• Wymiana we Włoszech

  Wymiana we Włoszech

   

  Wymiana uczniów Włochy 2018 

   

  Zapraszamy do obejrzenia filmu i prezentacji z naszego wyjazdu do Włoch!

  Wymiana Włochy 2018.pptx

 • Zabójstwo...

  Zabójstwo...

  Klasa 3Rt uczestniczyła w rozprawie karnej w sądzie okręgowym. Sprawa dotyczyła odpowiedzialności z artykułu 148 kodeksu karnego, czyli zabójstwa. Po rozprawie odbyło się spotkanie z sędzią ze składu orzekającego, która krok po kroku wyjaśniła zawiłości procesu karnego. Na koniec zobaczyliśmy  cele, skąd aresztanci trafiają na salę sądową.

  Album foto

  Zabójstwo... - Obrazek 1 Zabójstwo... - Obrazek 2 Zabójstwo... - Obrazek 3

 • Andrzejki

  Andrzejki

  Wielkie wróżenie z dużym „przymrużeniem oka” odbyło się ostatniego dnia listopada na sali gimnastycznej. Karty tarota, kule i wielki wróż zachęcał do wspólnej zabawy i poznania naszej przyszłości.

  Album foto 

  Andrzejki - Obrazek 1 Andrzejki - Obrazek 2 Andrzejki - Obrazek 3

 • Sukces Absolwenta

  Sukces Absolwenta

  Pod koniec listopada na Arenie Akademii  Wychowania Fizycznego  im. Józefa Piłsudzkiego w Warszawie, miały miejsce Mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach. Była to już 25 edycja zawodów. Tego dnia zawodnicy walczyli w szpadzie.  Nasz absolwent Łukasz Kołodziejczyk walczył w kategorii C (kategoria dla osób z porażeniem czterokończynowym). Łukasz, jak sam mówi ,,Pokazałem  się z najlepszej strony w dotychczasowej historii moich startów”.

  Dobre przygotowanie kondycyjne, konsekwencja w wykonaniu akcji, opanowanie, spokój i wyczucie tempa przeciwników dało mu zwycięstwo w fazie grupowej. (Po raz pierwszy od początku występów na zawodach).

  W finale Łukasz trafił na Adama Michałowskiego , zawodnika utytułowanego na arenie  krajowej oraz światowej. (m.in. wielokrotny Mistrz Polski w kategorii C).

  ,,Ostatnią walkę chciałem rozegrać w podobny sposób jak  grupy”

  Finałowe starcie zakończyło wynikiem 15 -9, co dało Łukaszowi pierwszy tytuł Mistrza Polski w szermierce na wózkach.  Nie tyle sam finał a całe zawody były zaskoczeniem nie tylko dla naszego byłego słuchacza , ale również dla jego trenera - Zbigniewa Rybaka oraz założycieli sekcji szermierki na wózkach.

   A co sam zainteresowany miał do powiedzenia sprawdzicie poniżej w linku do wywiadu jakiego Łukasz udzielił  w ramach programu ,,Pełnosprawni” zaraz po wygranej.

  https://sport.tvp.pl/40231792/pelnosprawni-odc-276-mp-w-szermierce-na-wozkach?fbclid=IwAR153GmRjc5Zq_D9gzJg0REZZzUs1wU_lbRDofgMM4Ufzm4KXhwmAJxy5iQ

 • Miesiąc Bibliotek

  Miesiąc Bibliotek

  W dniach 24 i 25 października, w bibliotece szkolnej odbyły się obchody święta bibliotek. Blisko 100 uczniów wzięło udział w  różnego rodzaju  konkursach błyskawicznych  z nagrodami. Wystawę „Znani Bibliotekarze”, zorganizowaną w czytelni biblioteki obejrzeli wszyscy odwiedzający placówkę oraz zorganizowane grupy uczniów z nauczycielami.       

  Nauczycieli i pracowników szkoły, którzy odwiedzili w tych dniach bibliotekę czekał  poczęstunek (ciasto własnego wypieku).

   

  Album foto

  Miesiąc Bibliotek - Obrazek 1 Miesiąc Bibliotek - Obrazek 2 Miesiąc Bibliotek - Obrazek 3

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości

  Setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły upamiętnili programem artystycznym. Treści historyczne przeplatały się z recytacją utworów patriotycznych oraz piosenkami w wykonaniu naszych uczniów. Spotkanie upłynęło w atmosferze humoru, refleksji, wzruszenia...

  Album foto

  Święto Niepodległości - Obrazek 1 Święto Niepodległości - Obrazek 2 Święto Niepodległości - Obrazek 3

 • Żołnierska Ogrodowa

  Żołnierska Ogrodowa

  W dniu 13 listopada odwiedzili naszą szkołę oficerowie Wojska Polskiego w ramach drugiej edycji projektu nazwanego „Żołnierską ogrodową”, który zakończył rozpoczęte w ubiegłym roku obchody 100-lecia niepodległości naszej ojczyzny. W trakcie spotkania wysłuchaliśmy wykładu o tradycji polskiego oręża, a także służbie na misjach oraz posłudze duszpasterskiej w jednostkach wojskowych. Wśród tematyki historycznej nie zabrakło także współczesnych problemów wojskowości związanej z inżynierią i nowoczesnym dowodzeniem.

  Album foto

  Żołnierska Ogrodowa - Obrazek 1 Żołnierska Ogrodowa - Obrazek 2 Żołnierska Ogrodowa - Obrazek 3

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej

  W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach akcji organizowanej przez MEN  „Rekord dla Niepodległej” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. 

  Album foto

  Rekord dla Niepodległej - Obrazek 1 Rekord dla Niepodległej - Obrazek 2 Rekord dla Niepodległej - Obrazek 3

 • Wizyta w NSA

  Wizyta w NSA

  Klasy 2RTa oraz 2OT odwiedziły gościnne mury NSA. Nasi uczniowie zwiedzili bibliotekę oraz czytelnie akt. W związku z wizytą naszych uczniów została przygotowana symulacja rozprawy dotycząca zmiany imienia, jako przykład klasycznej rozprawy administracyjnej.

  Album foto

  Wizyta w NSA - Obrazek 1 Wizyta w NSA - Obrazek 2 Wizyta w NSA - Obrazek 3

 • 100 lat niepodległości

  100 lat niepodległości

  29 października br. w Teatrze Dramatycznym na Woli odbyła się uroczystość, widowisko z okazji 100 lat niepodległości, w której czynnie uczestniczyli, i którą współtworzyli między innymi uczniowie naszego Technikum nr 29 (poczet sztandarowy naszej szkoły, chórzystki, a także finalistki konkursu "Wolski spacer drogami do niepodległości"). Uroczystość uświetnili swoją obecnością kombatanci II wojny światowej, a ich przejmujące opowieści były żywą lekcją historii.

  Album foto

  100 lat niepodległości - Obrazek 1 100 lat niepodległości - Obrazek 2 100 lat niepodległości - Obrazek 3

 • American Center

  American Center

  W piątek 26 października grupa uczniów klas 3HOT i 3RT wzięła udział w spotkaniu PL+U.S. Youth Forum „Better Together”, podczas którego miało miejsce oficjalne otwarcie American Center Warsaw w jego nowej siedzibie w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

  Usłyszeliśmy m.in. wystąpienie ambasador USA Georgette Mosbacher, która zachęcała młodzież do podejmowania wyzwań i działania z wiarą w nieograniczone możliwości przynależne młodemu człowiekowi. Mogliśmy też obejrzeć i wysłuchać prezentacji ekspertów z różnych dziedzin oraz wziąć udział w panelach dyskusyjnych na temat stosunków polsko-amerykańskich oraz demokracji. Wydarzenie było okazją, aby porozmawiać ze stypendystami amerykańskich programów wymiany i przedstawicielami Ambasady U.S.A. oraz organizacji pozarządowych i edukacyjnych, a także zapoznać się z programami edukacyjnymi, m.in. programem wymiany uczniów szkół średnich czy odbycia staży w amerykańskich instytucjach rządowych. Słuchając wystapień i dyskusji w języku angielskim przekonalismy się, jak cennym narzędziem w zdobywaniu nowych ciekawych doświadczeń jest znajomość tego języka.
   

  Album foto

  American Center - Obrazek 1 American Center - Obrazek 2 American Center - Obrazek 3 American Center - Obrazek 4

 • Dziennikarska praca

  Dziennikarska praca

  Pod koniec października odwiedziła nas Pani redaktor Małgorzata Kukuła, dziennikarka ze stacji TVN24, która opowiedziała o kulisach swojej pracy na antenie. Dzięki współpracy z Panią redaktor jedna z klas w ubiegłym roku widziała pracę telewizji od kuchni. No i nasi uczniowie dowiedzieli się bardzo ważnej rzeczy: wcale nie trzeba mieć ukończonych studiów dziennikarskich, by wykonywać ten zawód.

  Album foto

  Dziennikarska praca - Obrazek 1 Dziennikarska praca - Obrazek 2 Dziennikarska praca - Obrazek 3

 • Włoska wizyta

  Włoska wizyta

  15 października na Ogrodowej gościliśmy grupę młodzieży z Włoch wraz z opiekunami. Wizyta byłą częścią projektu, którego partnerami są Dom Spotkań z Historią w Warszawie, uczniowie V LO im. ks. J. Poniatowskiego oraz uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami. Stronę włoską reprezentują uczniowie Klasycznego Liceum z Ceseny.

  W ramach tej wymiany podczas pobytu Włochów w Warszawie (11-15 października) pokazaliśmy naszym gościom   najpiękniejsze miejsca w stolicy, związane z naszą historią, które są wizytówką miasta. Przy pogodzie pełnej słońca i kolorów jesieni zwiedziliśmy: Łazienki, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum POLIN, Stare Miasto. Włosi usłyszeli wiele interesujących informacji o naszej historii, kulturze i tradycji. Włosi dopytywali o szczegóły dotyczące Warszawy, naszej edukacji oraz zainteresowań muzycznych, filmowych i kulinarnych. Wspólnie pracowaliśmy w grupach podczas warsztatów w DSH. Porozumiewaliśmy się z powodzeniem po angielsku, a czasami po włosku i po polsku...

  Nasi koledzy obejrzeli V LO im. ks. J. Poniatowskiego oraz naszą szkołę. Dowiedzieli się sporo o wieloletniej historii szkoły, jak pracuje szkolny samorząd oraz wolontariat. Czego lubimy się uczyć, a które przedmioty są dla nas trudne.
  Na Starym Mieście w Zapiecku wspólnie zajadaliśmy polskie pierogi. Wkrótce składamy rewizytę we Włoszech. Już nie możemy się doczekać na ten wyjazd i ponowne spotkanie, oby pogoda dopisała. Z pewnością będzie co podziwiać w Cesenie, Bolonii i Florencji.

  Album foto 

  Włoska wizyta - Obrazek 1 Włoska wizyta - Obrazek 2 Włoska wizyta - Obrazek 3

 • Wizyta w przedszkolu

  Wizyta w przedszkolu

   

   

  W ubiegłym roku szkolnym powstała książeczka o małym pingwinku. Do jej powstania przyczynili się uczniowie obecnej klasy 3HOT (tekst polski i angielski) oraz obecnej klasy 3RT (ilustracje). Prezentowaliśmy ją w czerwcu na wystawie na I pietrze. 
  Celem było napisanie książeczki, którą kiedyś będzie można przeczytać dzieciom i teraz przyszedł czas na realizację. W środę 17 października 10 uczniów klasy 3HOT odwiedziło wolskie przedszkole nr 62 (dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Anny Ławnik-Zawadzkiej). Młodzi wolontariusze przeprowadzili zajęcia w trzech przedszkolnych grupach (4-5 lat). Było czytanie książeczki po polsku i po angielsku, nauka kilku angielskich słówek, wiersz napisany specjalnie na tę okazję, rozmowy o ulubionych zwierzątkach i smakach lodów, a na koniec wspólny taniec “pingwinki/kaczuszki”. 

  Maluchy i nasza młodzież świetnie się dogadywali i bawili. Wyszliśmy z poczuciem ogromnej satysfakcji i chęcią na kolejne takie spotkania.

  Album foto

  Wizyta w przedszkolu - Obrazek 1 Wizyta w przedszkolu - Obrazek 2 Wizyta w przedszkolu - Obrazek 3 Wizyta w przedszkolu - Obrazek 4

 • Samorząd wybrany

  Samorząd wybrany

  W wyniku szkolnych wyborów do Samorządu Uczniowskiego, wyłoniono następujący skład:

  Przewodnicząca – Emily Garas 3RT

  Wiceprzewodnicząca – Klaudia Zawiślak 2RTb

  Wiceprzewodnicząca – Marta Strojewska 3HOT

  Sekretarz - Anna Rusztecka 3RT

  Skarbnik – Katarzyba Makulska 3RT

  Sekcja eventowa – Kamil Szulowski 2OT, Kacper Ptaszek 2RTa, Tomasz Banasiak 2OT.

  Współpraca: Adam Rokicki 2RTA, Patrycja Pęczek 2RTa

  Opiekunem Samorządu jest Pani Joanna Moszyńska-Bogdan.

  Album foto

  Samorząd wybrany - Obrazek 1 Samorząd wybrany - Obrazek 2 Samorząd wybrany - Obrazek 3 Samorząd wybrany - Obrazek 4

 • Ślubowanie

  Ślubowanie

  W ubiegłym tygodniu nowi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym przystępując oficjalnie do społeczności szkolnej.

  Życzymy Wam wielu sukcesów dydaktycznych w ciągu najbliższych czterech lat, a także wielu nowych owocnych znajomości.   

  Album foto 

  Ślubowanie - Obrazek 1 Ślubowanie - Obrazek 2 Ślubowanie - Obrazek 3

 • Wycieczka do Łodzi

  Wycieczka do Łodzi

  4 października klasy 2OT i 2RTb wybrały się na podbój kulturalny Łodzi. Chyba nigdy wcześniej młodzież nie cieszyła się tak na myśl o wejściu do muzeum jak owego dnia, który od rana postanowił doświadczać nas chimerycznością pogody. Walcząc z wiatrem łamiącym parasolki, z chlupotem kwaśnej deszczówki w butach zadreptaliśmy do Pałacu Poznańskich - gdzie przywitali nas ciepło  sławni Łodzianie z minionej epoki, do Muzeum Kinematografii - w którym zachwyciliśmy się fotoplastikonem i do Muzeum Kanału "Dętka" - gdzie na chwilę zeszliśmy do podziemia. Miłym zwieńczeniem wycieczki była regeneracja sił w Centrum Rozrywki "Manufaktura", gdzie, podzieleni na grupy, stoczyliśmy zacięty bój w Arena Laser Games.

  Album foto

  Wycieczka do Łodzi - Obrazek 1 Wycieczka do Łodzi - Obrazek 2 Wycieczka do Łodzi - Obrazek 3

 • Piknik Integracyjny

  Piknik Integracyjny

  W środę 19 września na naszym boisku zrobiło się tłoczno i gwarno. Wszystko za sprawą Pikniku Integracyjnego. Dopisała pogoda, dopisały humory. Można było wziąć udział w wielu zabawach i konkurencjach, zagrać w gry planszowe, zaśpiewać karaoke, zatańczyć belgijkę i zorbę, posłuchać występów naszych raperów i wreszcie skosztować wielu smakowitych ciast dostarczonych przez uczniów każdej klasy technikum.

  Bawiliśmy się świetnie. Czekamy na kolejne takie wydarzenia.

  Album foto

  Piknik Integracyjny - Obrazek 1 Piknik Integracyjny - Obrazek 2 Piknik Integracyjny - Obrazek 3

 • Rozpoczęcie roku

  Rozpoczęcie roku

  Rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. O 10:00 powitaliśmy 5 nowych klas pierwszych. Starsi uczniowie dołączyli o 11:30. Po części oficjalnej wychowawcy sprawnie poinformowali swoje klasy o najważniejszych sprawach, m.in. o jutrzejszym planie i pozwolili młodzieży cieszyć się ostatnim dniem bez lekcji, a pogoda sprzyja.

  W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim samych edukacyjnych sukcesów!

  Album foto

  Rozpoczęcie roku - Obrazek 1 Rozpoczęcie roku - Obrazek 2 Rozpoczęcie roku - Obrazek 3

 • Zakończenie roku

  Zakończenie roku

  Koniec roku szkolnego to już fakt. W piątek spotkaliśmy się w Sali gimnastycznej na uroczystości, podczas której wręczono najlepszym uczniom Technikum oraz słuchaczom Szkoły Policealnej świadectwa i nagrody. Były też dyplomy za aktywność na forum szkoły, certyfikaty potwierdzające biegłość w bezwzrokowym pisaniu na komputerze oraz certyfikaty LCCI.
  Zanim rozeszliśmy się do klas, gdzie wychowawcy rozdali świadectwa pozostałym uczniom, obejrzeliśmy gorąco oklaskiwany występ naszego szkolnego rapera.

  I to był ten moment, kiedy mogliśmy powiedzieć: “ Drodzy Absolwenci, życzymy Wam powodzenia! Zapraszamy do odwiedzenia nas za jakiś czas.!” Reszcie mówimy: “ Do zobaczenia po wakacjach! Niech będą udane!”

  Album foto

  Zakończenie roku - Obrazek 1 Zakończenie roku - Obrazek 2 Zakończenie roku - Obrazek 3

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć