• Spektakle teatralne

  Spektakle teatralne

  Dnia 7 października chętni uczniowie z naszej szkoły, pod okiem Pań Anny Brzozowskiej- Karasek i Aleksandry Jordan, udali się na spektakl pt. ,,MayDay 2’’, jaki oferował w swoim repertuarze ,,Och- Teatr’’. Podczas dwugodzinnego widowiska zapoznali się oni ze sztuką aktorstwa na żywo, która dodatkowo zachęcała ich do siebie swoim komediowym gatunkiem. Poznali nowe oblicze desek teatru, nie tylko ich walory edukacyjne, ale i rozrywkowe.

  12 października kolejni amatorzy sztuki Dionizosa mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Oszuści”, ukazujący w groteskowy sposób skomplikowany świat relacji damsko – męskich.   Świat teatru wzbudził u zainteresowanie uczniów, co poskutkowało deklaracjami dalszego zgłębiania tematu. Oczekujemy powtórnych lub podobnych wypadów, razem z naszym opiekuńczym gronem pedagogicznym, któremu dziękujemy za organizację oraz inicjatywę poza godzinami zajęć lekcyjnych.

 • Historia opowiedziana wierszem i piosenką

  Historia opowiedziana wierszem i piosenką

  Z okazji Dni Pawiaka uczniowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii. Najpierw wysłuchali wykładu o życiu codziennym na Pawiaku w latach okupacji, następnie posłuchali mini koncertu. Piosenki przypominające lata wojny i powojenne. Na zakończenie spotkania uczniowie zwiedzili Pawiak. To była niezwykła choć niełatwa lekcja historii i patriotyzmu.

 • Wycieczka do Sękocina

  Wycieczka do Sękocina

  Wycieczka krajoznawcza do Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym 

  23.09.21 klasy 2T i 2RB, dzięki zorganizowaniu wycieczki przez Panią Julię Markowską (przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole) do IBL w Sękocinie Starym, miały możliwość uczestniczyć w projekcie edukacyjnym dotyczącym przyczyn i skutków klęsk żywiołowych oraz działań podejmowanych przez leśników w celu zachowania trwałości i ciągłości lasów w Polsce. Głównym celem projektu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju. Projekt realizowany jest w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW „Edukacja ekologiczna”. Uczniowie wysłuchali wykładów oraz mieli warsztaty. Na koniec zorganizowane zostało wspólne ognisko oraz otrzymaliśmy od Instytutu materiały edukacyjne w postaci gier planszowych i kart do gry. Opiekę nad uczniami sprawowały Pani Katarzyna Rutkowska i Pani Monika Ozdoba.

 • Łączone lekcje wf i SKS w naszej szkole!

  Łączone lekcje wf i SKS w naszej szkole!

  Dzięki projektowi SKS, w którym nasza szkoła bierze udział odbywają się wycieczki rozpoczynające się na lekcji wf, a kończące się na SKSie. Uczniowie, którzy maja lekcje wf na ostatnich godzinach mają dłuższą wycieczkę dzięki SKSom. Do tej pory odbyły się wyjścia: wycieczka krajoznawcza na Cmentarz Powązkowski i Żydowski, wyjścia na siłownie plenerowe, marszobiegi terenowe do pobliskich parków, wyjścia na kręgle.

  Zajęcia SKS odbywają się także stacjonarnie w szkole, chętni mile widziani :)

  Zajęcia koordynuje Pani Monika Ozdoba

 • Cosmos Discovery Space Exhibition

  Cosmos Discovery Space Exhibition

  29 września uczniowie klas 1H, 2H oraz 3Otb zwiedzili niezwykle ciekawa wystawę poświęconą kosmicznym lotom załogowym, od ich początku aż po współczesność i plany na przyszłość. Podczas zwiedzania mogliśmy nie tylko obejrzeć zdjęcia i przeczytać o historii tych niezwykłych wydarzeń, ale także zobaczyc z bliska bardzo ciekawe eksponaty, m.in. oryginalne skafandry kosmonautów oraz prawdziwe modele statków kosmicznych i rakiet. Pod koniec wycieczki niektórzy spróbowali swoich sił na żyroskopie lub udali się w wirtualną podróż na specjalnej platformie. Wystawę można obejrzeć w Muzeum Nowej Pragi przy ul. Jagiellońskiej.

 • Klub Debat Historycznych

  Klub Debat Historycznych

  Klub Debat Historycznych. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Fundacja Polska Debatuje, zaprosili do udziału w Klubie Debat Historycznych 10 szkół z całej Polski. Wśród szkół wybranych do rocznego projektu debatanckiego znalazła się również grupa uczniów z Technikum 29, przy ul Ogrodowej 16. W ramach projektu odbyły się pierwsze warsztaty z udziałem trenera z Muzeum w Sulejówku, oraz opiekuna klubu. Podczas warsztatów uczniowie 2T dowiedzieli się na czym polega udział w projekcie i praktycznie przećwiczyli mini debatę. Zarówno strona propozycji jak i opozycji dobrze poradziła sobie z zadaniem przeprowadzenia pierwszej debaty. Uczniowie ćwiczyli także organizację oraz zapoznali się z merytorycznym przebiegiem rywalizacji w debacie.

 • Sprache. Kultur. Deutschland

  Sprache. Kultur. Deutschland

  20 września klasa 3 RB oraz 3H pod opieką Pani Izabeli Augustyniak wzięła udział w wydarzeniu ,,Sprache. Kultur. Deutschland’’ organizowanym przez Goethe Institut w Centrum Praskim Koneser. Na miejscu czekały na nas przeróżne atrakcje powiązane z nauką języka niemieckiego. Przy stoiskach wykazując się swoją wiedzą i umiejętnościami z lekcji mogliśmy wygrać przeróżne nagrody od pomocy naukowych, po regionalne słodycze. Na scenie edukatorzy poprzez intrygujące zabawy zachęcali nas do interakcji.  Niektóre atrakcje powiązane były z multimediami. Wszystko to przybliżyło nas do języka niemieckiego i wywołało przyjemne skojarzenia, pokazało że nauka może być zabawna, przyjemna i pożyteczna.

 • Wycieczka do hotelu Felix

  Wycieczka do hotelu Felix

  Wycieczka do hotelu Felix

  Wraz z opiekunem w dniu 8 września 2021 r.  uczniowie z klasy  3H o profilu technik hotelarstwa byli  w trzygwiazdowym hotelu Felix należącym do grupy hotelowej Best Western Hotels & Resorts. Obiekt położony jest w dzielnicy Praga – Południe.

  Uczniowie dowiedzieli się, że obiekt i przeznaczony jest dla gości  indywidualnych  oraz biznesowych przyjeżdzających do stolicy. Posiada 227  pokoi oraz 3 duże sale konferencyjne  i 6 sal warsztatowych w których można  zorganizować  imprezy okolicznościowe, bankiety oraz wesela.

  Restauracja Nova, oferuje potrawy kuchni polskiej oraz kontynentalnej a w hotelowym Lobby Barze barmani serwują drinki dla gości hotelowych.

  W hotelu znajduje się także  Forest SPA, w którym  każdy  może  skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych oraz masaży relaksacyjnych.

 • Gry-zmysły-ruchy

  Gry-zmysły-ruchy

  W dniu 20 września 2021 r. klasa 3OTa wraz z wychowawcą uczestniczyła w praktycznych warsztatach pt. "Gry-zmysły-ruch" w ramach "Festiwalu Nauki" na Wydziale Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uczniowie poznali wiele zabaw integrujących grupę, aktywnie popracowali nad koordynacją ruchową oraz pogłębili świadomość czucia własnego ciała.

 • Sprzątanie świata

  Sprzątanie świata

  W dniach 16-17 września 2021r. nasi uczniowie czynnie uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata" w Dzielnicy Wola.
  Akcja została przeprowadzona przy pomocy nauczycieli Aleksandry Chotkiewicz, Moniki Ozdoby oraz Joanny Łuczyńskiej.

 • Zebranie z Rodzicami

  Zebranie z Rodzicami

  Zebrania z Rodzicami 15 września 2021 rok (środa) godz. 17:30

  KLASY PIERWSZE

  1RA – sala 18

  1RB – sala 2

  1 T – sala 1

  1H – sala 17

  KLASY DRUGIE

   

  2 RA – sala 16

  2 RB – sala 9

  2RC- sala 38

  2 T – sala  35

  2 H – sala 32

  KLASY TRZECIE

   

  3 RA – sala 22

  3 RB –

  3 TA – sala 26

  3 TB – sala 19

  3 H – sala 24

  3 RTA – sala 36

  3 RTB – sala 25

  3 RTC – sala 5

  3 OTA  - sala 31

  3 OTB – sala 34

  3 HOT – sala 7

                                                              KLASY CZWARTE

  4 RTA- sala 33

  4 RTB- sala 23

  4 OTA – sala 21

  4 OTB – sala 28

  4 HOT – sala 37

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego

  Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem dotyczącym uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego. 


  Harmonogram_rozpoczecia_roku_szkolnego_2022_na_strone_i_do_dziennika.docx

 • Szczepienia

  Szczepienia

  Pakiet informacyjny dotyczący szczepień w szkole. 


  List władz m.st. Warszawy 

  List_Zastepcy_Prezydenta_m.st._Warszawy_do_rodzicow_mlodziezy_powyzej_12-go_roku_zycia.pdf

  List Ministra Zdrowia

  Minister_Zdrowia_list_do_dyrektorow_szkol__nauczycieli__rodzicow_w_spraw....pdf

  Informacja o webinariach dla rodziców z udziałem lekarza ioraz link do formularza do zadawania pytań

  Szczepienia_uczniow_w_wieku_12-18_lat_-_webinaria_dla_rodzicow.docx

  Deklaracja na szczepienie

  Deklaracja_na_szczepienia_dla_uczniow_i_rodzicow.docx

  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej 

  Kwestionariusz_wstepnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepelnoletniej_przeciw_.pdf

  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby pełnoletniej

  Kwestionariusz_wste__pnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_doroslej_przeciw_COVID.pdf​​​​​​​


 • Drzewo Absolwentów

  Drzewo Absolwentów

  Dnia 30 kwietnia 2021 roku absolwenci Technikum nr 29 posadzili pamiątkowe drzewko w Parku im. Edwarda Szymańskiego. Inicjatorem i organizatorem tego ważnego dla naszej szkoły wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawy.

 • Zbiórka karmy

  Zbiórka karmy

   


  „Współczucie i empatia dla najmniejszych zwierząt to jedna z najszlachetniejszych cnót, jakie człowiek może otrzymać w prezencie”
  (Karol Darwin)
   

  W czerwcu br. zakończyła się zbiórka na rzecz naszych czworonożnych  przyjaciół, którzy  przebywają w schronisku i czekają na „nowe życie” u boku człowieka.  Zbieraliśmy między innymi:
  - karmę dla kotków
  - karmę dla psów
  - pellet drzewny
  - zabawki
  - smycze
  - słodycze dla pupilków
  - miseczki do jedzenia/ picia
  - ręczniki / poduszeczki
   

  Dary zostaną dostarczone do schroniska w Otwocku oraz Celestynie.
  Organizatorka akcji wraz z Wolontariatem dziękuje bardzo Wszystkim za wparcie i pomoc w akcji w imieniu swoim oraz w imieniu kotków i piesków.

 • SZCZEPIENIA

  SZCZEPIENIA

  Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,


  chciałbym zaprosić Państwa do udziału w akcji szczepienia w szkołach z jednoczesną nadzieją na jak największe uczestnictwo Państwa i Państwa dzieci. W okresie pandemii wszyscy doświadczyliśmy zamknięcia w domach, izolacji oraz nauki zdalnej. W walce z tak inwazyjnym wirusem jedynym dostępnym narzędziem jakie mamy są szczepienia. Przed nami nowy rok szkolny i ryzyko ponownej traumy związanej lockdownem. Dlatego, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie w porozumieniu z Zarządem Dzielnicy Wola stworzy 10 mobilnych punktów szczepień w szkołach na Woli.

  Szczepienia odbywać się będą szczepionką firmy Pfizer/Biontech - szczepionka 2 dawkowa - jedyna zatwierdzona do szczepienia dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia o największym profilu bezpieczeństwa oraz mająca najwyższe wartości skuteczności (ok 95% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem alfa tzw. wariantem brytyjskim oraz ok 87% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem delta tzw. indyjskim (aktualnie dominującym).

  Mobilne punkty szczepień w szkołach będą zabezpieczone przez zespoły medyczne (w skład którego wchodzi lekarz - kwalifikujący do szczepienia, pielęgniarka - wykonująca iniekcje oraz ratownik medyczny pomagający państwu w razie jakiś pytań czy wątpliwości). Punkt będzie całkowicie zabezpieczony od strony medycznej oraz merytorycznej.

  Szczepienia odbędą się 27 lub 28 sierpnia br. (termin do wyboru). Po drugiej dawce, która będzie miała miejsce w tym samym punkcie szczepień, otrzymacie Państwo Unijny Certyfikat Covid.

  Wszystkich zainteresowanych uprzejmie proszę o wypełnienie załączonej deklaracji o chęci szczepienia przeciw Covid-19 i przesłanie jej do końca lipca br. na adres mailowy szkoły: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

  O dalszych krokach akcji szczepionkowej, w tym miejscu, gdzie konkretnie będą Państwo szczepieni, poinformujemy w następnym komunikacie.

  Serdecznie zapraszam Państwa oraz Państwa dzieci do mobilnych punktów szczepień w szkołach.

  Mam nadzieję, iż wspólnymi siłami uda się nam uniknąć nauki zdalnej w przyszłym roku szkolnym.

  W kolejnych informacjach zostaną przesłane w załączeniu:

  1. Deklaracja o chęci szczepienia (w załączeniu do niniejszej informacji);
  2. Kwestionariusz szczepienia osoby małoletniej;
  3. Wykaz punktów szczepień w placówkach oświatowych.

                                                                                                     Arkadiusz Olejniczak


  DEKLARCJA_COVID-19.docx

  Kwestionariusz_wstepny.pdf

  Punkty_szczepien.docx​​​​​​​

 • Konkurs hotelarski

  Konkurs hotelarski

  "Najstarsze hotele w Warszawie".

  W szkolnym Konkursie Hotelarskim  zorganizowanym przez Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie udział wzięli uczniowie  pierwszej klasy o profilu hotelarskim . Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży historią hotelarstwa w szczególności rynkiem warszawskim.

  Przedmiotem konkursu było wykonanie prezentacji w Power Point na temat najstarszych hoteli w Warszawie.

  Wyniki konkursu :

  1 miejsce:

  Markowski Kamil - 1 H

  2 miejsce:

  Grzegołowska Julia – 1H

  3 miejsce anexequo:

  Mata Oliwia Natalia – 1 H

  Trzaska Aleksandra-  1H

  Organizatorka konkursu  gratuluje  zwycięzcom oraz dziękuje wszystkim uczniom za udział w konkursie.

 • Wycieczka integracyjna do Ogrodu Botanicznego UW.

  Wycieczka integracyjna do Ogrodu Botanicznego UW.

  17 czerwca klasa 2TB z wychowawcą wybrała się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.Widzieliśmy rozarium, rośliny ozdobne i lecznicze oraz florę niżową Polski. Miło spędziliśmy czas podziwiając piękną przyrodę.

 • Rozstrzygnięcie Konkursów Ekologicznych.

  Rozstrzygnięcie Konkursów Ekologicznych.

  W szkolnym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problem postaw ekologicznych młodzieży wobec środowiska naturalnego.

  Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach:

  - Konkurs fotograficzny „Spacer bądź EKO”,

  - Konkurs graficzny na ulotkę pt. „Bądź EKO”.

  Organizatorzy gratulują zwycięzcom oraz dziękują wszystkim uczniom za udział w konkursie.

  Wyniki konkursu fotograficznego „Spacer bądź Eko”:

  - 1 miejsce Natalia Dudzik 3 RTA

  - 2 miejsce Gabriel Słumiński 2 RTA

  - 3 miejsce Weronika Krychowicz 3 RTA

  Wyróżnienia: Agata Narożnik 3 RTA, Cezary Barcikowski 3 RTA

  Wyniki konkursu graficznego na ulotkę:

  - 1 miejsce Natalia Dudzik 3 RTA

  - 2 miejsce Cezary Barcikowski 3 RTA

  - 3 miejsce Ioannou Yvoni 2 RA

  Po odbiór nagród zapraszamy do Pani Dyrektor Aleksandry Lizurej

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć