2021/2022

 

Spektakle teatralne

Dnia 7 października chętni uczniowie z naszej szkoły, pod okiem Pań Anny Brzozowskiej- Karasek i Aleksandry Jordan, udali się na spektakl pt. ,,MayDay 2’’, jaki oferował w swoim repertuarze ,,Och- Teatr’’. Podczas dwugodzinnego widowiska zapoznali się oni ze sztuką aktorstwa na żywo, która dodatkowo zachęcała ich do siebie swoim komediowym gatunkiem. Poznali nowe oblicze desek teatru, nie tylko ich walory edukacyjne, ale i rozrywkowe.

12 października kolejni amatorzy sztuki Dionizosa mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Oszuści”, ukazujący w groteskowy sposób skomplikowany świat relacji damsko – męskich.   Świat teatru wzbudził u zainteresowanie uczniów, co poskutkowało deklaracjami dalszego zgłębiania tematu. Oczekujemy powtórnych lub podobnych wypadów, razem z naszym opiekuńczym gronem pedagogicznym, któremu dziękujemy za organizację oraz inicjatywę poza godzinami zajęć lekcyjnych.

Album foto

   

 

Historia opowiedziana wierszem i piosenką

Z okazji Dni Pawiaka uczniowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii. Najpierw wysłuchali wykładu o życiu codziennym na Pawiaku w latach okupacji, następnie posłuchali mini koncertu. Piosenki przypominające lata wojny i powojenne. Na zakończenie spotkania uczniowie zwiedzili Pawiak. To była niezwykła choć niełatwa lekcja historii i patriotyzmu.

Album foto

  

 

Wycieczka do Sękocina

Wycieczka krajoznawcza do Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym 

23.09.21 klasy 2T i 2RB, dzięki zorganizowaniu wycieczki przez Panią Julię Markowską (przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole) do IBL w Sękocinie Starym, miały możliwość uczestniczyć w projekcie edukacyjnym dotyczącym przyczyn i skutków klęsk żywiołowych oraz działań podejmowanych przez leśników w celu zachowania trwałości i ciągłości lasów w Polsce. Głównym celem projektu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju. Projekt realizowany jest w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW „Edukacja ekologiczna”. Uczniowie wysłuchali wykładów oraz mieli warsztaty. Na koniec zorganizowane zostało wspólne ognisko oraz otrzymaliśmy od Instytutu materiały edukacyjne w postaci gier planszowych i kart do gry. Opiekę nad uczniami sprawowały Pani Katarzyna Rutkowska i Pani Monika Ozdoba.

Album foto

  

 

Łączone lekcje wf i SKS w naszej szkole

Dzięki projektowi SKS, w którym nasza szkoła bierze udział odbywają się wycieczki rozpoczynające się na lekcji wf, a kończące się na SKSie. Uczniowie, którzy maja lekcje wf na ostatnich godzinach mają dłuższą wycieczkę dzięki SKSom. Do tej pory odbyły się wyjścia: wycieczka krajoznawcza na Cmentarz Powązkowski i Żydowski, wyjścia na siłownie plenerowe, marszobiegi terenowe do pobliskich parków, wyjścia na kręgle.

Zajęcia SKS odbywają się także stacjonarnie w szkole, chętni mile widziani :)

Zajęcia koordynuje Pani Monika Ozdoba

Album foto

   

 

Cosmos Discovery Space Exhibition

29 września uczniowie klas 1H, 2H oraz 3Otb zwiedzili niezwykle ciekawa wystawę poświęconą kosmicznym lotom załogowym, od ich początku aż po współczesność i plany na przyszłość. Podczas zwiedzania mogliśmy nie tylko obejrzeć zdjęcia i przeczytać o historii tych niezwykłych wydarzeń, ale także zobaczyc z bliska bardzo ciekawe eksponaty, m.in. oryginalne skafandry kosmonautów oraz prawdziwe modele statków kosmicznych i rakiet. Pod koniec wycieczki niektórzy spróbowali swoich sił na żyroskopie lub udali się w wirtualną podróż na specjalnej platformie. Wystawę można obejrzeć w Muzeum Nowej Pragi przy ul. Jagiellońskiej.

Album foto

  

 

Klub Debat Historycznych

Klub Debat Historycznych. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Fundacja Polska Debatuje, zaprosili do udziału w Klubie Debat Historycznych 10 szkół z całej Polski. Wśród szkół wybranych do rocznego projektu debatanckiego znalazła się również grupa uczniów z Technikum 29, przy ul Ogrodowej 16. W ramach projektu odbyły się pierwsze warsztaty z udziałem trenera z Muzeum w Sulejówku, oraz opiekuna klubu. Podczas warsztatów uczniowie 2T dowiedzieli się na czym polega udział w projekcie i praktycznie przećwiczyli mini debatę. Zarówno strona propozycji jak i opozycji dobrze poradziła sobie z zadaniem przeprowadzenia pierwszej debaty. Uczniowie ćwiczyli także organizację oraz zapoznali się z merytorycznym przebiegiem rywalizacji w debacie.

Album foto

   

 

Sprache. Kultur. Deutschland

20 września klasa 3 RB oraz 3H pod opieką Pani Izabeli Augustyniak wzięła udział w wydarzeniu ,,Sprache. Kultur. Deutschland’’ organizowanym przez Goethe Institut w Centrum Praskim Koneser. Na miejscu czekały na nas przeróżne atrakcje powiązane z nauką języka niemieckiego. Przy stoiskach wykazując się swoją wiedzą i umiejętnościami z lekcji mogliśmy wygrać przeróżne nagrody od pomocy naukowych, po regionalne słodycze. Na scenie edukatorzy poprzez intrygujące zabawy zachęcali nas do interakcji.  Niektóre atrakcje powiązane były z multimediami. Wszystko to przybliżyło nas do języka niemieckiego i wywołało przyjemne skojarzenia, pokazało że nauka może być zabawna, przyjemna i pożyteczna.

Album foto

   

 

Wycieczka do hotelu Felix

Wraz z opiekunem w dniu 8 września 2021 r.  uczniowie z klasy  3H o profilu technik hotelarstwa byli  w trzygwiazdowym hotelu Felix należącym do grupy hotelowej Best Western Hotels & Resorts. Obiekt położony jest w dzielnicy Praga – Południe.

Uczniowie dowiedzieli się, że obiekt i przeznaczony jest dla gości  indywidualnych  oraz biznesowych przyjeżdzających do stolicy. Posiada 227  pokoi oraz 3 duże sale konferencyjne  i 6 sal warsztatowych w których można  zorganizować  imprezy okolicznościowe, bankiety oraz wesela.

Restauracja Nova, oferuje potrawy kuchni polskiej oraz kontynentalnej a w hotelowym Lobby Barze barmani serwują drinki dla gości hotelowych.

W hotelu znajduje się także  Forest SPA, w którym  każdy  może  skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych oraz masaży relaksacyjnych.

Album foto

  

 

Gry-zmysły-ruchy

W dniu 20 września 2021 r. klasa 3OTa wraz z wychowawcą uczestniczyła w praktycznych warsztatach pt. "Gry-zmysły-ruch" w ramach "Festiwalu Nauki" na Wydziale Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uczniowie poznali wiele zabaw integrujących grupę, aktywnie popracowali nad koordynacją ruchową oraz pogłębili świadomość czucia własnego ciała.

Album foto

   

 

Sprzątanie świata

W dniach 16-17 września 2021r. nasi uczniowie czynnie uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata" w Dzielnicy Wola.
Akcja została przeprowadzona przy pomocy nauczycieli Aleksandry Chotkiewicz, Moniki Ozdoby oraz Joanny Łuczyńskiej.

Album foto

   

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć