• Aktywizująca lekcja historii w Muzeum PRL

  Aktywizująca lekcja historii w Muzeum PRL

  Klasa 3 HOT zwiedziła interesujące muzeum w samym centrum Warszawy. Kameralne, ale bardzo ciekawe sale przedstawiają obraz życia codziennego Polaków w latach PRL-u.  Wyposażenie kuchni, łazienki czy salonu bardzo odbiega od aktualnego. Meble, ubiór, sprzęt sportowy czy AGD wzbudziło zainteresowanie uczniów. Niektóre sprzęty wcale, aż tak bardzo nie różnią się od dzisiejszych, a niektóre zupełnie już wyszły z mody. Bufet z oranżadą i słodyczami obowiązkowo z torcikiem i ptasim mleczkiem z Wedla, są chętnie  kupowane i dzisiaj. Najbardziej zmienił się sprzęt AGD i samochody. Budka telefoniczna, biurko z telefonem, mały Fiatczy motocykl to ikony doby PRL-u, czasu który warto znać bez względu na to, czy bardziej widzimy jego cienie czy blaski. To była aktywna lekcja historii.

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  Klasa 1 T wybrała się w ramach Dnia Dziecka na wycieczkę krajoznawcza w pobliżu szkoły. Znaleźliśmy lodziarnie z naturalnymi lodami i podziwialiśmy najbliższe otoczenie :)

 • Wspólne wyjście do kina

  Wspólne wyjście do kina

  2 czerwca klasy 1T, 2OTA, 2RTC i 2RA wybrały się wspólnie na wyjście do kina. Film Nomadland to bezsprzeczny zwycięzca tegorocznej gali oscarowej i jeden z najważniejszych filmów roku. Został uhonorowany statuetka za Najlepszy Film, Najlepsza Reżyserię i wiele innych. Wyjście zostało zorganizowane przez nauczycieli: Aleksandra Chotkiewicz, Bartłomiej Palczewski, Anna Karasek i Monika Ozdoba

 • Finał zbiórki korków plastikowych

  Finał zbiórki korków plastikowych

  Nasza szkoła w tym roku szkolnym zebrała ponad 200 litrów korków plastikowych. Zostały one przekazane na leki i rehabilitacje małej Ani. Wszystkim bardzo dziękujemy i zachęcamy nadal do przynoszenia korków na 1 piętro do wyznaczonego kartonu.

  Koordynatorem zbiórki jest Pani Monika Ozdoba.

 • "Śniadanie na trawie"

  "Śniadanie na trawie"

  1 czerwca klasa 1 RB wraz z wychowawczynią świętowała w Parku Moczydło. Było wspólne „Śniadanie na trawie” przy różnorodnej (cichej) muzyce, rozmowy, opowiadanie ciekawych, śmiesznych historii z życia, degustacja przeróżnych, przepysznych potraw, a na koniec grupowa rywalizacja, czyli gra „Milionerzy”.

 • Aktywne lekcje WF!

  Aktywne lekcje WF!

  Aktywne lekcje WF w Technikum 29!

  W naszej szkole w dniu 18.05.2021 odbyły się alternatywne lekcje wf z Moniką Pyrek. Jest to jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, specjalizująca się w skoku o tyczce. Na swoim koncie ma pięć medali Mistrzostw Świata oraz trzy medale Mistrzostw Europy. Aż czterokrotnie udało jej się zrealizować największe marzenie każdego sportowca o udziale w Igrzyskach Olimpijskich (Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012). Po zakończeniu kariery sportowej Monika Pyrek nadal aktywnie działa na rzecz promocji sportu! Prowadzi Fundację swojego imienia, w ramach której realizuje między innymi projekt Alternatywne lekcje WF. Dzięki temu mogliśmy skorzystać z takiej możliwości i wspólnie poćwiczyć. Każdy uczestnik otrzymał także koszulkę, worek na plecy, długopis i opaskę. Zajęcia dostarczyły nam wiele radości i satysfakcji z wykonania wszystkich ćwiczeń. Liczymy na więcej wspólnych zajęć oraz na dużą dawkę motywacji. Zajęcia zorganizowała Pani Monika Ozdoba. 

  Dziękujemy!

 • Kosmetyki dla Afryki

  Kosmetyki dla Afryki

  WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

  "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi." - Jan Paweł II

  „KOSMETYKI DO AFRYKI”

  Zorganizowaliśmy na terenie naszej szkoły zbiórkę  środków higienicznych takich jak:

  - mydełka

  - szampony

  - podpaski

  - dezodoranty

  - szczoteczki do zębów

  - pasty do zębów

  - proszki do prania

  - balsamy do skóry suchej

  Celem akcji było wsparcie afrykańskich dzieci, sierot z Kamerunu, które są pod opieką polskich misjonarek ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej.

  Akcja trwała do 30 kwietnia br. i zakończyła się dużym sukcesem.

  Opiekun akcji wszystkim Dzieciom,  Rodzicom  oraz Nauczycielom serdecznie  dziękuje za wsparcie i zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym.  

 • Konkurs "Formy Turystyki"

  Konkurs "Formy Turystyki"

   

   

  Wyniki konkursu warszawskiego pt. "Formy turystyki":

  1 miejsce: Struj Monika safari ZSSiJO kl. 3OTA

  2 miejsce : Miśkiewicz Daria turystyka wypoczynkowa CXXV Liceum Ogólnokształcące im. Waldemara Milewicza

  3 miejsce an exequo:

  Pątek Karolina turystyka poznawcza ZSSiJO kl. 3OTA

  Havryliuk Daria turstyka handlowa ZSSiJO kl. 1T

  Wyróżnienie:   

  Dreger Marta i Brzozowska Maja rózne rodzaje turystyk ZSSiJO kl. 1T

  Kowalska Weronika ZSSiJO kl. 2HOT

  Gratulujemy wszystkim uczesnikom - organizatorki Pani Monika Ozdoba i Pani Anna Bednarczyk-Iwanek. 

  Album foto

 • Życzenia świateczne

  Życzenia świateczne
 • Konkurs o Francji

  Konkurs o Francji

  Oto zwycięzcy i nagrodzeni w Konkursie wiedzy o Francji zorganizowanego z okazji Miesiąca Frankofonii.

  Uczestnikom gratulujemy wiedzy, refleksu i tego, że wzięli udział w samym konkursie.

  I miejsce zdobył Kryspin Markowski

  II miejsce Agata Narożnik

  III miejsce Agata Materska

  IV miejsce Arkadiusz Danowski

  Wszyscy zostali nagrodzeni, a „cadeaux” związane są typowo z Francją.

  Merci et félicitations !

  Quiz_wiedzy_o_Francji.docx​​​​​​​

 • La Francophonie

  La Francophonie

  20 marca każdego roku na całym świecie świętowany jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii, a przez cały marzec trwają obchody Miesiąca Frankofonii.

  La Francophonie, to termin określający wspólnotę ludzi i państw posługujących się językiem francuskim.  Na świecie językiem francuskim posługuje się ok. 300 mln ludzi.

   

  Z tej okazji chciałabym  zaproponować obecnym uczniom Technikum nr 29 konkurs w formie pytań związany z kulturą, tradycją, historią Francji.

  Na zwycięzcę będzie czekała „francuska niespodzianka” (un cadeau) oraz  nagrody pocieszenia do odebrania w szkole.

  Zgłoszenia, od pierwszych 15 osób,  przyjmuję do piątku 19 marca do godz. 16:00 na mantica.

  Piszcie do nauczyciela: Katarzyna Rutkowska.

   

  Konkurs odbędzie się w poniedziałek na teams o godz. 14:30 do 15:00 (zapytajcie o zgodę nauczycieli).

  Będzie to konkurs pisemny, rozesłany do zgłoszonych i zapisanych uczestników.

  Szczegóły konkursu podam zainteresowanym w piątek.

   

  Allez! Bon courage!

 • Eko z Twoją Wolą 

  Eko z Twoją Wolą 

   

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą konkursów skierowanych do uczniów związanych z tematyką ekologiczną. 

  Eko_z_twoja_Wola_17.02.2021.docx

  EKO_z_Twoja_Wola.xlsx

 • WOŚP

  WOŚP

  Zapraszamy do wsparcia naszej szkolnej wirtualnej skarbonki, która zbiera pieniążki na tegoroczne cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czyli wsparcie dla oddziałów dziecięcych z zakresu loryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 

  WIRTUALNA SKARBONKA

   

 • Egzaminy zawodowe

  Egzaminy zawodowe

  Inforumujemy, że każdy uczeń na pocztową skrzynkę dziennika elektronicznego otrzymał informację dotyczącą daty, godziny oraz miejsca przeprowadzania egzaminów zawodowych dla swojej specjalności.

  Listy są imienne więc należy odnaleźć swoje dane i dokładnie sprawdzić datę i godzinę odbywających się egzaminów. 

  Przypominamy o obowiązku stawienia się w szkole co najmniej 30 minut przed zaplanowaną godziną rozpoczęcia egzaminu!

   

  Powodzenia!

   

   

 • Warsztaty fotograficzne

  Warsztaty fotograficzne

  Uczniowie klasy 2 RTA Technikum Reklamy z Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych z Ogrodowej obiektywem aparatu rejestrowali tajemnicze, ogromne, nowoczesne szklane konstrukcje. Tematem warsztatów była kompozycja, rytm i perspektywa w architekturze, pod okiem nauczyciela Stanisława Mulewicza. Uczniowie mogli rozwijać podczas zajęć swoje zainteresowania fotografią, wykazać się kreatywnością oraz chęcią zrobienia "dobrej fotki". Robienie zdjęć, to jedna z przyjemniejszych form realizowania swojej pasji. Wydawałoby się, że zwykła i banalna fotografowana scena, dzięki dobremu kadrowaniu, wypełnieniu ciekawym światłem, staje się nagle magiczna i nieoczekiwanie piękna. Entuzjaści fotografii mają wspaniałą okazję, aby złapać kadr, którym można się później pochwalić. Architektura Warszawy zaprasza naszych uczniów do kolejnych, owocnych plenerów fotograficznych.

 • Dni Pamięci Pawiaka

  Dni Pamięci Pawiaka

  7 X 2020 r. grupa uczniów z klasy 2 , uczestniczyła w uroczystości inauguracji Dni Pamięci Pawiaka.

  Uczniowie zobaczyli archiwalne zdjęcia Warszawy z czasów okupacji oraz wysłuchali wykładu Juliana Borkowskiego (Muzeum Warszawy) na temat: Działalność phm. Kazimierza Wiśniewskiego "Szkraba" w akcji "N" . Obejrzeli program historyczno-artystyczny: Szary dzień służby… - pamięci łączniczek Szarych Szeregów, w reżyserii Maria Reif. W Dniu Pamięci Pawiaka, zwiedzili  Muzeum Więzienia Pawiak. Dni Pamięci Pawiaka odbywają się cyklicznie każdego roku zawsze na początku października.Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawęoraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Bardzo dziękujemy pani Joannie Gierczyńskiej kustoszowi Pawiaka za umożliwienie poznania historii bliskiej, związanej z tematyką martyrologii ludności Warszawy.Spotkanie odbyło się z zachowaniem reguł bezpieczeństwa sanitarnego.

 • Centrum Weterana

  Centrum Weterana

  Nasza młodzież odwiedziła Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

  Wizyta składała się z filmu przybliżającego rolę jaką pełni obecnie Centrum oraz wykład Pana Andrzeja Korusa – wieloletniego pracownika i Kierownika Zespołu Edukacji i Tradycji. Naszej uwadze nie umknęła także Izba Pamięci oraz tablica upamiętniająca poległych żołnierzy poza granicami państwa.

 • Integracja 1RB

  Integracja 1RB

  To był wrzesień , pachniała… Kępa Potocka.

  Parafrazując słowa piosenki, klasa 1 RB spędziła miło czas w parku integrując się wzajemnie: uczniowie z uczniami, uczniowie z nauczycielem,  nauczyciel z uczniami.

  Były rozmowy, zabawy, gry słowne oraz przekąski z niespodzianką w środku.

  Wszystko odbyło się w zgodzie z naturą przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

  Album foto

 • Stypendia i zasiłki

  Stypendia i zasiłki

  Stypendium szkolne i zasiłek szkolny


  Jeśli jesteś uczniem i potrzebujesz pomocy materialnej, złóż wniosek o: stypendium szkolne lub zasiłek szkolny.

  Stypendium szkolne.

  Dla kogo? Dla ucznia z rodziny, w której dochód jest do 528 zł (nie wlicza się m.in. 500+)

  W jaki sposób się ubiegać? Złóż wniosek w ośrodku pomocy społecznej w dzielnicy, w której mieszkasz (nie w szkole, jak w poprzednich latach).

  Wniosek do pobrania ze strony: edukacja.warszawa.pl, w szkole, ośrodku pomocy społecznej

  Czym jest stypendium szkolne? To wsparcie finansowe wynoszące miesięcznie od 99,20 zł do 248 zł, będące pokryciem wydatków na:

  - zakup komputera stacjonarnego, laptopa lub tabletu

  - zakup podręczników, które nie są udostępniane nieodpłatnie przez szkołę, lektur, encyklopedii, innych książek pomocnych w nauce

  - zakup biletów miesięcznych lub kwartalnych uprawniających do korzystania z komunikacji miejskiej

  - pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych i edukacyjnych poza szkołą.

  Pamiętaj! Wnioski o stypendium szkolne należy składać do 15 września 2020 r. w ośrodku pomocy społecznej (Uwaga: od tego roku szkolnego szkoły nie przyjmują wniosków o stypendium szkolne) Złóż wniosek do 15 września 2020 r. w ośrodku pomocy społecznej.


  Zasiłek szkolny.

  Dla kogo? Dla ucznia, który jest przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Wysokość zasiłku szkolnego jest do 620 zł.

  W jaki sposób się ubiegać?

  Złóż wniosek w ośrodku pomocy społecznej w dzielnicy, w której mieszkasz.

  Wniosek do pobrania ze strony: edukacja.warszawa.pl, w szkole, ośrodku pomocy społecznej.


  Więcej informacji: edukacja.warszawa.pl.


  stypendia_i_zasilki_szkolne_-_zmiany.pdf

  wniosek-o-stypendium-szkolne.docx

  wniosek-o-zasilek-szkolny.docx​​​​​​​


 • Film Promocyjny

  Film Promocyjny
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć