• Bluzy

  Bluzy

  Od przyszłego tygodnia w szkole będzie można zapisać się na listę zakupową bluz.

   

  Modele:

  1. z kapturem 99 zł

  2. bez kaptura 89 zł

  3. bejsbol 109 zł

  4. rozpinana 109 zł

  Rozmiary:

  XXS - XXL

  Do wybory macie pięć kolorów.

  Szczegóły i zapisy ruszają od poniedziałku u Pana Andrzej Ostanka.

  Na samym dole znajdziecie informację jak dobrać odpowiedni rozmiar.

  Bluzy - Obrazek 1

  Bluzy - Obrazek 2

  Bluzy - Obrazek 3

  Bluzy - Obrazek 4

  Bluzy - Obrazek 5

  Bluzy - Obrazek 6

   

   

   

 • Żołnierska Ogrodowa

  Żołnierska Ogrodowa

  W dniu 13 listopada odwiedzili naszą szkołę oficerowie Wojska Polskiego w ramach drugiej edycji projektu nazwanego „Żołnierską ogrodową”, który zakończył rozpoczęte w ubiegłym roku obchody 100-lecia niepodległości naszej ojczyzny. W trakcie spotkania wysłuchaliśmy wykładu o tradycji polskiego oręża, a także służbie na misjach oraz posłudze duszpasterskiej w jednostkach wojskowych. Wśród tematyki historycznej nie zabrakło także współczesnych problemów wojskowości związanej z inżynierią i nowoczesnym dowodzeniem.

  Album foto

  Żołnierska Ogrodowa - Obrazek 1 Żołnierska Ogrodowa - Obrazek 2 Żołnierska Ogrodowa - Obrazek 3

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej

  W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach akcji organizowanej przez MEN  „Rekord dla Niepodległej” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. 

  Album foto

  Rekord dla Niepodległej - Obrazek 1 Rekord dla Niepodległej - Obrazek 2 Rekord dla Niepodległej - Obrazek 3

 • Wizyta w NSA

  Wizyta w NSA

  Klasy 2RTa oraz 2OT odwiedziły gościnne mury NSA. Nasi uczniowie zwiedzili bibliotekę oraz czytelnie akt. W związku z wizytą naszych uczniów została przygotowana symulacja rozprawy dotycząca zmiany imienia, jako przykład klasycznej rozprawy administracyjnej.

  Album foto

  Wizyta w NSA - Obrazek 1 Wizyta w NSA - Obrazek 2 Wizyta w NSA - Obrazek 3

 • 100 lat niepodległości

  100 lat niepodległości

  29 października br. w Teatrze Dramatycznym na Woli odbyła się uroczystość, widowisko z okazji 100 lat niepodległości, w której czynnie uczestniczyli, i którą współtworzyli między innymi uczniowie naszego Technikum nr 29 (poczet sztandarowy naszej szkoły, chórzystki, a także finalistki konkursu "Wolski spacer drogami do niepodległości"). Uroczystość uświetnili swoją obecnością kombatanci II wojny światowej, a ich przejmujące opowieści były żywą lekcją historii.

  Album foto

  100 lat niepodległości - Obrazek 1 100 lat niepodległości - Obrazek 2 100 lat niepodległości - Obrazek 3

 • American Center

  American Center

  W piątek 26 października grupa uczniów klas 3HOT i 3RT wzięła udział w spotkaniu PL+U.S. Youth Forum „Better Together”, podczas którego miało miejsce oficjalne otwarcie American Center Warsaw w jego nowej siedzibie w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

  Usłyszeliśmy m.in. wystąpienie ambasador USA Georgette Mosbacher, która zachęcała młodzież do podejmowania wyzwań i działania z wiarą w nieograniczone możliwości przynależne młodemu człowiekowi. Mogliśmy też obejrzeć i wysłuchać prezentacji ekspertów z różnych dziedzin oraz wziąć udział w panelach dyskusyjnych na temat stosunków polsko-amerykańskich oraz demokracji. Wydarzenie było okazją, aby porozmawiać ze stypendystami amerykańskich programów wymiany i przedstawicielami Ambasady U.S.A. oraz organizacji pozarządowych i edukacyjnych, a także zapoznać się z programami edukacyjnymi, m.in. programem wymiany uczniów szkół średnich czy odbycia staży w amerykańskich instytucjach rządowych. Słuchając wystapień i dyskusji w języku angielskim przekonalismy się, jak cennym narzędziem w zdobywaniu nowych ciekawych doświadczeń jest znajomość tego języka.
   

  Album foto

  American Center - Obrazek 1 American Center - Obrazek 2 American Center - Obrazek 3 American Center - Obrazek 4

 • Dziennikarska praca

  Dziennikarska praca

  Pod koniec października odwiedziła nas Pani redaktor Małgorzata Kukuła, dziennikarka ze stacji TVN24, która opowiedziała o kulisach swojej pracy na antenie. Dzięki współpracy z Panią redaktor jedna z klas w ubiegłym roku widziała pracę telewizji od kuchni. No i nasi uczniowie dowiedzieli się bardzo ważnej rzeczy: wcale nie trzeba mieć ukończonych studiów dziennikarskich, by wykonywać ten zawód.

  Album foto

  Dziennikarska praca - Obrazek 1 Dziennikarska praca - Obrazek 2 Dziennikarska praca - Obrazek 3

 • Włoska wizyta

  Włoska wizyta

  15 października na Ogrodowej gościliśmy grupę młodzieży z Włoch wraz z opiekunami. Wizyta byłą częścią projektu, którego partnerami są Dom Spotkań z Historią w Warszawie, uczniowie V LO im. ks. J. Poniatowskiego oraz uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami. Stronę włoską reprezentują uczniowie Klasycznego Liceum z Ceseny.

  W ramach tej wymiany podczas pobytu Włochów w Warszawie (11-15 października) pokazaliśmy naszym gościom   najpiękniejsze miejsca w stolicy, związane z naszą historią, które są wizytówką miasta. Przy pogodzie pełnej słońca i kolorów jesieni zwiedziliśmy: Łazienki, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum POLIN, Stare Miasto. Włosi usłyszeli wiele interesujących informacji o naszej historii, kulturze i tradycji. Włosi dopytywali o szczegóły dotyczące Warszawy, naszej edukacji oraz zainteresowań muzycznych, filmowych i kulinarnych. Wspólnie pracowaliśmy w grupach podczas warsztatów w DSH. Porozumiewaliśmy się z powodzeniem po angielsku, a czasami po włosku i po polsku...

  Nasi koledzy obejrzeli V LO im. ks. J. Poniatowskiego oraz naszą szkołę. Dowiedzieli się sporo o wieloletniej historii szkoły, jak pracuje szkolny samorząd oraz wolontariat. Czego lubimy się uczyć, a które przedmioty są dla nas trudne.
  Na Starym Mieście w Zapiecku wspólnie zajadaliśmy polskie pierogi. Wkrótce składamy rewizytę we Włoszech. Już nie możemy się doczekać na ten wyjazd i ponowne spotkanie, oby pogoda dopisała. Z pewnością będzie co podziwiać w Cesenie, Bolonii i Florencji.

  Album foto 

  Włoska wizyta - Obrazek 1 Włoska wizyta - Obrazek 2 Włoska wizyta - Obrazek 3

 • Wizyta w przedszkolu

  Wizyta w przedszkolu

   

   

  W ubiegłym roku szkolnym powstała książeczka o małym pingwinku. Do jej powstania przyczynili się uczniowie obecnej klasy 3HOT (tekst polski i angielski) oraz obecnej klasy 3RT (ilustracje). Prezentowaliśmy ją w czerwcu na wystawie na I pietrze. 
  Celem było napisanie książeczki, którą kiedyś będzie można przeczytać dzieciom i teraz przyszedł czas na realizację. W środę 17 października 10 uczniów klasy 3HOT odwiedziło wolskie przedszkole nr 62 (dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Anny Ławnik-Zawadzkiej). Młodzi wolontariusze przeprowadzili zajęcia w trzech przedszkolnych grupach (4-5 lat). Było czytanie książeczki po polsku i po angielsku, nauka kilku angielskich słówek, wiersz napisany specjalnie na tę okazję, rozmowy o ulubionych zwierzątkach i smakach lodów, a na koniec wspólny taniec “pingwinki/kaczuszki”. 

  Maluchy i nasza młodzież świetnie się dogadywali i bawili. Wyszliśmy z poczuciem ogromnej satysfakcji i chęcią na kolejne takie spotkania.

  Album foto

  Wizyta w przedszkolu - Obrazek 1 Wizyta w przedszkolu - Obrazek 2 Wizyta w przedszkolu - Obrazek 3 Wizyta w przedszkolu - Obrazek 4

 • Samorząd wybrany

  Samorząd wybrany

  W wyniku szkolnych wyborów do Samorządu Uczniowskiego, wyłoniono następujący skład:

  Przewodnicząca – Emily Garas 3RT

  Wiceprzewodnicząca – Klaudia Zawiślak 2RTb

  Wiceprzewodnicząca – Marta Strojewska 3HOT

  Sekretarz - Anna Rusztecka 3RT

  Skarbnik – Katarzyba Makulska 3RT

  Sekcja eventowa – Kamil Szulowski 2OT, Kacper Ptaszek 2RTa, Tomasz Banasiak 2OT.

  Współpraca: Adam Rokicki 2RTA, Patrycja Pęczek 2RTa

  Opiekunem Samorządu jest Pani Joanna Moszyńska-Bogdan.

  Album foto

  Samorząd wybrany - Obrazek 1 Samorząd wybrany - Obrazek 2 Samorząd wybrany - Obrazek 3 Samorząd wybrany - Obrazek 4

 • Ślubowanie

  Ślubowanie

  W ubiegłym tygodniu nowi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym przystępując oficjalnie do społeczności szkolnej.

  Życzymy Wam wielu sukcesów dydaktycznych w ciągu najbliższych czterech lat, a także wielu nowych owocnych znajomości.   

  Album foto 

  Ślubowanie - Obrazek 1 Ślubowanie - Obrazek 2 Ślubowanie - Obrazek 3

 • Wycieczka do Łodzi

  Wycieczka do Łodzi

  4 października klasy 2OT i 2RTb wybrały się na podbój kulturalny Łodzi. Chyba nigdy wcześniej młodzież nie cieszyła się tak na myśl o wejściu do muzeum jak owego dnia, który od rana postanowił doświadczać nas chimerycznością pogody. Walcząc z wiatrem łamiącym parasolki, z chlupotem kwaśnej deszczówki w butach zadreptaliśmy do Pałacu Poznańskich - gdzie przywitali nas ciepło  sławni Łodzianie z minionej epoki, do Muzeum Kinematografii - w którym zachwyciliśmy się fotoplastikonem i do Muzeum Kanału "Dętka" - gdzie na chwilę zeszliśmy do podziemia. Miłym zwieńczeniem wycieczki była regeneracja sił w Centrum Rozrywki "Manufaktura", gdzie, podzieleni na grupy, stoczyliśmy zacięty bój w Arena Laser Games.

  Album foto

  Wycieczka do Łodzi - Obrazek 1 Wycieczka do Łodzi - Obrazek 2 Wycieczka do Łodzi - Obrazek 3

 • Piknik Integracyjny

  Piknik Integracyjny

  W środę 19 września na naszym boisku zrobiło się tłoczno i gwarno. Wszystko za sprawą Pikniku Integracyjnego. Dopisała pogoda, dopisały humory. Można było wziąć udział w wielu zabawach i konkurencjach, zagrać w gry planszowe, zaśpiewać karaoke, zatańczyć belgijkę i zorbę, posłuchać występów naszych raperów i wreszcie skosztować wielu smakowitych ciast dostarczonych przez uczniów każdej klasy technikum.

  Bawiliśmy się świetnie. Czekamy na kolejne takie wydarzenia.

  Album foto

  Piknik Integracyjny - Obrazek 1 Piknik Integracyjny - Obrazek 2 Piknik Integracyjny - Obrazek 3

 • Rozpoczęcie roku

  Rozpoczęcie roku

  Rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. O 10:00 powitaliśmy 5 nowych klas pierwszych. Starsi uczniowie dołączyli o 11:30. Po części oficjalnej wychowawcy sprawnie poinformowali swoje klasy o najważniejszych sprawach, m.in. o jutrzejszym planie i pozwolili młodzieży cieszyć się ostatnim dniem bez lekcji, a pogoda sprzyja.

  W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim samych edukacyjnych sukcesów!

  Album foto

  Rozpoczęcie roku - Obrazek 1 Rozpoczęcie roku - Obrazek 2 Rozpoczęcie roku - Obrazek 3

 • Zakończenie roku

  Zakończenie roku

  Koniec roku szkolnego to już fakt. W piątek spotkaliśmy się w Sali gimnastycznej na uroczystości, podczas której wręczono najlepszym uczniom Technikum oraz słuchaczom Szkoły Policealnej świadectwa i nagrody. Były też dyplomy za aktywność na forum szkoły, certyfikaty potwierdzające biegłość w bezwzrokowym pisaniu na komputerze oraz certyfikaty LCCI.
  Zanim rozeszliśmy się do klas, gdzie wychowawcy rozdali świadectwa pozostałym uczniom, obejrzeliśmy gorąco oklaskiwany występ naszego szkolnego rapera.

  I to był ten moment, kiedy mogliśmy powiedzieć: “ Drodzy Absolwenci, życzymy Wam powodzenia! Zapraszamy do odwiedzenia nas za jakiś czas.!” Reszcie mówimy: “ Do zobaczenia po wakacjach! Niech będą udane!”

  Album foto

  Zakończenie roku - Obrazek 1 Zakończenie roku - Obrazek 2 Zakończenie roku - Obrazek 3

 • Nabór na stypendia

  Nabór na stypendia

  W tym roku po raz kolejny warszawscy uczniowie mogą ubiegać się o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

  Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie.

  Wnioski należy składać do 31 lipca 2018.

  Zachęcamy do zapoznania się z kryteriami dla potencjalnych chętnych, które dostępne są pod adresem:

  http://www.centrumjp2.pl/kryteria-dla-uczniow/

  Kontakt  w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp.pl

   

 • Wolskie Gazetki

  Wolskie Gazetki

  Nasza szkoła wzięła udział w Konkursie Wolskich Gazetek Szkolnych w kategorii specjalnej, czyli naszym zadaniem było przygotowanie okolicznościowego biuletynu poświęconego stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawartość merytoryczną artykułów i atrakcyjność ich przekazu nadzorowały  panie Aleksandra Jordan, Barbara Czepik i Aneta Czerwińska. Pegaza próbował ujarzmić swoją poezją Wojtek Paczkowski ( III OT ), natomiast o grafikę zadbali młodzi adepci reklamy: Piotrek Roguski, Maciek Drozd i Wojtek Ludwiniak ( III RT ). Bohatera na okładkę biuletynu "PEŁNI WOLI" wyrzeźbiła Klaudia Zawiślak.

  "PEŁNI WOLI".pdf

 • Zawody lekkoatletyczne

  Zawody lekkoatletyczne

  Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w Zawodach o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Fototechnicznych, niestety puchar nie trafił w nasze ręce, jednak serdecznie dziękujemy uczniom za udział w zawodach i reprezentowanie szkoły.

  Album foto

  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 1 Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 2

 • Zaprojektuj szkołę

  Zaprojektuj szkołę

  Była sobie w szkole... biała ściana.

  Realizując przedsięwzięcie "Zaprojektuj szkołę", kilkoro uczniów z klas pierwszych, między innymi: Anna Stawska, Adam Rokicki, Wiktoria Pietras, Karolina Gontarska, Patrycja Pęczek, Klaudia Szczęśniak oraz Agata Ziółek stworzyło niezwykłe drzewo wolności, przyjaźni, tolerancji oraz wspólnoty szkoły.

  Kolorowe dłonie to odciski uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.

  Kolor zielony to kierunek reklamy, czerwony jest odpowiednikiem hotelarstwa, natomiast pomarańczowy symbolizuje turystykę. Na ścianie znalazło się miejsce także dla tegorocznych maturzystów – kolor lawendowy, oraz można zobaczyć białą dłoń symbolizującą absolwentów. Na samym dole drzewa, wśród korzeni można napotkać dłonie nauczycieli.

  Album foto 

  Zaprojektuj szkołę - Obrazek 1 Zaprojektuj szkołę - Obrazek 2 Zaprojektuj szkołę - Obrazek 3 Zaprojektuj szkołę - Obrazek 4 Zaprojektuj szkołę - Obrazek 5 Zaprojektuj szkołę - Obrazek 6

 • Szkoła z kalasą

  Szkoła z kalasą

  Po blisko rocznej współpracy z Fundacją ,,Szkoła z klasą", dobiegł końca edukacyjny projekt ,,Zaprojektuj szkołę" w którym uczestniczyła nasza szkoła. Finałem przedsięwzięcia była realizacja zamierzonych projektów w znaczący sposób wpływających na zmianę naszego otoczenia szkolnego, dzięki temu nasza placówka wzbogaciła się o nową wizualizację na najniższej części klatki schodowej. Punktem finałowym projektu było spotkanie reprezentantów wszystkich warszawskich szkół uczestniczących w powyższym przedsięwzięciu w Warsztacie Warszawskim. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Olczak, Anna Stawska oraz Adam Rokicki wraz z Panem Oskarem Halkiewem.

  Album foto

  Szkoła z kalasą - Obrazek 1 Szkoła z kalasą - Obrazek 2 Szkoła z kalasą - Obrazek 3 Szkoła z kalasą - Obrazek 4

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć