• Próbna matura

  W dniach 20-24 listopada br. organizujemy po raz drugi w historii szkoły maturę próbną wraz z wydawnictwem  "Operon".

  W tym roku oprócz standardowych egzaminów pisemnych uczniowie wybrali rozszerzenia z : języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, geografii, biologii oraz z wiedzy o społeczeństwie.
  W myśl przysłowia: " Ćwiczenie czyni mistrza" albo " Nie taki diabeł straszny jak go malują" czy  " Raz kozie śmierć",  uczniowie 4Ot oraz 3 Ot i 3 RT zmierzą się z pytaniami, testami przygotowanymi przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.
  Powodzenia!
 • Żołnierska Ogrodowa

  W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole podchorążych  z Wojskowej Akademii Technicznej oraz Pana pułkownika Piotra Kowaluka, Panią Ewę Hassan i Pana generała Janusza Sobolewskiego. Nasi goście opowiadali o swoich studiach, blaskach i cieniach służby wojskowej oraz pobytach na misjach w Iraku i nie tylko. Na naszym dziedzińcu pojawił się patrol saperski oraz sprzęt bojowy żołnierzy z Wesołej. Dziękujemy naszym gościom za ciekawe prelekcje oraz poświęcony nam czas.

  Album foto

 • Archiwum Akt Nowych

  Uczniowie klas 2RT i 3RT wraz z Panem Piotrem Ślęzakiem i Panią Joanną Moszyńską-Bogdan odwiedzili Archiwum Akt Nowych, gdzie poznali z bliska na czym polega praca archiwisty i jakie zasady obowiązują przy rekonstrukcji starych druków, mając jednocześnie okazję do wglądu w niezwykłe zbiory.

  Album foto

 • 11 listopada

  Jedna z najważniejszych dat w historii Polski nie mogła zostać pominięta w naszej szkole. 11 listopada spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie klasa 1OT przygotowała specjalne wydanie Faktów Niepodległościowych, które przybliżyły nam okoliczności odzyskania wolności, po 123 latach niewoli oraz pozwoliły w specjalnym reportażu spojrzeć na słowo „wolność” z różnej perspektywy.

  Album foto

    

 • Miesiąc Bibliotek

  W ubiegły piątek nasza biblioteka zamieniła się w miejsce, gdzie można było wziąć udział w różnych konkursach i zabawach literackich, wygrywając drobne słodycze. Wszystko to z okazji Miesiąca Bibliotek, który przypadł na październik. Akcję przygotowała Pani Mirosława Pietrzak.

  Album foto

 • Podbój Krakowa

  ,,Podbój dawnej stolicy Polski przez klasę 1 RTa" - trzydniowa wycieczka do Krakowa

   

   

  W dniach 23.10 - 25.10. b.r. klasa I RTa w ramach ,,przedłużonego" świętowania Jubileuszu 60-lecia naszej jednostki edukacyjnej, jaką jest ZSS i JO, wybrała się wraz z swoim wychowawcą, Panem Oskarem Halkiewem oraz polonistką, Panią Aleksander Jordan do Krakowa.

  Te trzy dni wspólnej integracji klasowej, stały się świetną okazją do odwiedzenia niezliczonej ilości muzeów i kościołów, wspólnych wędrówek ,,układających" się w długie kilometry spacerów po historycznym mieście oraz ,,zasmakowaniu" poczucia bycia arystokratą choć przez ponad godzinę, w słynnej mieszczańskiej kawiarni u Noworolskiego, mieszczącej się w krakowskich sukiennicach.

  Po zwiedzeniu ostatnich już zabytków i katedr w ciągu dnia, dostaliśmy czas wolny, co przeznaczyliśmy głównie na jedzenie, ale także zwiedzanie miasta we własnym zakresie.

  Potęga map w smartfonach zapobiegła naszemu zgubieniu się. Po spotkaniu w określonym miejscu, każdego dnia wspólnie wracaliśmy do naszego hostelu, w którym równie nie brakowało atrakcji, takich jak wspólne zabawy interaktywne czy smaczna klasowa pizza.

  I choć wyjazd trwał tylko bądź aż trzy dni, nie zmienia to faktu, że najlepszym, co nam się przydarzyło, było spędzenie razem czasu i zbliżenie nas, jako klasy, do siebie a także pozyskanie szczerej sympatii naszych ukochanych nauczycieli, pod batutą Pana Oskara, naszego wychowawcy, który chyba w całości otworzył przed nami umysłowe ,,zbiory" swojej wiedzy.

  Zapraszamy do oglądnięcia naszej galerii wyjazdowej, która choć w symboliczny sposób oddaje charakter bogatego wyjazdu.

   

  Album Szkolny

 • 60 lat Szkoły

  Nasza szkoła skończyła 60 lat! To kawałek historii i bardzo wiele roczników absolwentów Szkoły Policealnej, a od 2017 roku również Technikum. 19 października naszą pięknie jesiennie udekorowaną szkołę odwiedzili wspaniali goście, wśród nich przedstawiciele władz miasta oraz dzielnicy Wola, byli dyrektorzy szkoły oraz jej absolwenci. Dla nich przygotowaliśmy program artystyczny przygotowany pod okiem Pani Aleksandry Jordan. Podczas oficjalnej części poświęcony został pierwszy sztandar naszej szkoły. Warto było być, posłuchać wspomnień i życzeń na przyszłość.

  Wiwat ZSSiJO! Kolejnych nie 60, ale 100 lat świetności szkoły!

   

  Album foto

 • Sztuka na przestrzeni wieków

  Prestiżowa wystawa sztuki antykwarycznej ukoronowaniem Jubileuszu

  60-lecia Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie

   

  Dzień 20 października 2017 roku przechodzi do historii naszej szkoły jako wydarzenie świętowania bogatego Jubileuszu 60 lat istnienia naszej Alma Mater! Zwieńczeniem tej uroczystości przypadającej w powyższym dniu, stała się bogata wystawa sztuki i antyków, zorganizowana przez osobę Pana Dyrektora mgr Arkadiusza Olejniczaka oraz Pana mgr Oskara Halkiewa, nauczyciela reklamy i antykwariusza sztuki. Powyższa wystawa została pogrupowana w pięć tematycznych działów kolekcjonerskich, których zwieńczeniem była prezentacja fragmentu diademu należącego niegdyś do książęcej rodziny rosyjskiej, silnie zaprzyjaźnionej z carską dynastią ostatnich Romanowów. Ten mały prezentowany artefakt na dłoni jednego z naszych uczniów, jest w chwili obecnej wart ceny rynkowej nowego mieszkania w centrum Warszawy.

  Zasadniczym celem tej kolekcjonerskiej wystawy była idea zwrócenia uwagi naszym dostojnym gościom oraz słuchaczom, na nową formułę edukacyjną kształtowania zamiłowania do tradycji i sztuki wśród uczniów trzech kierunków naszej szkoły, jakimi są reklama, turystyka, hotelarstwo; jakże silnie przecież w swojej istocie na co dzień powiązanych ze sztuką.

   

  Album foto

 • Przystanek historia

  Oddział edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej zorganizował dla naszych uczniów zajęcia dotyczące holokaustu, w których uczestniczyli uczniowie klasy 3OT oraz 2RT wraz z Panią Joanną Moszyńską-Bogdan.

  Album foto

 • Sukces Absolwenta 

  W dniach 6-9 października na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie miały miejsce XXIV Mistrzostwa Polski w Szermierce na wózkach. Nasz absolwent Łukasz Kołodziejczyk startował dwukrotnie. W zawodach floretowych, zdobywając 3 miejsce oraz w zawodach szpadowych. W szpadzie udało mu się dojść do walki finałowej, w której po zaciętym i wyrównanym pojedynku ostatecznie zdobył wicemistrzostwo kraju. Do zdobycia złota zabrakło jednego trafienia.

  ,,Jestem zadowolony ze swoich osiągnięć na tych Mistrzostwach, przede mną jeszcze sporo pracy, jest kilka rzeczy które wciąż muszę poprawić. Porównując ten występ z poprzednimi był on najlepszym w mojej dotychczasowej karierze. Udało mi się polepszyć szybkość ruchu oraz technikę w czasie walki. Myślę, że będzie to pozytywny znak dla mojej przyszłości w tym sporcie.” - powiedział po zakończonej walce. 

 • Wizyta w NSA

  Tradycją stały się odwiedziny naszej szkoły w Naczelnym Sądem Administracyjnym, który rozpoczął się krótkim wykładem dra Michała Kowalskiego, po którym prawnicy przeprowadzili stymulowaną rozprawę sądową dotyczącą zmiany nazwiska. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz przygotowany poczęstunek.

  Album foto

 • Paintball 1OT

  Uczniowie klasy 1OT wraz z wychowawcą Panem Andrzejem Ostankiem oraz Panią Aleksandrą Jordan udali się do Otwocka na integracyjną zabawę paintbollową połączoną z ogniskiem. Nie obyło się bez przygód, które rozpoczęły się już w trakcie podróży pociągiem. Zabawa przyniosła zarówno wiele radości jak i w niektórych przypadkach kilka siniaków. Najlepszym wojownikiem w klasie okazał się Bartosz Bekta, który swoimi bohaterskimi czynami niejednokrotnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

  Album foto

 • Mamy Samorząd

  3 października wybraliśmy Samorząd Szkolny!

   

  Przewodniczącą została: Emily Garas 2RT

  Zastępca: Marta Strojewska 2HOT

  Sekretarz: Paweł Gołąb 1OT

  Album foto

 • Pamięć... '44

  Nie bez znaczenia równie i w naszej szkole jest odwoływanie się do wartości patriotycznych i narodowościowych, tym bardziej wymownie tych związanych z pamięcią o bohaterach Powstania Warszawskiego. Wymownym gestem tej pamięci stała się symbolicznie zredagowana kartka przez uczniów klasy 1 R ta z osobistym  wpisem skierowanych do jednego z uczestników tamtych dni roku 1944. W naszej szkole uczymy się, że ludzka pamięć o bohaterach przeszłości jest źródłem naszej dzisiejszej wolności i suwerenności.

  Album foto

 • Zabytki Warszawy

  W dniach drugiego oraz trzeciego października b.r. klasa 1 Rta oraz klasa 1 Rtb pod opieką wychowawców oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych związanych z reklamą, panem Oskarem Halkiewem oraz Anną Jakubowską i Aleksandrą Jordan, wybrała się na wycieczkę przedmiotową po Warszawie. Uczniowie mieli okazje poznać historię warszawskiej starówki oraz podziwiać architekturę świątyń i pałaców. Pan Oskar w roli wytrawnego przewodnika opowiadał o typach sztuki, czy formach współczesnej reklamy oglądając wraz z nami warszawskie wystawy sklepowe. Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie prestiżowych wystaw sklepowych, w czasie których młodzież podziwiając współczesny design reklamy, mogła wykazać się formą interpretowania sztuki reklamowej poprzez analizę wybranej przez poszczególne grupy reklamy wystawienniczej.

   

  Album foto

    

 • Wizyta w NIK

  W dniu 28.09.2017 odbyło się wyjście klasy I AP do siedziby Najwyższej Izby Kontroli z Panią Joanną Moszyńską-Bogdan. Po krótkiej lekcji historii instytucji odbyła się prezentacja obrazująca, czym zajmuje się NIK połączona z poczęstunkiem i zwiedzaniem. 

  Album foto

   

 • Praktyki

  Informacja o praktykach dla grupy II Rpz (szkoła policealna dla dorosłych).

  Osoby, które nie wybrały samodzielnie miejsca odbywania praktyk oraz nie są z nich zwolnione, odbędą praktyki w dniach 2-27 października 2017 r. w Urzędzie Skarbowym Warszawa – Bielany, ul. Skalbmierska 5.

  Należy zgłosić się do Urzędu Skarbowego Warszawa – Bielany w dn. 2 października 2017 r. o godz. 9.00 do pok. 326, do pani Ewy Tyszko.

  Wszyscy praktykanci, niezależnie od miejsca odbywania praktyk, powinni mieć pobrany z sekretariatu szkoły dzienniczek praktyk oraz posiadać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) na cały okres praktyk.

 • Dali kontra Warhol

  Pan Piotr Ślęzak, nauczyciel przedmiotów reklamowych, wychowawca III RT, wybrał się 26 września wraz ze  swoimi podopiecznymi do PKiN na wystawę Dali kontra Warhol. Ekspozycja zgromadziła ponad 120 oryginalnych prac obu artystów. Młodzież oprócz podziwiania, miała do wykonania zadanie związane z projektowaniem reklamy.

  Album foto

 • 1RTb na integracji

  Klasa 1 RTB integrowała się w warszawskim przybytku rozrywki o nazwie "Spin City". Godzinne zmagania w trafianiu kulą w kręgle poczyniły masowe spustoszenie żołądków, co udało się naprawić kilogramami popcornu i niepoliczalnymi złożami nachosów. Po uzupełnieniu kalorii dzielna Brygada ERTEBE dwie i pół godziny płomieniała z emocji wypiekami na policzkach, wspierając bohatera filmu : "American Assassin" w jego zmaganiach z terrorystami. 

  Album foto

    

 • 1RTa w Modlinie

  Klasa 1 RTa pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych związanych z reklamą, wychowawcą Panem Oskarem Halkiewem oraz Panią Anną Jakubowską, wyjechała na wycieczkę historyczno - integracyjną do twierdzy Modlin. Uczniowie mieli okazje poznać historię XIX twierdzy oraz podziwiać architekturę niezwykłego kompleksu. Nasz wychowawca z wielkim zaangażowaniem opowiadał o typach sztuki i samej historii monumentalnego kompleksu. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wspólna integracja przy ognisku i wojskowej grochówce, w czasie której dokonaliśmy wyboru naszego klasowego samorządu uczniowskiego.

  Album foto

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć