Album foto

  Archiwum Akt Nowych - Obrazek 1 Archiwum Akt Nowych - Obrazek 2 Archiwum Akt Nowych - Obrazek 3

 • Pierwszy Dzień Wiosny 

  Pierwszy Dzień Wiosny 

  Na Ogrodowej już wiosna! Wywołali ją nasi młodzi artyści zrzeszeni pod hasłem: POKAŻ, NA CO CIĘ STAĆ! Była gorąca rumba i nowoczesne drygi, romantyczne wyciskacze łez w dziewczęcym wydaniu i życiowe twarde przesłanie w męskim hip hopie, modele prezentowali najmodniejsze hity sezonu, a leniwce odegrały dramat codziennego wstawania do szkoły. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście - Pan płk Piotr Kowalik, prywatny detektyw Pan Paweł Kukacki i absolwent naszej szkoły wielokrotnie nagradzany szermierz Łukasz Kołodziejczyk.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć