• Konkurs!

  Zapraszamy uczniów klas III gimnazjum do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu "To jest miejsce na Twoją Reklamę", pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. W tym roku przedmiotem konkursu jest wymyślenie i napisanie sloganu (hasła) reklamowego swojej szkoły w dwóch wersjach:

  1. slogan zawierający nazwę własną szkoły,

  2. slogan bez użycia w nim nazwy własnej szkoły.

  Zapraszamy do uczestnictwa!

  Regulamin konkurs

 • Zapraszamy na Targi!

  Od czwartku 22 lutego jesteśmy obecni na Targach Edukacyjnych Perspektywy 2018. Wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych nauką w Technikum Nr 29 zapraszamy do naszego stoiska nr 119, IVp., PKIN.
  Do zobaczenia!
   
  Zapraszamy na Targi! - Obrazek 1
 • Wizyta w TVN

  Dzięki życzliwości reporterki TVN 24, Pani Małgorzaty Kukuły, mieliśmy wielką przyjemność w zwiedzaniu gmachu telewizji i przyjrzeniu się pracy żwawo uwijającej się ekipy nad porannym wydaniem serwisu. Świeżo nałożona przez panie charakteryzatorki "twarz telewizyjna" i błysk fleszy to tylko wizerunek, za którym stoi presja czasowa, umiejętność perfekcyjnego posługiwania się czystą komunikatywną polszczyzną i rzetelność słowa- NIE MÓWIMY TEGO, CO NIE POCHODZI ZE SPRAWDZONEGO ŹRÓDŁA!!!

  Album foto

  Wizyta w TVN - Obrazek 1 Wizyta w TVN - Obrazek 2 Wizyta w TVN - Obrazek 3 Wizyta w TVN - Obrazek 4

 • Walentynki

  "Ktoś mnie pokochał, świat nagle zawirował, bo

  Ktoś mnie pokochał na dobre i na złe.
  Bezchmurne niebo znów mam nad głową,
  Bo ktoś pokochał mnie ".   
                                  Skaldowie "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał"
   
  Klasa 1 RTb lutową szarość i beznadzieję postanowiła przełamać szkarłatną czerwienią, hołdując corocznemu obyczajowi pod patronatem Św. Walentego. Dzięki szkolnej poczcie można było bliskiej sercu osobie przesłać pozdrowienia lub życzyć tego, co może trudno głośno nam wypowiedzieć... 
   

  Album foto

  Walentynki - Obrazek 1 Walentynki - Obrazek 2 Walentynki - Obrazek 3

 • Gra historyczna

  Grupa uczniów z klas pierwszych, uczestniczyła w zespołowej grze historycznej typu „real life escape game”. Za pomocą sześćdziesięciominutowej gry poznali historię z początków Polski Ludowej.  Uczestnicy gry zostali przeniesieni do Polski z drugiej połowy lat czterdziestych i wcielili się w Żołnierzy Niezłomnych stawiających opór sowieckiej okupacji. Podczas wykonywania zadania odbicia więźnia mieli okazję poznać bohaterów podziemia niepodległościowego oraz poznać realia życia w czasach stalinowskich.

  Album foto

  Gra historyczna - Obrazek 1 Gra historyczna - Obrazek 2 Gra historyczna - Obrazek 3

 • Studniówka

  12 stycznia w Warszawie, w Restauracji na Rozdrożu odbyła się druga już w historii naszej szkoły Studniówka. Wraz z wybiciem godziny 19 Pan Dyrektor Arkadiusz Olejniczak dał znak do rozpoczęcia  imprezy tradycyjnym polonezem.

  Później był czas na przemówienia, toasty i pamiątkowe zdjęcia z gronem pedagogicznym i licznie przybyłymi rodzinami. Po eleganckiej kolacji przyszedł czas na zabawę, która trwała do białego rana. Pełni wrażeń zgodnie twierdzimy, że Studniówka była fantastyczna. Teraz z lękiem odliczamy 100 dni do matury...

  Album foto

  Studniówka - Obrazek 1 Studniówka - Obrazek 2 Studniówka - Obrazek 3

 • Centrum Weterana

  Klasa 3OT wraz z klasą 1AP pod opieką Pani Joanny Moszyńskiej-Bogdan udały się do Centrum Weterana. Podczas zajęć edukacyjnych, które poprowadził Pan Andrzej Korus uczniowie zapoznali się z zasadami służby naszych żołnierzy poza granicami kraju oraz odwiedzili salę tradycji, zapalając jednocześnie znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych na służbie poza granicami kraju.

   

  Album foto

  Centrum Weterana - Obrazek 1 Centrum Weterana - Obrazek 2 Centrum Weterana - Obrazek 3

 • Konkurs Literacki

  W grudniu w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Konkurs Literacki Wiedzy o "Panu Tadeuszu". Czteroosobowe grupy z czterech klas ( II HOT, II RT, III OT, III RT) zajęły miejsca w czterech kątach chłonnej wiedzy osiemnastki, by odróżnić tabakierkę od saskiej filiżanki, ustalić, kto zawsze chodził w kapturze i co tak naprawdę robiono w tej świątyni dumania... Miło nam donieść, że pierwsze miejsce zdobyli przedstawiciele  klasy II HOT: Marta Strojewska, Natalia Kucharska, Karolina Kołakowska i Wojtek Paczkowski! Gratulujemy! Konkurs zorganizowały Panie Mirosława Pietrzak i Aleksandra Jordan.

  Album foto

  Konkurs Literacki - Obrazek 1 Konkurs Literacki - Obrazek 2 Konkurs Literacki - Obrazek 3

 • Rap pedagogia

  W ramach projektu PERSPEKTYWA odbył się koncert profilaktyczny z udziałem Dobromira Makowskiego. Wystąpił on z autorskim koncertem profilaktycznym „Rap pedagogia” opartym na muzyce hip-hop i inspirowanym osobistymi doświadczeniami. Odwołując się do bolesnych przeżyć osobistych, ukazywał, do jakich tragicznych konsekwencji prowadzą narkotyki i alkohol.
  Przestrzegał młodzież przed bezwolnym uleganiem wpływom środków masowego przekazu. Zachęcał do samodzielnego poszukiwania własnej drogi życiowej, odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Mocno podkreślał, że każdy człowiek ma wartość, ważne jest, aby ją odkryć i nie pozwolić innym jej zniszczyć.
  Akcentował ogromne znaczenie rodziny w kształtowaniu tożsamości. Bardzo poruszająca była osobista refleksja dotycząca jego rodziców. Mimo bardzo trudnych wzajemnych relacji okazywał im szacunek, który pozostał do dziś. Raper zachęcał młodzież, szczególnie dziewczęta, aby odważyły się stawiać granice w relacjach koleżeńskich i szanowały swoją kobiecą godność. Koncert „Rap pedagogia” został pozytywnie oceniony przez młodzież szkolną, która zgodnie wypowiedziała się, że poruszone zostały ważne dla niej sprawy i problemy. Podkreślano niekonwencjonalny, przekonujący sposób przekazu treści profilaktycznych.

  Album foto

  Rap pedagogia - Obrazek 1 Rap pedagogia - Obrazek 2 Rap pedagogia - Obrazek 3

 • Świąteczne prezenty

  Umiejętność i chęć pomagania innym jest wartością szczególnie cenną. W przedświątecznym czasie cała społeczność naszej szkoły wraz z samorządem szkolnym, którym opiekuje się Pani Joanna Moszyńska - Bogdan zebrała na rzecz naszych rodaków zamieszkałych na Ukrainie niewielkie prezenty. Cała akcja odbyła się w ścisłej współpracy z Naczelnym Sądem Administracyjnym, który od lat gości naszych uczniów i słuchaczy. Za wszystkie dary z serca dziękujemy.

  Album foto

  Świąteczne prezenty - Obrazek 1 Świąteczne prezenty - Obrazek 2

 • Wigilie klasowe

  Grudzień jest miesiącem, w którym tradycyjnie spotykamy się za stołami wigilijnymi. Nie zabrakło takich spotkań także u nas w szkole, w miniony czwartek wraz ze swoimi wychowawcami uczniowie poszczególnych klas łamali się opłatkiem, przekazując sobie najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Spotkania te były wyjątkowe, szczególnie w kasach 1RTb oraz 1OT, ponieważ uczniów odwiedził Święty Mikołaj zostawiając ogrom prezentów…

   

  Album foto

  Wigilie klasowe - Obrazek 1 Wigilie klasowe - Obrazek 2 Wigilie klasowe - Obrazek 3

 • Twelfth Night

  Święta zagościły w naszej szkole za sprawą Teatru Trochę Przypadkowych Aktorów, którzy na sali gimnastycznej pozwolili szkolnej publiczności uczestniczyć w próbie przedstawienia. Słuchacze pierwszego i drugiego roku szkoły policealnej oraz uczniowie klasy 1HOT wystąpili w sztuce Williama Szekspira pt. Wieczór Trzech Króli (Twelfth Night). Zaraz potem w gwiazdkowy nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy 1OT, przedstawiając wiersz Shela Silversteina pt. Mikołaj i renifer (Santa and the Reindeer). Wszystko było na wesoło.  Trochę Przypadkowi Aktorzy doskonale się spisali. Poradzili sobie nie tylko z tremą, ale również z językiem angielskim, w którym były obydwa przedstawienia. Nad całością teatralnej "produkcji" czuwała Pani Małgorzata Wróbel. Aktorzy otrzymali burzliwe oklaski, w pełni zasłużone.

  Nie mogło zabraknąć też wspólnego energetycznego odśpiewania przeboju Shakin’ Stevensa Merry Christamas Everyone.

  Swój udział w przedstawieniu mieli też uczniowie klasy 3RT i 3 OT, którzy z dużym zaangażowaniem pracowali przy tworzeniu dekoracji.

  Album foto

  Twelfth Night - Obrazek 1 Twelfth Night - Obrazek 2 Twelfth Night - Obrazek 3

 • Uczniowie w Sheratonie

  W minioną środę uczniowie klasy 2HOT (kierunek hotelarski) odwiedzili Hotel Sheraton w Warszawie. Wycieczkę zorganizowała Pani Krystyna Gottner, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Podczas wycieczki młodzież mogła poznać rodzaje usług i tajniki pracy w pięciogwiazdkowym hotelu. Na zakończenie udało się też zwiedzić apartament prezydencki.

  Uczniowie w Sheratonie - Obrazek 1

 • Spotkanie wigilijne

  Nie sposób wyobrazić sobie atmosfery i magii Świąt Bożego Narodzenia bez naznaczonej tradycją wieków polskiej wigilii. W charakter podtrzymania tej tradycji, wymiarze szkolnym wpisała się jako pierwsza, klasa 1 RTA, która dnia 19 grudnia b.r. wraz z swoim wychowawcą Panem Oskarem Halkiewem oraz uczącymi nauczycielami świętowała wigilię w sposób uroczysty.

  Na wstępie nasz wychowawca rozpoczął od skierowania do Nas życzeń oraz wyjaśnienia symboliki poszczególnych atrybutów bożonarodzeniowych tożsamych z przeżywanymi Świętami. Następnie jak rzec, przyjaciel naszej klasy, Pani Grażyna Bereza, emerytowany Dyrektor szkoły, która uświetniła swoją osobą naszą wigilię, równie podzieliła się krótką refleksją i życzeniami. Po tych jakże płomiennych przemówieniach, przystąpiliśmy do dzielenia się opłatkiem. Z racji wybitnych uzdolnień naszej klasy w tematyce zamiłowania do śpiewu oraz umiejętności gry na organach elektronicznych przez naszego wychowawcę w klasie rozbrzmiewały śpiewy kolęd przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Suto zastawiony stół, pod którym uginały się z wrażenia  metalowe nogi, wzbogacał nasze podniebienia o wyborne smaki. Całości tej przeżywanej uroczystości towarzyszyła niezwykła atmosfera, pełna klimatu braterstwa i przyjaźni. Na koniec naszej wigilii, obecny Pan Dyrektor Arkadiusz Olejniczak, pozdrowił Nas wszystkich swoim krzepiącym słowem oraz spożył z nami 12 potrawę wigilijną.

   

  Album foto

  Spotkanie wigilijne - Obrazek 1 Spotkanie wigilijne - Obrazek 2 Spotkanie wigilijne - Obrazek 3

 • Projektujemy szkołę

  FUNDACJA SZKOŁA Z KLASĄ

  PROGRAM ZAPROJEKTUJ SZKOŁĘ

   

  Wybrani uczniowie dwóch pierwszych klas reklamy, rozpoczęli w grudniu dwa interaktywne warsztaty szkoleniowe związane z programem Fundacji ,,Szkoła z klasą", a mianowicie ,,Zaprojektuj szkołę".

  Ideą wspomnianego programu jest aranżacja szkolnej przestrzeni architektonicznej, mającej służyć uczniom tak wymiarze praktycznym jak i estetycznym. Opiekunem i ,,stróżem" projektu został nasz nauczyciel przedmiotów zawodowych związanych z reklamą, Pan Oskar Halkiew, który jednocześnie jest antykwariuszem sztuki. 

  Uczniowie klasy 1 RTA oraz klasy 1 RTB spotkali się w ramach prowadzonych szkoleń z dwoma specjalistami z zakresu prowadzonego projektu. Pierwsze spotkanie było warsztatem z zakresu diagnozy potrzeb zaś drugie związane było z warsztatami architektonicznymi.

  Nasz program szkoleniowy będzie trwał do końca roku szkolnego, zaś jego finalnym zwieńczeniem będzie nowa aranżacja wybranych przestrzeni naszej szkoły, co już nas w tym momencie bardzo cieszy.

   

  Album foto

  Projektujemy szkołę - Obrazek 1 Projektujemy szkołę - Obrazek 2 Projektujemy szkołę - Obrazek 3

 • Mikołajki 1RTa

  Od wieków osoba Świętego Mikołaja kojarzona jest z hojnością obdarowywania ludzi prezentami i symbolicznymi upominkami. Idąc w ślad tej tradycji, klasa 1 RTA wspólnie wraz z swoim wychowawcą, Panem Oskarem Halkiewem oraz Panią Anną Jakubowską w ostatnich dniach, obdarowywała się symbolicznymi upominkami i nie tylko ... wszak w symbolicznej paczce z prezentami znalazł się także sympatyczny gryzoń, chomik syryjski, który powędrował w darze, w swoim nowym ,,mieszkanku" do jednej z uczennic naszej klasy.

  Album foto

  Mikołajki 1RTa - Obrazek 1 Mikołajki 1RTa - Obrazek 2 Mikołajki 1RTa - Obrazek 3

 • Noc filmowa

  Noc filmowa… a tak naprawdę nie tylko filmowa, bo te towarzyszyły wyjątkowej zabawie w piątkową noc. Każdy znalazł coś dla siebie… piłkarzyki, gry planszowe, konsola, koszykówka, tańce oraz karaoke - można było wziąć udział praktycznie we wszystkim.

  Wydaje się jednak, że najważniejsze było, zwyczajne spędzenie ze sobą czasu na rozmowach i rozrywce.

  Album foto

  Noc filmowa - Obrazek 1 Noc filmowa - Obrazek 2 Noc filmowa - Obrazek 3

 • Wizyta w sądzie

  Grupa uczniów z klasy 2 HOT wraz z Panią Joanną  Moszyńską - Bogdan udała się do sądu okręgowego na rozprawę karną dotyczącą odpowiedzialności za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Oskarżony poddał się dobrowolnie karze. Byliśmy również na tzw. dołku, gdzie mogliśmy zaobserwować pracę policji sądowej. Na koniec spotkała się  z nami Rzecznik Sądu Okręgowego  dla  Warszawy Pragi - Pani Sędzia Joanna Zaremba.

  Wizyta w sądzie - Obrazek 1

 • Sympozjum

  Międzyszkolne Sympozjum na Ogrodowej

  ,,REKLAMA W WYBRANYCH PRZESTRZENIACH ŻYCIA LUDZKIEGO"

   

  W ramach dobiegającego końca w tym roku kalendarzowym Jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych, wpisało się Sympozjum Naukowe poświęcone reklamie, jednego z wykładanych kierunków kształcenia technicznego w naszej szkole. Sympozjum zatytułowane ,,Reklama w wybranych przestrzeniach życia ludzkiego".

  Oto dnia 1 grudnia b.r. o godz. 09:00, uczniowie trzech szkół zawodowych; Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, Zespołu Szkół nr 3 im. 2 Armii Krajowej w Warszawie oraz Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie, uczestniczyli w cyklu pasjonujących wykładów związanych z światem reklamy i jej korelacją w wybranych przestrzeniach życia ludzkiego. To naukowe spotkanie było świetną okazją do zgłębienia tajników wiedzy przez młodych ekspertów reklamy oraz zacieśnieniu międzyszkolnych kontaktów w ramach koleżeńskiej integracji.

  Pomysłodawcą i inicjatorem idei zwołania sympozjum był Pan mgr Oskar Halkiew przy współudziale Pani mgr Anny Jakubowskiej, która czuwała nad całą logistyką wspomnianego przedsięwzięcia. Gościem honorowym Sympozjum zaproszonym na tę okazję, była Pani mgr Grażyna Bereza, Dyrektor Studium Stenotypii i Języków Obcych w latach 1993-2005.

   

  Album foto

  Sympozjum - Obrazek 1 Sympozjum - Obrazek 2 Sympozjum - Obrazek 3 Sympozjum - Obrazek 4

 • Andrzejki

  Zabawom andrzejkowym niezmiennie towarzyszą wróżby, którym kiedyś przywiązywano szczególne znaczenie. W dzisiejszych czasach traktowane są z mocnym przymrużeniem oka, więc i my postanowiliśmy się pobawić m.in. lejąc wos oraz wykłuwając imię swojego przyszłego życiowego wybrańca.

  Album foto

  Andrzejki - Obrazek 1 Andrzejki - Obrazek 2 Andrzejki - Obrazek 3

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć