• Lekcje poza szkołą

  Na jakie kolory mogły świecić neony? Skąd wzięły się w przestrzeni publicznej i jak zmieniały się w poszczególnych latach? Dlaczego nie ma ich już na naszych ulicach? To pytania na które szukała odpowiedzi klasa 1OT. W ramach lekcji Geografii Turystycznej udała się do Muzeum Neonów, by przekonać się, że Warszawa jest pełna niekonwencjonalnych atrakcji turystycznych.

  Album foto

  Lekcje poza szkołą - Obrazek 1 Lekcje poza szkołą - Obrazek 2 Lekcje poza szkołą - Obrazek 3

 • Dni otwarte

  W dniach 7 marca i 11 kwietnia w naszej szkole odbyły się dni otwarte dla przyszłych uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas by przyjść i poznać naszą ofertę edukacyjną. Liczymy, że obecni na spotkaniach uczniowie oraz pedagodzy sprawili, że Wasz pierwszy wybór padnie na jeden z naszych trzech kierunków.

  Do zobaczenia 1 września!

   

  Album foto

  Dni otwarte - Obrazek 1 Dni otwarte - Obrazek 2 Dni otwarte - Obrazek 3

 • Wiosna na Ogrodowej

  Czegoś takiego jeszcze nie było, ale było super i chcemy więcej! Dzisiaj sadziliśmy bratki przed naszą szkołą. Zakasali rękawy uczniowie klas 2HOT, 1RTb oraz 3RT i 3OT.

  Akcja "Bratek" udała się na 6!

  Album foto

  Wiosna na Ogrodowej - Obrazek 1 Wiosna na Ogrodowej - Obrazek 2 Wiosna na Ogrodowej - Obrazek 3 Wiosna na Ogrodowej - Obrazek 4

 • Egzamin LCCI

  Jak co roku tuż po świętach odbył się w naszej szkole egzamin LCCI English for Business. Przystąpiła do niego  siedmioosobowa grupa śmiałków lubiących dodatkowe wyzwania, wśród nich jak zwykle słuchacze II roku szkoły policealnej oraz jeden uczeń IV klasy technikum. 

  Album foto

  Egzamin LCCI - Obrazek 1 Egzamin LCCI - Obrazek 2 Egzamin LCCI - Obrazek 3 Egzamin LCCI - Obrazek 4

 • Wielkanoc

  Wielkanocne spotkanie przy szkolno-świątecznym stole

   

  Radosny entuzjazm nigdy nie opuszcza klasę 1 Rta, która wspólnie z swoim wychowawcą, Panem Oskarem i uczącymi nauczycielami, zorganizowała dnia 28 marca b.r. świąteczne śniadanie na szkolnym stole. Wspólnie spędzony czas wypełniliśmy życzeniami, krótką refleksją historyczną na temat Świąt Wielkanocnych oraz smakowaniu pysznych kulinarnych wypieków.

   

  Album foto

  Wielkanoc - Obrazek 1 Wielkanoc - Obrazek 2 Wielkanoc - Obrazek 3  

 • Dla zwierzaków...

  W ramach wolontariatu tuż przed Wielkanocą przeprowadziliśmy zbiórkę na rzecz mieszkańców schroniska na Paluchu. Wszystko to  było możliwe dzięki  Zuzi Pankowskie z 1OT  i jej drużyny harcerskiej. Wszystkim darczyńcom  serdecznie dziękujemy. 

  Album foto

  Dla zwierzaków... - Obrazek 1 Dla zwierzaków... - Obrazek 2

 • Dzień Frankofonii

  We wtorek 27 marca (le mardi 27 mars) nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Frankofonii (Journée de la francophonie).

  Uczniowie całej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować (fêter) ten dzień.

  Ania i Adam, animatorzy całego przedsięwzięcia, przedstawili historię Frankofonii - międzynarodowej organizacji. 

  Z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się gdzie "znaleźć Francję w Polsce" czyli jakie są produkty, marki, sklepy francuskie, a nawet gdzie można zjeść coś typowego z kuchni francuskiej w Warszawie. Był tez konkurs na przebranie à la française wraz z nagrodami typowo francuskimi. 

  I miejsce zajęła Ania (II RT) i otrzymała "torebkę piękności" (kosmetyki marek francuskich np. Vichy, Petit Marseillais i inne), II miejsce zajął Przemek (I HOT) - prezent kulinarny (francuskie artykuły spożywcze, w tym słynną moutarde Dijon, fromage i inne), natomiast III miejsce przypadło Uli (I HOT),  która otrzymała torebkę "intelektualną" ( np. film DVD Amelia, książkę Petit Prince de Saint-Exupery, itp).

  Pan Dyrektor podziękował również 4 uczennicom, które brały udział w konkursie plastycznym "La vie est courte, l'art est long-sladami Van Gogha" i tym samym reprezentowały naszą szkołę w środowisku lokalnym. Patrycja, Wiktoria, Julia i Klaudia otrzymały dyplomy oraz upominki za pięknie wykonane prace (patrz fotogaleria- miesiąc frankofonii).

  Na koniec pani Katarzyna Rutkowska wprowadziła nas w świat muzyki, piosenki francuskiej i zaśpiewaliśmy wspólnie refren utworu Christopha Maé "Parce qu'on sait jamias". C’était une bonne et inoubliable rencontre! To było bardzo miłe spotkanie.

  Album foto

  Dzień Frankofonii - Obrazek 1 Dzień Frankofonii - Obrazek 2 Dzień Frankofonii - Obrazek 3

 • Marcowa Ogrodowa

  Zgodnie z tradycją w naszej szkole w pierwszy dzień wiosny uczestniczyliśmy w szeregu ciekawych spotkań, tym razem nazwanych „Marcowa Ogrodowa”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Łukasz Kołodziejczyk - utytułowany szermierz i jednocześnie nasz były słuchacz. Pan Piotr Kalbarczyk, który przybliżył nam jak należy dbać o stan skóry, żeby uniknąć czerniaka. Pani Ewa Sylwestrzak - dyplomowany psychodietetyk, która zapoznała nas z problematyką anoreksji i bulimii. Na koniec dwie wspaniałe makijażystki, Pani Magdalena Bystrzycka i Pani Natalia Szydłowska, ze znanej i wiodącej perfumerii, specjalnie dla nas przeprowadziły konkursy z nagrodami oraz przeprowadziły profesjonalny pokaż makijażu.

  Całość przygotował samorząd szkolny, natomiast spotkania prowadziła Emily Garas z 2RT.

  Album foto

  Marcowa Ogrodowa - Obrazek 1 Marcowa Ogrodowa - Obrazek 2 Marcowa Ogrodowa - Obrazek 3

 • Muzeum Drukarstwa

  Klasa 3 RT, pod opieką Pani Mirosławy Pietrzak oraz Pana Piotra Ślęzaka - nauczyciela reklamy, uczestniczyła w lekcji muzealnej w warszawskim Muzeum Drukarstwa. Muzeum w swoich zbiorach ma zabytki sztuki drukarskiej, edytorskiej, graficznej i introligatorskiej oraz maszyny i przyrządy używane przez dawnych drukarzy. Dzięki tej wizycie uczniowie 3RT pogłębili swoją wiedzę o technikach drukarskich oraz przygotowali własnoręcznie linoryty, z których następnie wykonali odbitki na prasie drukarskiej.

  Album foto

  Muzeum Drukarstwa - Obrazek 1 Muzeum Drukarstwa - Obrazek 2 Muzeum Drukarstwa - Obrazek 3

 • Miesiąc Frankofonii

  Marzec to międzynarodowy Miesiąc Frankofonii. Jest  to święto wszystkich ludzi, którzy posługują się językiem francuskim. Co roku, frankofoni i frankofile, czyli Ci, którzy znają i kochają język francuski, organizują różne spotkania, wystawy, konkursy.

  XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie, zorganizowało konkurs plastyczny „ LA VIE EST  COURTE,  L’ART EST LONG ” - Śladami Van Gogha. W tym roku po raz pierwszy cztery uczennice z naszej szkoły wzięły w nim udział

  Klaudia Zawiślak, Patrycja Stokowska, Wiktoria Pietras, Julia Rogala wykonały piękne prace wzorując się na malarzach francuskich.

  Dyrekcja szkoły postanowiła nagrodzić trud, odwagę, wkład w propagowaniu naszej szkoły na zewnątrz. Oficjalnie podziękujemy i nagrodzimy dziewczyny we wtorek 27 marca podczas naszego Dnia Frankofonii.

  Album foto

  Miesiąc Frankofonii - Obrazek 1 Miesiąc Frankofonii - Obrazek 2 Miesiąc Frankofonii - Obrazek 3 Miesiąc Frankofonii - Obrazek 4

 • Wolskie drogi

  20.03.2018

  Nasi uczniowie: Sandra Świder, Patrycja Pałaszewska i Klaudia Zawiślak, pod opieką pani Barbary Czepik zdobyli II miejsce w Międzyszkolnym konkursie historycznym - Wolskie drogi do niepodległości z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości. Celem  projektu zatytułowanego: Cel pozostał ten sam - ratować życie, składającego się z: albumu, prezentacji oraz filmu było przedstawienie historii Pogotowia Ratunkowego, którego pierwsza siedziba została wyznaczona przy ul. Leszo, niedaleko naszej szkoły.

  Jury konkursu podkreśliło w ocenie trafny dobór tekstów źródłowych oraz ukazanie w projekcie związków z historią lokalną. Dziękujemy pani Barbarze Stefaniuk i Łukaszowi Gocowi za pomoc w realizacji filmu.
   

  Album foto

  Wolskie drogi - Obrazek 1 Wolskie drogi - Obrazek 2 Wolskie drogi - Obrazek 3

   

 • Wolskie Miasteczko

  Każdego roku jesteśmy obecni na Wolskim Miasteczku Zawodów, wydarzeniu, które promuje wolskie szkolnictwo zawodowe. W tym roku pod okiem Pana Kamila Gryżewskiego, nasze stoisko promowało trzy kierunki – technika obsługi turystycznej, technika organizacji reklamy oraz technika hotelarstwa. Szczególne podziękowania dla naszych uczniów, którzy bardzo czynnie włączyli się w promocje naszej placówki w ubiegły piątek.

  Wolskie Miasteczko - Obrazek 1

 • Targi Pracy i Kariery

  Klasy 2AP oraz 3OT wraz z Paniami Anną Jakubowską i Joanną Moszyńską-Bogdan odwiedziły Stadion Narodowy w ramach wycieczki zawodoznawczej, na którym odbywały się Targi Pracy i Kariery. Podczas wycieczki nasi uczniowie poznali potrzeby współczesnego rynku pracy oraz mieli okazję poznać konkretne oferty.

  Album foto

   Targi Pracy i Kariery - Obrazek 1

 • Spotkanie ze sztuką

  To nieprawdopodobne, że codzienna i jak wydawałoby się zwykła lekcja może stać się okazją do cofnięcia się w czasie o 130 lat ...

  9 marca w ramach zajęć z reklamy u Pana Oskara Halkiewa, mieliśmy okazję podziwiać cenny zabytek i antyk przeszłości, który przed wojną należał do rodu Lanckorońskich. Mowa o srebrnym pucharze magnackim, który został stworzony około 1880/1890 dla znamienitej familii rodowej. Wojna zmusiła część rodu do emigracji i wywózki kolekcji precjozów aż do USA. Po blisko 70 laty, puchar powrócił do Polski mając swój pierwszy przystanek właśnie w naszej szkole. Na naszych lekcjach uczymy się, że sztuka ma ścisły związek z reklamą stąd co jakiś czas podziwiamy antyki z przeszłości.

   

  Album foto

  Spotkanie ze sztuką - Obrazek 1 Spotkanie ze sztuką - Obrazek 2 Spotkanie ze sztuką - Obrazek 3

 • Skoki w bok

  Klasy IOT i IRTb wybrały się do Hangaru wyskakać szkolny stres i popracować nad swoją kondycją. Trenerzy okazali się mistrzami motywacji, dlatego każdy wyginał śmiało ciało, poddając w  wątpliwość prawa fizyki. Okazuje się, że na dobrą zabawę i porządną dawkę szczerego śmiechu nie ma wpływu wiek i osobista wydolność. Nasze rozochocone ŻABY powiedziały zgodnym chórem: "Za krótko!"

  Album foto

 • Lekcja historii

  Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Joanny Moszyńskiej - Bogdan uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych  poświęconych postaci Rotmistrza  Pileckiego, mieliśmy doskonałą okazję, by poznać sylwetkę wielkiego patrioty i bohatera.

  Album foto

  Lekcja historii - Obrazek 1 Lekcja historii - Obrazek 2

 • Życie żołnierza

  W Dniu Żołnierzy Wyklętych gościliśmy w naszej szkole Generała Brygady Pana Janusza Sobolewskiego. Na spotkanie oprócz naszych uczniów przybyła klasa mundurowa z Liceum Ogólnokształcącego im. Waldemara Milewicza wraz z wychowawcą. Tematyką wykładu oraz prezentacji były misje w Iraku i Afganistanie oraz zazwyczaj bolesne wydarzenia związane z pożegnaniem poległych żołnierzy.

  Album foto

  Życie żołnierza - Obrazek 1 Życie żołnierza - Obrazek 2 Życie żołnierza - Obrazek 3

 • Nie pamiętam...

  "Nie pamiętam" czyli historia w kinie.

  23 lutego 2018 r. Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprosiło uczniów i nauczycieli na premierowy pokaz filmu „Nie pamiętam|. Scenariusz napisali Danuta Nagórna i Jarosław Witaszczyk, którzy także zagrali główne role. Reżyserował Mirosław Mamczur, producentem wiodącym został Instytut Pamięci Narodowej, zaś wykonawczym  Varsovia  Art.  Film opowiada o tragedii Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej, poddanej po 17 września 1939 r. i barbarzyńskiej okupacji sowieckiej.  W  przejmujący sposób ukazuje, wykorzystując źródła historyczne (zdjęcia, listy, relacje), syberyjskie losy Polaków zesłanych na nieludzką ziemię.  Jest także dokumentem obrazem zbrodni ludobójstwa katyńskiego. Lekcja historii odbyła się pod opieką Pani Barbary Czepik.

  Album foto

  Nie pamiętam... - Obrazek 1 Nie pamiętam... - Obrazek 2 Nie pamiętam... - Obrazek 3

 • Pamięci żołnierzy...

  Mimo przenikliwego mrozu klasy 2RT i 2A ze szkoły policealnej wraz z Panią Joanną Moszyńską-Bogdan wzięły udział w uroczystościach upamiętnienia poległych na misjach polskich żołnierzy, zwiedzając przy okazji izbę tradycji oraz zapoznając się z bohaterskimi czynami naszych żołnierzy.

  Album foto

  Pamięci żołnierzy... - Obrazek 1 Pamięci żołnierzy... - Obrazek 2 Pamięci żołnierzy... - Obrazek 3

 • Walentynkowa siata

  W naszej szkole odbyły się zawody w siatkówkę z okazji Walentynek. Zawody w zamierzeniu były międzyklasowe, ale ku zdziwieniu uczniom, znalazła się też drużyna Nauczycieli w skład której wchodzili: Pan Dyrektor Arkadiusz Olejniczak, Pani Olga Witos, Pan Sebastian Szymalak, Pan Kamil Gryżewski i Pan Michał Witosławski. Każda z drużyn dała z siebie wszystko. I tak oto:
  I miejsce zajęli Nauczyciele
  II miejsce zajęła klasa 3OT
  III miejsce zajęła klasa 2HOT
  Nagrodą dla zwycięzców był Puchar Dyrektora, który na wiosnę spróbuje zostać odebrany przez najlepszych uczniów grających w piłkę siatkową.
  Dziękujemy wszystkim klasom i nauczycielom za wzięcie udziału w turnieju.

  Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach i z niecierpliwością czekamy na drużynę która odbierze Puchar i pokona Nauczycieli

  Album foto

  Walentynkowa siata - Obrazek 1 Walentynkowa siata - Obrazek 2 Walentynkowa siata - Obrazek 3

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć