• 1RTa w Modlinie

  Klasa 1 RTa pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych związanych z reklamą, wychowawcą Panem Oskarem Halkiewem oraz Panią Anną Jakubowską, wyjechała na wycieczkę historyczno - integracyjną do twierdzy Modlin. Uczniowie mieli okazje poznać historię XIX twierdzy oraz podziwiać architekturę niezwykłego kompleksu. Nasz wychowawca z wielkim zaangażowaniem opowiadał o typach sztuki i samej historii monumentalnego kompleksu. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wspólna integracja przy ognisku i wojskowej grochówce, w czasie której dokonaliśmy wyboru naszego klasowego samorządu uczniowskiego.

  Album foto

 • Rozpoczęcie roku

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie Pan Arkadiusz Olejniczak - Dyrektor Zespołu Szkół, przywitał przybyłych uczniów, przedstawił kadrę pedagogiczną oraz zaprosił na krótkie spotkania z wychowawcami.

  Na ten rok życzymy wszystkim wytrwałości w dążeniu do realizacji zaplanowanych celów. 

  Album foto

    

 • Praktyki zawodowe

  Praktyki zawodowe w roku szkolnym 2017/2018

  Terminy
  praktyk zawodowych

  Grupy/klasy
  skierowane na praktykę

  Terminy zgłaszania
  praktyk indywidualnych*

  Terminy zgłaszania preferencji dotyczących praktyk**

  od 02-10 do 27-10-2017 r.

  Szkoła Policealna:

  SP 26 – II rok (tech. administracji)

  SP 28 – II rok (tech. rachunkowości)

  do 15-09-2017 r.

   

   

  do 18-09-2017 r.

   

   

  od 06-11 do 01-12-2017 r.

  Technikum:

  kl. III OT (tech. hotelarstwa)

   

  Praktyka odbędzie się w hotelu wskazanym przez Szkołę.

   

  ----------------------------------------

   

  od 19-02 do 16-03-2018 r.

  Szkoła Policealna:

  SP 26 – I rok grupa I Ap

  Technikum:

  kl. II OT (tech. hotelarstwa)

  kl. II OT (tech. turystyki)

  kl. III RT (tech. reklamy)

  do 12-01-2017 r.

   

   

  do 05-02-2018 r.

   

   

  * Szkoła kieruje na praktyki zawodowe do firm, z którymi ma podpisane umowy na organizowanie praktyk. Słuchacz, który wolałby odbyć praktykę w firmie innej niż oferowane przez Szkołę, może indywidualnie znaleźć sobie miejsce praktyki (odbywanej w terminie określonym dla swojej grupy/klasy).

  Procedura organizacji praktyk indywidualnych

  krok 1:     Zgłosić do kierownika szkolenia praktycznego chęć odbycia praktyki indywidualnej i uzyskać zgodę. Terminy zgłaszania podane w tabeli powyżej są nieprzekraczalne. Po ich upłynięciu zgłoszenia praktyk indywidualnych nie będą przyjmowane.

  krok 2:     Uzyskać zgodę zakładu pracy na odbycie praktyki wyrażoną na odpowiednim formularzu.

  Formularz można otrzymać u kierownika szkolenia praktycznego lub pobrać ze szkolnej strony internetowej w zakładce dotyczącej praktyk. Po pobraniu dokumentu należy wydrukować i wykorzystać tylko stronę trzecią oznaczoną u góry napisem Wariant II.

  krok 3:     Przekazać wypełniony formularz z oświadczeniem zakładu pracy (formularz Wariant II) do kierownika szkolenia praktycznego w celu sporządzenia Umowy w sprawie organizacji praktyki zawodowej.

  krok 4:     Odebrać od kierownika szkolenia praktycznego Umowę w sprawie organizacji praktyki zawodowej (dwa egzemplarze) podpisaną przez Dyrektora Szkoły i dostarczyć ją do zakładu pracy celem podpisania przez osobę upoważnioną.

  krok 5:     Odebrać w zakładzie pracy jeden egzemplarz podpisanej Umowy (drugi zostaje w zakładzie) i dostarczyć do kierownika szkolenia praktycznego.

   

  ** Preferencje dotyczące praktyk proszę zgłaszać do kierownika szkolenia praktycznego w formie krótkiej, napisanej czytelnie (odręcznie) informacji, która powinna zawierać: imię, nazwisko, symbol grupy lub klasy, datę, informację dot. preferencji, podpis.

  UWAGA: Preferencje słuchaczy będą uwzględniane w miarę możliwości, zatem zgłoszenie ich nie oznacza, że zostaną zrealizowane.

 • Nowe logo

  Z dniem 1 września 2017 r. mamy nowe "stare "- odświeżone logo szkoły.

  Autorem logo jest pan Karol Śliwka polski artysta grafik, twórca plakatów,  znaczków pocztowych, opakowań, okładek  oraz wielu znanych i rozpoznawalnych znaków firmowych.

  Dla zainteresowanych link artysty, w którym widnieją przykłady tych znaków, w tym nasze nasze stare logo.

  http://www.karolsliwka.pl/znaki1.htm

   

 • Maturalne drzewa

  W piątek 30 czerwca o godz. 13:00 u zbiegu ulicy Smoczej i Dzielniej, na skwerze Apfelbauma, absolwenci 17 wolskich szkół ponadgimnazjalnych, sadzili drzewa. Właśnie w taki sposób postanowili uczcić uzyskanie świadectw dojrzałości.

  W wydarzeniu tym uczestniczyła również reprezentacja naszej szkoły w osobach Pani Beaty Szymańskiej oraz Pani Vicedyrektor Katarzyny Rutkowskiej, które zasadziły drzewko wiśniowe .

  Mamy swoje drzewo!

  To niezwykłe spotkanie upamiętnione zostało na tablicy znajdującej się w okolicy zasadzonych wiązów.

  Na tablicy przywołane zostały słowa Fiodora Dostojewskiego:

  "Jak można przechodzić koło drzewa i nie być szczęśliwym, że się je widzi?
  Rozmawiać z człowiekiem i nie być szczęśliwym, że się go kocha?"

  Album foto

     

 • Sala językowa

  Pracownia języka francuskiego została upiększona malowidłem ściennym wykonanym przez uczennicę naszej szkoły  Patrycję Stokowską. Od września wieża Eiffel'a będzie czuwała nad postępami uczniów w nauce języka Moliera, Balzaka, Camus, Saint-Exupéry, Musso, Schmitt i innych.

  Album foto

    

 • Podaruj Uśmiech

  Grupa uczennic z naszej szkoły udała się  z Panią Joanna Moszyńska-Bogdan, opiekunem Samorządu Szkolnego do Warszawskiego Szpitala  Dziecięcego. Wręczyliśmy przygotowane wcześniej upominki nabyte w ramach akcji Podaruj Uśmiech  Maluchowi. Pan Kamil Gryżewski wcielił się w rolę Spider-Man’a, wywołując uśmiech na dziecięcych twarzach oraz przysparzając wiele radości maluchom.

  Album foto

 • Zawodowcy w szkole

  W naszej szkole zawitali przedstawiciele dwóch zawodów, gościliśmy Panią redaktor Martę Hernik z radia publicznego oraz Pana Pawła Kukackiego, prywatnego detektywa.
  Pani redaktor w krótkiej prezentacji pokazała nam, jak redaguje się programy informacyjne i jak powstają newsy, wyjaśniając przy okazji podstawowe zwroty żargonu dziennikarskiego np.. paszcza, michałek. Okazuje się, że wcale nie trzeba studiów dziennikarskich, by z powodzeniem wykonywać tę profesję.
  Drugim gość, Pan Paweł Kukacki wymienił warunki, jakie należy spełnić, by otrzymać licencję. Na ile, było to możliwe opowiedział o kulisach swojej pracy, która wymaga wielu poświęceń i nie zawsze jest bezpieczna. Podkreślił rolę swojego partnera, owczarka niemieckiego, którym jest przeszkolony do pracy operacyjnej.

  Spotkanie zaaranżowała Pani Joanna Moszyńska-Bogdan.

  Album foto

 • Matura

  W tym roku szkolnym po raz pierwszy w naszej szkole odbywają się egzaminy maturalne. Mamy nadzieję, że cztery lata przygotowań przyniesie wymierne efekty, na wyniki egzaminów pisemnych musimy jeszcze trochę poczekać, ale liczymy wyłącznie na pozytywne rozstrzygnięcia. Trwające matury ustne na chwilę obecną we wszystkich przypadkach zakończyły się pozytywnie. Trzymamy kciuki za jutrzejszy język angielski! Powodzenia!

  Album foto

    

 • Nagrody rozdane

  Damian Gurgul, Albert Szubiński i Jakub Zych odebrali nagrody rzeczowe w postaci tableta, bezprzewodowego głośnika oraz powerbank przyznane za udział w konkursie "To jest miejsce na Twoją reklamę", który odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w naszej szkole.

  Album foto

 • Muzeum Polin

  20 kwietnia  1OT i 1RT udały się wraz z Panią Joanną  Moszyńską-Bogdan do muzeum Historii Żydów Polskich Polin, gdzie oprowadziła nas nasza słuchaczka Małgorzata  Wasilewska ambasadorka akcji żonkile.

  Album Foto

    

 • Archiwum Akt Nowych

  W dniu 10 kwietnia słuchacze szkoły policealnej udali się z wizytą do archiwum Akt Nowych.  Zobaczyliśmy oryginalną listę katyńską, raport rotmistrza Pileckiego z obozu koncentracyjnego oraz  pamiątki po generale Władysławie Andersie i bohaterach spod Monte Casino. Była to dla nas prawdziwa lekcja historii, wrażenia niezapomniane. Wszystko to pod opieką Pani Joanny Moszyńskiej-Bogdan. 

  Album foto

    

 • Konkurs rozstrzygnięty

  Rozstrzygnęliśmy II edycję konkursu "To jest miejsce na Twoją reklamę" pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, którego celem była zaprojektowanie logo swojej szkoły. 

  Dziękujemy za nadesłane prace. 

  Osoby nagrodzone:

  I miejsce Damian Gurgul 

  II miejsce Albert Szubiński

  III miejsce Jakub Zych 

  Wkrótce zaprosimy Was razem z opiekunami na wręczenie nagród do naszej szkoły. 

  Autor: Damian Gurgul, Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku

 • Film promocyjny

  Zastanawiasz się czy warto odwiedzić naszą szkołę w trakcie dni otwartych? 

  Zastanawiasz się czy warto od 1 września zostać uczniem naszej szkoły?

 • Dni otwarte

  Zapraszamy rodziców i uczniów klas trzecich gimnazjów na dni otwarte w Technikum nr 29, które odbędą się 5 kwietnia 2017 (środa) i 10 maja 2017 (środa) o godzinie 17.30.

 • Ogrodowa Fit

  W dniu 13 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie zatytułowane Ogrodowa Fit. W organizacji pomógł samorząd szkolny. Spotkanie prowadziła po raz pierwszy Emily Garas z klasy 1 RT. Gościliśmy panią Ewę Sylwestrzak, psychologa i psychodietetyka, która w krótkiej prezentacji zaznajomiła nas z zasadami zdrowego żywienia. Byli szermierze Michał Nalewajek, paraolimpijczyk z Rio (medale brązowy i srebrny) oraz nasz były słuchacz Łukasz Kołodziejczyk, również medalowy oraz obecna słuchaczka, gwiazda floretu Karolina Kuczyńska. Zaproszeni goście pokazywali prezentacje i opowiadali o swojej dyscyplinie. W dalszej części nasi uczniowie opowiadali o uprawianych przez siebie dyscyplinach i pasjach np.Michał Koluch z powodzeniem uprawia siatkówkę.
  Krótki recital Eweliny Engwert spowodował, że zapachniało wiosną.
  Na koniec duet rapujący z szansami na sukces, czyli Wojtek Paczkowski i nasz nieoceniony pan Kamil Gryżewski.

  Album foto

    

   

 • Obiady w szkole

  Od tego tygodnia w naszej szkole może zamawiać posiłki. Przez stronę www.tuszama.pl każdego dnia do 10.00 wybieramy sobie co chcemy zjeść. Dostawa następuje o godzinie 11.30. Za posiłki płacicie przelewem przy zamówieniu, bądź możecie sobie wcześniej kupić przez internet bon, coś podobnego do karty doładowującej telefon, której wartość jest później obciążana płatnością za posiłki. Posiłki spożywamy w naszym nowym, magicznym posiłkowym pomieszczeniu.

  No właśnie...chcielibyśmy, byście dbali o porządek w nim i pamiętali, że na terenie szkoły posiłki spożywamy tylko tam!

  A może macie kreatywny pomysł na nazwę dla naszej mini stołówki?

  Zgłaszajcie pomysły swoim wychowawcom, Wasza nazwa może zawisnąć drzwiami!

    

 • Dzień Praworządności

  W ramach  obchodów dnia podnoszenia świadomości prawnej klasa 1Rt udała się  wraz z opiekunem Panią Joanną Moszyńską-Bogdan  do sądu. Uczestniczyliśmy w symulowanej rozprawie karnej, gdzie Ola Kwiatkowska  wcieliła się w rolę jednego z sędziów. Potem był krótki wykład mecenasa Mikołaja Pietrzaka, dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie na temat wolności obywatelskich i zawodu adwokata. Na koniec graliśmy w Prawopolis rozwiązując prawnicze zagadki.

  Album foto

   

 • Konkurs dla gimnazjów

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie skierowanym do uczniów gimnazjów.

  Zaprojektuj logo swojej szkoły, prześlij je do nas i wygraj bardzo atrakcyjne nagrady!

  Regulamin konkursu + karta zgłoszeniowa

  Konkurs jest objęty Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

 • Salon Edukacyjny

  Przyszłym absolwentom szkół gimnazjalnych serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska promocyjnego na XXVIII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym. Mamy nadzieję, że wystrój naszego stoiska zaintrygował Was i zachęcił do odwiedzenia nas podczas dni otwartych 5 kwietnia i 10 maja od godziny 10.30.

  Album foto

     

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. (0 22) 620-50-51
  Tel. (0 22) 620-50-52
  Fax (0 22) 620-45-80

Galeria zdjęć