• Zebranie dla Rodiców

  Zebranie dla Rodiców

  Informujemy, że 15 września odbędzie się w szkole ebranie dla Rodziców wszystkich klas według poniżej zamieszczonego harmonogramu. 

  zebranie_harmonogram.docx​​​​​​​

 • Stypendia i zasiłki

  Stypendia i zasiłki

  Stypendium szkolne i zasiłek szkolny


  Jeśli jesteś uczniem i potrzebujesz pomocy materialnej, złóż wniosek o: stypendium szkolne lub zasiłek szkolny.

  Stypendium szkolne.

  Dla kogo? Dla ucznia z rodziny, w której dochód jest do 528 zł (nie wlicza się m.in. 500+)

  W jaki sposób się ubiegać? Złóż wniosek w ośrodku pomocy społecznej w dzielnicy, w której mieszkasz (nie w szkole, jak w poprzednich latach).

  Wniosek do pobrania ze strony: edukacja.warszawa.pl, w szkole, ośrodku pomocy społecznej

  Czym jest stypendium szkolne? To wsparcie finansowe wynoszące miesięcznie od 99,20 zł do 248 zł, będące pokryciem wydatków na:

  - zakup komputera stacjonarnego, laptopa lub tabletu

  - zakup podręczników, które nie są udostępniane nieodpłatnie przez szkołę, lektur, encyklopedii, innych książek pomocnych w nauce

  - zakup biletów miesięcznych lub kwartalnych uprawniających do korzystania z komunikacji miejskiej

  - pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych i edukacyjnych poza szkołą.

  Pamiętaj! Wnioski o stypendium szkolne należy składać do 15 września 2020 r. w ośrodku pomocy społecznej (Uwaga: od tego roku szkolnego szkoły nie przyjmują wniosków o stypendium szkolne) Złóż wniosek do 15 września 2020 r. w ośrodku pomocy społecznej.


  Zasiłek szkolny.

  Dla kogo? Dla ucznia, który jest przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Wysokość zasiłku szkolnego jest do 620 zł.

  W jaki sposób się ubiegać?

  Złóż wniosek w ośrodku pomocy społecznej w dzielnicy, w której mieszkasz.

  Wniosek do pobrania ze strony: edukacja.warszawa.pl, w szkole, ośrodku pomocy społecznej.


  Więcej informacji: edukacja.warszawa.pl.


  stypendia_i_zasilki_szkolne_-_zmiany.pdf

  wniosek-o-stypendium-szkolne.docx

  wniosek-o-zasilek-szkolny.docx​​​​​​​


 • Lista przyjętych

  Lista przyjętych

  lista_przyjetych(1).pdf​​​​​​​

 • Listy zakwalifikowanych

  Listy zakwalifikowanych

  Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

   

  Listy.pdf

 • Film Promocyjny

  Film Promocyjny
 • Procedura konsultacji

  Procedura konsultacji
 • Zarządzenie Dyrektora

  Zarządzenie Dyrektora

  Poniżej zarządzenie Dyrektora w związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego w szkole. 


  SKM_C25820032509460.pdf​​​​​​​

 • Dyżur telefoniczny

  Dyżur telefoniczny

  Szanowni Uczniowie i Rodzice, 

  w związku przedłużeniem czasu zamknięcia placówek oświatowych w szkole uruchomiony został dyżur telefoniczny, na który można zgłaszać wszystkie bieżące sprawy dotyczące obecnego funkcjonowania szkoły. 

  519-822-078

 • Nauczanie zdalne

  Nauczanie zdalne

  W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy Państwa do nauki zdalnej z uczniami. W załączeniu przekazuję komunikat z najważniejszymi informacjami.
  Aby pomóc w przygotowaniu się do takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów.
  Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje . Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.
  Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.
  Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

   

  Poniżej najważniejsze informacje dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. 

   

  informacja_Inspektora_Sanitarnego.pdf

  informacja_Kuratorium_Oswiaty.pdf

  informacja_MEN.pdf

  list_Prezydenta_Warszawy.pdf

  lista_portali_edukacyjnych.pdf

 • Portale edukacyjne

  Portale edukacyjne

  Zapraszamy nauczycieli oraz uczniów do zapoznawania się z bieżącą ofertą portali edukacyjnych publikowanych na poniższej stronie: 

   

  https://drive.google.com/drive/folders/1bzNtu6CSmF9Iov6Al92dYO-yTCWDPOrf

   

 • Profesjonaliści

  Profesjonaliści

  Zapraszamy w wolnej chwili do obejrzenia audycji Profesjonaliści, która przybliża temetykę kształcenia zawodowego możliwego do realizowania na terenie dzielnicy Wola. 

 • Kwalifikacja wojskowa

  Kwalifikacja wojskowa
 • Informacja Dyrektora

  Informacja Dyrektora

  Poniżej zamieszczam link do strony zawierającej informacje o nauce zdalnej i zestawienie stron z materiałami edukacyjnymi, które mogą być pomocne w prowadzeniu zajęć przez internet.

  http://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna

  Jeżeli link się nie otwiera należy go skopiować i wkleić w pasek adresowy przeglądarki.

  Odnośniki do materiałów edukacyjnych znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce \"aktualności\" pod tytułem:

  Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach - rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów.

  Zgodnie z dzisiejszą rekomendacją Ministra Edukacji Narodowej zobowiązuję Państwa do zapoznania się z materiałami zawartymi na stronach edukacyjnych, do wykorzystywania ich w pracy z uczniami w trakcie zawieszenia zajęć szkolnych oraz do systematycznego egzekwowania wykonania pracy przez uczniów.

   

 • Informacja Burmistrza

  Informacja Burmistrza
 • KORONAWIRUS

  KORONAWIRUS

  Informujemy, że zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”

  https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/

 • NIKON Polska

  NIKON Polska

  26 lutego 2020 r., to dzień nie tylko prezentacji kierunków nauczania w Zespole Szkół Stenotypii i Języków Obcych filmowany przez  TVP 3 Warszawa, ale również całodniowe warsztaty fotograficzne zorganizowane przez znanego fotoreportera Adama Noconia, oficjalnego przedstawiciela firmy NIKON. Warsztaty skierowane były do uczniów uczących się w zawodzie Reklamy. Organizator przygotował do testów swój sprzęt fotograficzny: najnowsze   modele lustrzanek, aparaty przyszłości – bezlusterkowce oraz dla porównania starsze modele kompaktów. Uczniowie mogli zapoznać się z szeroką gamą obiektywów o rożnym zastosowaniu: do fotografii architektury (tilt shift), do zdjęć reklamowych packshotów, makrofotografii oraz teleobiektywy do zdjęć przyrodniczych. Uczestnicy warsztatów mogli spróbować swoich sił w wykonaniu zdjęć portretowych.

  Szkoła posiada nowoczesne atelier fotograficzne i zaawansowane aparaty lustrzanki firmy Nikon.

  Stanisław Mulewicz, nauczyciel fotografii w zawodzie technik reklamy, zapowiada nowe bloki tematyczne zajęć praktycznych: ustawienie lamp studyjnych, packshoty w namiocie bezcieniowym, zdjęcia fashion (ubrania i dodatki), biżuterii, szkła oraz zdjęć typu splash.

 • Warsztaty Wolontariatu

  Warsztaty Wolontariatu

  Pod koniec stycznia członkowie szkolnego Koła wolontariatu uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Mottem szkolenia stała się aktywizacja naszych członków do dalszych działań.

 • Wizyta u Powstańców

  Wizyta u Powstańców

   

  Tegoroczny Dzień Babci spędziliśmy w Domu Wsparcia Powstańców Warszawskich, śpiewając dla zebranego tam Szanownego Grona piosenki z Dwudziestolecia Międzywojennego. W rytmie charlestona i przy dźwiękach "Jesiennych róży" upłynął nam szybko czas, który był tylko wstępem do wspólnych rozmów. Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy tak sympatycznie przyjęci i że udało nam się wnieść w życie czcigodnych Powstańców trochę radości.

  Album foto

 • Splashe

  Splashe

  Do dynamicznych ujęć fotograficznych należą z pewnością zdjęcia reklamowe, na których pokazane są przedmioty wpadające do wody, po czym rozbryzguje się ona w efektowny sposób. To co najważniejsze, to refleks fotografa, który przy odpowiednim oświetleniu i kompozycji w ułamku sekundy wykona zdjęcie przykuwające uwagę widza. Uczniowie klas pierwszych technikum reklamy dali upust swoim talentom podczas poznawania tajników fotografii reklamowej pod okiem Pana Stanisława Mulewicza. Po zakończonej sesji zdjęciowej mogli przeanalizować i ocenić swoje prace.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć