Konkurs wiedzy o Francji

Oto zwycięzcy i nagrodzeni w Konkursie wiedzy o Francji zorganizowanego z okazji Miesiąca Frankofonii.

Uczestnikom gratulujemy wiedzy, refleksu i tego, że wzięli udział w samym konkursie.

I miejsce zdobył Kryspin Markowski

II miejsce Agata Narożnik

III miejsce Agata Materska

IV miejsce Arkadiusz Danowski

Wszyscy zostali nagrodzeni, a „cadeaux” związane są typowo z Francją.

Merci et félicitations !

Quiz_wiedzy_o_Francji.docx​​​​​​​

   

 

Warsztaty fotograficzne w cieniu drapaczy chmur.

Uczniowie klasy 2 RTA Technikum Reklamy z Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych z Ogrodowej obiektywem aparatu rejestrowali tajemnicze, ogromne, nowoczesne szklane konstrukcje. Tematem warsztatów była kompozycja, rytm i perspektywa w architekturze, pod okiem nauczyciela Stanisława Mulewicza. Uczniowie mogli rozwijać podczas zajęć swoje zainteresowania fotografią, wykazać się kreatywnością oraz chęcią zrobienia "dobrej fotki". Robienie zdjęć, to jedna z przyjemniejszych form realizowania swojej pasji. Wydawałoby się, że zwykła i banalna fotografowana scena, dzięki dobremu kadrowaniu, wypełnieniu ciekawym światłem, staje się nagle magiczna i nieoczekiwanie piękna. Entuzjaści fotografii mają wspaniałą okazję, aby złapać kadr, którym można się później pochwalić. Architektura Warszawy zaprasza naszych uczniów do kolejnych, owocnych plenerów fotograficznych.

Album foto

  

 

Dni Pamięci Pawiaka

7 X 2020 r. grupa uczniów z klasy 2 , uczestniczyła w uroczystości inauguracji Dni Pamięci Pawiaka.

Uczniowie zobaczyli archiwalne zdjęcia Warszawy z czasów okupacji oraz wysłuchali wykładu Juliana Borkowskiego (Muzeum Warszawy) na temat: Działalność phm. Kazimierza Wiśniewskiego "Szkraba" w akcji "N" . Obejrzeli program historyczno-artystyczny: Szary dzień służby… - pamięci łączniczek Szarych Szeregów, w reżyserii Maria Reif. W Dniu Pamięci Pawiaka, zwiedzili  Muzeum Więzienia Pawiak. Dni Pamięci Pawiaka odbywają się cyklicznie każdego roku zawsze na początku października.Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawęoraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Bardzo dziękujemy pani Joannie Gierczyńskiej kustoszowi Pawiaka za umożliwienie poznania historii bliskiej, związanej z tematyką martyrologii ludności Warszawy.Spotkanie odbyło się z zachowaniem reguł bezpieczeństwa sanitarnego.

Album foto

  

 

Centrum Weterana

Nasza młodzież odwiedziła Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Wizyta składała się z filmu przybliżającego rolę jaką pełni obecnie Centrum oraz wykład Pana Andrzeja Korusa – wieloletniego pracownika i Kierownika Zespołu Edukacji i Tradycji. Naszej uwadze nie umknęła także Izba Pamięci oraz tablica upamiętniająca poległych żołnierzy poza granicami państwa.

Album foto

  

 

Integracja 1RB

To był wrzesień , pachniała… Kępa Potocka.

Parafrazując słowa piosenki, klasa 1 RB spędziła miło czas w parku integrując się wzajemnie: uczniowie z uczniami, uczniowie z nauczycielem,  nauczyciel z uczniami.

Były rozmowy, zabawy, gry słowne oraz przekąski z niespodzianką w środku.

Wszystko odbyło się w zgodzie z naturą przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

Album foto

    

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć