• Słodka wycieczka

  Słodka wycieczka

  Jak powstaje ptasie mleczko i jak smakuje bez polewy czekoladowej prosto z linii produkcyjnej? Jak wygląda produkcja znanych powszechnie torcików wedlowskich? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znalazła klasa 2OT, odwiedzając fabrykę Wedla. Zachowując wszystkie procedury bezpieczeństwa mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć słodkie dzieła sztuki, ale także zobaczyć jak pracują linie produkcyjną Pawełków oraz Torcików Wedlowskich.

  Album foto

  Słodka wycieczka - Obrazek 1 Słodka wycieczka - Obrazek 2 Słodka wycieczka - Obrazek 3 Słodka wycieczka - Obrazek 4

 • Wizyta w telewizji TVN

  Wizyta w telewizji TVN

  W minionym czasie uczniowie I klasy rta wzięli udział w wycieczce do studia Telewizji TVN. Mieli możliwość poznania tajników powstawania programów informacyjnych, mogli również spróbować swoich sił przed kamerą...

  Album foto

  Wizyta w telewizji TVN - Obrazek 1 Wizyta w telewizji TVN - Obrazek 2 Wizyta w telewizji TVN - Obrazek 3 Wizyta w telewizji TVN - Obrazek 4

 • Świąteczna pomoc

  Świąteczna pomoc

  W tym roku przed świętami grupa wolontariuszy przeprowadziła  zbiórkę darów dla naszych rodaków zamieszkałych na Ukrainie, którzy w przedświątecznym czasie potrzebują naszego wsparcia. Akcja była prowadzona przy współpracy z Naczelnym Sądem Administracyjnym.

  Album foto 

  Świąteczna pomoc - Obrazek 1 Świąteczna pomoc - Obrazek 2 Świąteczna pomoc - Obrazek 3

 • Wspólne kolędowanie

  Wspólne kolędowanie

  W przedświąteczny piątek spotkaliśmy się wspólnie, by jeszcze przed klasowymi wigiliami pośpiewać wspólnie kolędy i poczuć nastrój zbliżających się świąt. 

  Cicha Noc

  Życzenia Świateczne Pana Dyrektora Arkadiusza Olejniczaka

  Album foto

  Wspólne kolędowanie - Obrazek 1 Wspólne kolędowanie - Obrazek 2 Wspólne kolędowanie - Obrazek 3 Wspólne kolędowanie - Obrazek 4

 • Stara Warszawa

  Stara Warszawa

  Jak wyglądała Warszawa 20-lecia międzywojennego? Które miejsca tętniły życiem? Jak warszawiacy z różnych wartsw społecznych mieszkali i jak spędzali czas wolny? Uczniowie klasy 3HOT znaleźli odpowiedzi na te pytania oglądając wystawę pt. Odzyskana. Fotoreportaż z Warszawy 1918-1939 prezentowaną w Domu Spotkań z Historią. Mimo zimna wybraliśmy się też na krótki spacer po świątecznym Starym Mieście.

  Album foto

  Stara Warszawa - Obrazek 1 Stara Warszawa - Obrazek 2 Stara Warszawa - Obrazek 3 Stara Warszawa - Obrazek 4

 • Wymiana we Włoszech

  Wymiana we Włoszech

   

  Wymiana uczniów Włochy 2018 

   

  Zapraszamy do obejrzenia filmu i prezentacji z naszego wyjazdu do Włoch!

  Wymiana Włochy 2018.pptx

 • Zabójstwo...

  Zabójstwo...

  Klasa 3Rt uczestniczyła w rozprawie karnej w sądzie okręgowym. Sprawa dotyczyła odpowiedzialności z artykułu 148 kodeksu karnego, czyli zabójstwa. Po rozprawie odbyło się spotkanie z sędzią ze składu orzekającego, która krok po kroku wyjaśniła zawiłości procesu karnego. Na koniec zobaczyliśmy  cele, skąd aresztanci trafiają na salę sądową.

  Album foto

  Zabójstwo... - Obrazek 1 Zabójstwo... - Obrazek 2 Zabójstwo... - Obrazek 3

 • Andrzejki

  Andrzejki

  Wielkie wróżenie z dużym „przymrużeniem oka” odbyło się ostatniego dnia listopada na sali gimnastycznej. Karty tarota, kule i wielki wróż zachęcał do wspólnej zabawy i poznania naszej przyszłości.

  Album foto 

  Andrzejki - Obrazek 1 Andrzejki - Obrazek 2 Andrzejki - Obrazek 3

 • Sukces Absolwenta

  Sukces Absolwenta

  Pod koniec listopada na Arenie Akademii  Wychowania Fizycznego  im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, miały miejsce Mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach. Była to już 25 edycja zawodów. Tego dnia zawodnicy walczyli w szpadzie.  Nasz absolwent Łukasz Kołodziejczyk walczył w kategorii C (kategoria dla osób z porażeniem czterokończynowym). Łukasz, jak sam mówi ,,Pokazałem  się z najlepszej strony w dotychczasowej historii moich startów”.

  Dobre przygotowanie kondycyjne, konsekwencja w wykonaniu akcji, opanowanie, spokój i wyczucie tempa przeciwników dało mu zwycięstwo w fazie grupowej. (Po raz pierwszy od początku występów na zawodach).

  W finale Łukasz trafił na Adama Michałowskiego , zawodnika utytułowanego na arenie  krajowej oraz światowej. (m.in. wielokrotny Mistrz Polski w kategorii C).

  ,,Ostatnią walkę chciałem rozegrać w podobny sposób jak  grupy”

  Finałowe starcie zakończyło wynikiem 15 -9, co dało Łukaszowi pierwszy tytuł Mistrza Polski w szermierce na wózkach.  Nie tyle sam finał a całe zawody były zaskoczeniem nie tylko dla naszego byłego słuchacza , ale również dla jego trenera - Zbigniewa Rybaka oraz założycieli sekcji szermierki na wózkach.

   A co sam zainteresowany miał do powiedzenia sprawdzicie poniżej w linku do wywiadu jakiego Łukasz udzielił  w ramach programu ,,Pełnosprawni” zaraz po wygranej.

  https://sport.tvp.pl/40231792/pelnosprawni-odc-276-mp-w-szermierce-na-wozkach?fbclid=IwAR153GmRjc5Zq_D9gzJg0REZZzUs1wU_lbRDofgMM4Ufzm4KXhwmAJxy5iQ

 • Miesiąc Bibliotek

  Miesiąc Bibliotek

  W dniach 24 i 25 października, w bibliotece szkolnej odbyły się obchody święta bibliotek. Blisko 100 uczniów wzięło udział w  różnego rodzaju  konkursach błyskawicznych  z nagrodami. Wystawę „Znani Bibliotekarze”, zorganizowaną w czytelni biblioteki obejrzeli wszyscy odwiedzający placówkę oraz zorganizowane grupy uczniów z nauczycielami.       

  Nauczycieli i pracowników szkoły, którzy odwiedzili w tych dniach bibliotekę czekał  poczęstunek (ciasto własnego wypieku).

   

  Album foto

  Miesiąc Bibliotek - Obrazek 1 Miesiąc Bibliotek - Obrazek 2 Miesiąc Bibliotek - Obrazek 3

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości

  Setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły upamiętnili programem artystycznym. Treści historyczne przeplatały się z recytacją utworów patriotycznych oraz piosenkami w wykonaniu naszych uczniów. Spotkanie upłynęło w atmosferze humoru, refleksji, wzruszenia...

  Album foto

  Święto Niepodległości - Obrazek 1 Święto Niepodległości - Obrazek 2 Święto Niepodległości - Obrazek 3

 • Żołnierska Ogrodowa

  Żołnierska Ogrodowa

  W dniu 13 listopada odwiedzili naszą szkołę oficerowie Wojska Polskiego w ramach drugiej edycji projektu nazwanego „Żołnierską ogrodową”, który zakończył rozpoczęte w ubiegłym roku obchody 100-lecia niepodległości naszej ojczyzny. W trakcie spotkania wysłuchaliśmy wykładu o tradycji polskiego oręża, a także służbie na misjach oraz posłudze duszpasterskiej w jednostkach wojskowych. Wśród tematyki historycznej nie zabrakło także współczesnych problemów wojskowości związanej z inżynierią i nowoczesnym dowodzeniem.

  Album foto

  Żołnierska Ogrodowa - Obrazek 1 Żołnierska Ogrodowa - Obrazek 2 Żołnierska Ogrodowa - Obrazek 3

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej

  W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach akcji organizowanej przez MEN  „Rekord dla Niepodległej” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. 

  Album foto

  Rekord dla Niepodległej - Obrazek 1 Rekord dla Niepodległej - Obrazek 2 Rekord dla Niepodległej - Obrazek 3

 • Wizyta w NSA

  Wizyta w NSA

  Klasy 2RTa oraz 2OT odwiedziły gościnne mury NSA. Nasi uczniowie zwiedzili bibliotekę oraz czytelnie akt. W związku z wizytą naszych uczniów została przygotowana symulacja rozprawy dotycząca zmiany imienia, jako przykład klasycznej rozprawy administracyjnej.

  Album foto

  Wizyta w NSA - Obrazek 1 Wizyta w NSA - Obrazek 2 Wizyta w NSA - Obrazek 3

 • 100 lat niepodległości

  100 lat niepodległości

  29 października br. w Teatrze Dramatycznym na Woli odbyła się uroczystość, widowisko z okazji 100 lat niepodległości, w której czynnie uczestniczyli, i którą współtworzyli między innymi uczniowie naszego Technikum nr 29 (poczet sztandarowy naszej szkoły, chórzystki, a także finalistki konkursu "Wolski spacer drogami do niepodległości"). Uroczystość uświetnili swoją obecnością kombatanci II wojny światowej, a ich przejmujące opowieści były żywą lekcją historii.

  Album foto

  100 lat niepodległości - Obrazek 1 100 lat niepodległości - Obrazek 2 100 lat niepodległości - Obrazek 3

 • American Center

  American Center

  W piątek 26 października grupa uczniów klas 3HOT i 3RT wzięła udział w spotkaniu PL+U.S. Youth Forum „Better Together”, podczas którego miało miejsce oficjalne otwarcie American Center Warsaw w jego nowej siedzibie w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

  Usłyszeliśmy m.in. wystąpienie ambasador USA Georgette Mosbacher, która zachęcała młodzież do podejmowania wyzwań i działania z wiarą w nieograniczone możliwości przynależne młodemu człowiekowi. Mogliśmy też obejrzeć i wysłuchać prezentacji ekspertów z różnych dziedzin oraz wziąć udział w panelach dyskusyjnych na temat stosunków polsko-amerykańskich oraz demokracji. Wydarzenie było okazją, aby porozmawiać ze stypendystami amerykańskich programów wymiany i przedstawicielami Ambasady U.S.A. oraz organizacji pozarządowych i edukacyjnych, a także zapoznać się z programami edukacyjnymi, m.in. programem wymiany uczniów szkół średnich czy odbycia staży w amerykańskich instytucjach rządowych. Słuchając wystapień i dyskusji w języku angielskim przekonalismy się, jak cennym narzędziem w zdobywaniu nowych ciekawych doświadczeń jest znajomość tego języka.
   

  Album foto

  American Center - Obrazek 1 American Center - Obrazek 2 American Center - Obrazek 3 American Center - Obrazek 4

 • Dziennikarska praca

  Dziennikarska praca

  Pod koniec października odwiedziła nas Pani redaktor Małgorzata Kukuła, dziennikarka ze stacji TVN24, która opowiedziała o kulisach swojej pracy na antenie. Dzięki współpracy z Panią redaktor jedna z klas w ubiegłym roku widziała pracę telewizji od kuchni. No i nasi uczniowie dowiedzieli się bardzo ważnej rzeczy: wcale nie trzeba mieć ukończonych studiów dziennikarskich, by wykonywać ten zawód.

  Album foto

  Dziennikarska praca - Obrazek 1 Dziennikarska praca - Obrazek 2 Dziennikarska praca - Obrazek 3

 • Włoska wizyta

  Włoska wizyta

  15 października na Ogrodowej gościliśmy grupę młodzieży z Włoch wraz z opiekunami. Wizyta byłą częścią projektu, którego partnerami są Dom Spotkań z Historią w Warszawie, uczniowie V LO im. ks. J. Poniatowskiego oraz uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami. Stronę włoską reprezentują uczniowie Klasycznego Liceum z Ceseny.

  W ramach tej wymiany podczas pobytu Włochów w Warszawie (11-15 października) pokazaliśmy naszym gościom   najpiękniejsze miejsca w stolicy, związane z naszą historią, które są wizytówką miasta. Przy pogodzie pełnej słońca i kolorów jesieni zwiedziliśmy: Łazienki, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum POLIN, Stare Miasto. Włosi usłyszeli wiele interesujących informacji o naszej historii, kulturze i tradycji. Włosi dopytywali o szczegóły dotyczące Warszawy, naszej edukacji oraz zainteresowań muzycznych, filmowych i kulinarnych. Wspólnie pracowaliśmy w grupach podczas warsztatów w DSH. Porozumiewaliśmy się z powodzeniem po angielsku, a czasami po włosku i po polsku...

  Nasi koledzy obejrzeli V LO im. ks. J. Poniatowskiego oraz naszą szkołę. Dowiedzieli się sporo o wieloletniej historii szkoły, jak pracuje szkolny samorząd oraz wolontariat. Czego lubimy się uczyć, a które przedmioty są dla nas trudne.
  Na Starym Mieście w Zapiecku wspólnie zajadaliśmy polskie pierogi. Wkrótce składamy rewizytę we Włoszech. Już nie możemy się doczekać na ten wyjazd i ponowne spotkanie, oby pogoda dopisała. Z pewnością będzie co podziwiać w Cesenie, Bolonii i Florencji.

  Album foto 

  Włoska wizyta - Obrazek 1 Włoska wizyta - Obrazek 2 Włoska wizyta - Obrazek 3

 • Wizyta w przedszkolu

  Wizyta w przedszkolu

   

   

  W ubiegłym roku szkolnym powstała książeczka o małym pingwinku. Do jej powstania przyczynili się uczniowie obecnej klasy 3HOT (tekst polski i angielski) oraz obecnej klasy 3RT (ilustracje). Prezentowaliśmy ją w czerwcu na wystawie na I pietrze. 
  Celem było napisanie książeczki, którą kiedyś będzie można przeczytać dzieciom i teraz przyszedł czas na realizację. W środę 17 października 10 uczniów klasy 3HOT odwiedziło wolskie przedszkole nr 62 (dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Anny Ławnik-Zawadzkiej). Młodzi wolontariusze przeprowadzili zajęcia w trzech przedszkolnych grupach (4-5 lat). Było czytanie książeczki po polsku i po angielsku, nauka kilku angielskich słówek, wiersz napisany specjalnie na tę okazję, rozmowy o ulubionych zwierzątkach i smakach lodów, a na koniec wspólny taniec “pingwinki/kaczuszki”. 

  Maluchy i nasza młodzież świetnie się dogadywali i bawili. Wyszliśmy z poczuciem ogromnej satysfakcji i chęcią na kolejne takie spotkania.

  Album foto

  Wizyta w przedszkolu - Obrazek 1 Wizyta w przedszkolu - Obrazek 2 Wizyta w przedszkolu - Obrazek 3 Wizyta w przedszkolu - Obrazek 4

 • Samorząd wybrany

  Samorząd wybrany

  W wyniku szkolnych wyborów do Samorządu Uczniowskiego, wyłoniono następujący skład:

  Przewodnicząca – Emily Garas 3RT

  Wiceprzewodnicząca – Klaudia Zawiślak 2RTb

  Wiceprzewodnicząca – Marta Strojewska 3HOT

  Sekretarz - Anna Rusztecka 3RT

  Skarbnik – Katarzyba Makulska 3RT

  Sekcja eventowa – Kamil Szulowski 2OT, Kacper Ptaszek 2RTa, Tomasz Banasiak 2OT.

  Współpraca: Adam Rokicki 2RTA, Patrycja Pęczek 2RTa

  Opiekunem Samorządu jest Pani Joanna Moszyńska-Bogdan.

  Album foto

  Samorząd wybrany - Obrazek 1 Samorząd wybrany - Obrazek 2 Samorząd wybrany - Obrazek 3 Samorząd wybrany - Obrazek 4

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć