Drzewo Absolwentów

Dnia 30 kwietnia 2021 roku absolwenci Technikum nr 29 posadzili pamiątkowe drzewko w Parku im. Edwarda Szymańskiego. Inicjatorem i organizatorem tego ważnego dla naszej szkoły wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawy.

Album foto

   

 

Zbiórka karmy dla zwierząt


„Współczucie i empatia dla najmniejszych zwierząt to jedna z najszlachetniejszych cnót, jakie człowiek może otrzymać w prezencie”
(Karol Darwin)

 

W czerwcu br. zakończyła się zbiórka na rzecz naszych czworonożnych  przyjaciół, którzy  przebywają w schronisku i czekają na „nowe życie” u boku człowieka.  Zbieraliśmy między innymi:
- karmę dla kotków
- karmę dla psów
- pellet drzewny
- zabawki
- smycze
- słodycze dla pupilków
- miseczki do jedzenia/ picia
- ręczniki / poduszeczki

 

Dary zostaną dostarczone do schroniska w Otwocku oraz Celestynie.
Organizatorka akcji wraz z Wolontariatem dziękuje bardzo Wszystkim za wparcie i pomoc w akcji w imieniu swoim oraz w imieniu kotków i piesków.

 

Album foto

  

 

Konkurs hotelarski "Najstarsze hotele w Warszawie".

W szkolnym Konkursie Hotelarskim  zorganizowanym przez Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie udział wzięli uczniowie  pierwszej klasy o profilu hotelarskim . Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży historią hotelarstwa w szczególności rynkiem warszawskim.

Przedmiotem konkursu było wykonanie prezentacji w Power Point na temat najstarszych hoteli w Warszawie.

Wyniki konkursu :

1 miejsce:

Markowski Kamil - 1 H

2 miejsce:

Grzegołowska Julia – 1H

3 miejsce anexequo:

Mata Oliwia Natalia – 1 H

Trzaska Aleksandra-  1H

Organizatorka konkursu  gratuluje  zwycięzcom oraz dziękuje wszystkim uczniom za udział w konkursie.

 

Wycieczka integracyjna do Ogrodu Botanicznego UW.

17 czerwca klasa 2TB z wychowawcą wybrała się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.Widzieliśmy rozarium, rośliny ozdobne i lecznicze oraz florę niżową Polski. Miło spędziliśmy czas podziwiając piękną przyrodę.

Album foto

   

 

Konkurs ekologiczny

Rozstrzygnięcie Konkursów Ekologicznych.

14.06.2021 r.

W szkolnym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problem postaw ekologicznych młodzieży wobec środowiska naturalnego.

Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach:

- Konkurs fotograficzny „Spacer bądź EKO”,

- Konkurs graficzny na ulotkę pt. „Bądź EKO”.

Organizatorzy gratulują zwycięzcom oraz dziękują wszystkim uczniom za udział w konkursie.

Wyniki konkursu fotograficznego „Spacer bądź Eko”:

- 1 miejsce Natalia Dudzik 3 RTA

- 2 miejsce Gabriel Słumiński 2 RTA

- 3 miejsce Weronika Krychowicz 3 RTA

Wyróżnienia: Agata Narożnik 3 RTA, Cezary Barcikowski 3 RTA

Wyniki konkursu graficznego na ulotkę:

- 1 miejsce Natalia Dudzik 3 RTA

- 2 miejsce Cezary Barcikowski 3 RTA

- 3 miejsce Ioannou Yvoni 2 RA

Po odbiór nagród zapraszamy do Pani Dyrektor Aleksandry Lizurej

Album foto

  

 

Selfie na opak

Warsztaty fotograficzne „na opak”, czyli pozujemy stojąc na suficie lub prostopadle do ścian. Wszystko to, dzięki wizycie w muzeum fotografii.

Selfie Museum Warsaw – to przemyślana kreatywno-edukacyjna przestrzeń, pełna zakamarków, pokoi i instalacji do robienia zdjęć. Pogoń za fotograficznymi pamiątkami sprawia, że mając smartfona w ręce, możemy fotografować siebie wraz ze znajomymi w wyszukanych pozach niecodziennej scenerii. Do muzeum iluzji w dniach 21-go maja i 1-go czerwca br. zawitali uczniowie Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie, klasy reklamy: 2 RTA, 2 RTB i 2 RB.

W ramach warsztatów fotograficznych uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Efektem tego jest wykonanie wielu ciekawych, super fajnych fotek.

Opiekunami młodzieży byli nauczyciele grafiki: Stanisław Mulewicz i Piotr Ślęzak.

Album foto

   

 

Aktywizująca lekcja historii w Muzeum PRL

Klasa 3 HOT zwiedziła interesujące muzeum w samym centrum Warszawy. Kameralne, ale bardzo ciekawe sale przedstawiają obraz życia codziennego Polaków w latach PRL-u.  Wyposażenie kuchni, łazienki czy salonu bardzo odbiega od aktualnego. Meble, ubiór, sprzęt sportowy czy AGD wzbudziło zainteresowanie uczniów. Niektóre sprzęty wcale, aż tak bardzo nie różnią się od dzisiejszych, a niektóre zupełnie już wyszły z mody. Bufet z oranżadą i słodyczami obowiązkowo z torcikiem i ptasim mleczkiem z Wedla, są chętnie  kupowane i dzisiaj. Najbardziej zmienił się sprzęt AGD i samochody. Budka telefoniczna, biurko z telefonem, mały Fiatczy motocykl to ikony doby PRL-u, czasu który warto znać bez względu na to, czy bardziej widzimy jego cienie czy blaski. To była aktywna lekcja historii.

Album foto

   

 

Dzień Dziecka

Klasa 1 T wybrała się w ramach Dnia Dziecka na wycieczkę krajoznawcza w pobliżu szkoły. Znaleźliśmy lodziarnie z naturalnymi lodami i podziwialiśmy najbliższe otoczenie :)

Album foto

 

Wspólne wyjście do kina

2 czerwca klasy 1T, 2OTA, 2RTC i 2RA wybrały się wspólnie na wyjście do kina. Film Nomadland to bezsprzeczny zwycięzca tegorocznej gali oscarowej i jeden z najważniejszych filmów roku. Został uhonorowany statuetka za Najlepszy Film, Najlepsza Reżyserię i wiele innych. Wyjście zostało zorganizowane przez nauczycieli: Aleksandra Chotkiewicz, Bartłomiej Palczewski, Anna Karasek i Monika Ozdoba

Album foto

 

Zbiórka korków plastikowych

Finał zbiórki korków plastikowych!

Nasza szkoła w tym roku szkolnym zebrała ponad 200 litrów korków plastikowych. Zostały one przekazane na leki i rehabilitacje małej Ani. Wszystkim bardzo dziękujemy i zachęcamy nadal do przynoszenia korków na 1 piętro do wyznaczonego kartonu.

Koordynatorem zbiórki jest nauczycielka Pani Monika Ozdoba

Album foto

  

 

"Śniadanie na trawie"

1 czerwca klasa 1 RB wraz z wychowawczynią świętowała w Parku Moczydło. Było wspólne „Śniadanie na trawie” przy różnorodnej (cichej) muzyce, rozmowy, opowiadanie ciekawych, śmiesznych historii z życia, degustacja przeróżnych, przepysznych potraw, a na koniec grupowa rywalizacja, czyli gra „Milionerzy”.

Album foto

    

 

Aktywne lekcje WF w Technikum 29!

W naszej szkole w dniu 18.05.2021 odbyły się alternatywne lekcje wf z Moniką Pyrek. Jest to jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, specjalizująca się w skoku o tyczce. Na swoim koncie ma pięć medali Mistrzostw Świata oraz trzy medale Mistrzostw Europy. Aż czterokrotnie udało jej się zrealizować największe marzenie każdego sportowca o udziale w Igrzyskach Olimpijskich (Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012). Po zakończeniu kariery sportowej Monika Pyrek nadal aktywnie działa na rzecz promocji sportu! Prowadzi Fundację swojego imienia, w ramach której realizuje między innymi projekt Alternatywne lekcje WF. Dzięki temu mogliśmy skorzystać z takiej możliwości i wspólnie poćwiczyć. Każdy uczestnik otrzymał także koszulkę, worek na plecy, długopis i opaskę. Zajęcia dostarczyły nam wiele radości i satysfakcji z wykonania wszystkich ćwiczeń. Liczymy na więcej wspólnych zajęć oraz na dużą dawkę motywacji. Zajecia zorganizowała Pani Monika Ozdoba. 

Dziękujemy!

Album foto

  

 

Kosmetyki dla Afryki

WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi." - Jan Paweł II

„KOSMETYKI DO AFRYKI”

Zorganizowaliśmy na terenie naszej szkoły zbiórkę  środków higienicznych takich jak:

- mydełka

- szampony

- podpaski

- dezodoranty

- szczoteczki do zębów

- pasty do zębów

- proszki do prania

- balsamy do skóry suchej

Celem akcji było wsparcie afrykańskich dzieci, sierot z Kamerunu, które są pod opieką polskich misjonarek ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej.

Akcja trwała do 30 kwietnia br. i zakończyła się dużym sukcesem.

Opiekun akcji wszystkim Dzieciom,  Rodzicom  oraz Nauczycielom serdecznie  dziękuje za wsparcie i zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym.  

Album foto

   

 

Konkurs "Formy Turystyki"

Wyniki konkursu warszawskiego pt. "Formy turystyki":

 

1 miejsce: Struj Monika safari ZSSiJO kl. 3OTA

2 miejsce : Miśkiewicz Daria turystyka wypoczynkowa CXXV Liceum Ogólnokształcące im. Waldemara Milewicza

3 miejsce an exequo:

Pątek Karolina turystyka poznawcza ZSSiJO kl. 3OTA

Havryliuk Daria turstyka handlowa ZSSiJO kl. 1T

Wyróżnienie:   

Dreger Marta i Brzozowska Maja rózne rodzaje turystyk ZSSiJO kl. 1T

Kowalska Weronika ZSSiJO kl. 2HOT

Gratulujemy wszystkim uczesnikom - organizatorki Pani Monika Ozdoba i Pani Anna Bednarczyk-Iwanek. 

Album foto

  

 

Konkurs wiedzy o Francji

Oto zwycięzcy i nagrodzeni w Konkursie wiedzy o Francji zorganizowanego z okazji Miesiąca Frankofonii.

Uczestnikom gratulujemy wiedzy, refleksu i tego, że wzięli udział w samym konkursie.

I miejsce zdobył Kryspin Markowski

II miejsce Agata Narożnik

III miejsce Agata Materska

IV miejsce Arkadiusz Danowski

Wszyscy zostali nagrodzeni, a „cadeaux” związane są typowo z Francją.

Merci et félicitations !

Quiz_wiedzy_o_Francji.docx

   

 

Warsztaty fotograficzne w cieniu drapaczy chmur.

Uczniowie klasy 2 RTA Technikum Reklamy z Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych z Ogrodowej obiektywem aparatu rejestrowali tajemnicze, ogromne, nowoczesne szklane konstrukcje. Tematem warsztatów była kompozycja, rytm i perspektywa w architekturze, pod okiem nauczyciela Stanisława Mulewicza. Uczniowie mogli rozwijać podczas zajęć swoje zainteresowania fotografią, wykazać się kreatywnością oraz chęcią zrobienia "dobrej fotki". Robienie zdjęć, to jedna z przyjemniejszych form realizowania swojej pasji. Wydawałoby się, że zwykła i banalna fotografowana scena, dzięki dobremu kadrowaniu, wypełnieniu ciekawym światłem, staje się nagle magiczna i nieoczekiwanie piękna. Entuzjaści fotografii mają wspaniałą okazję, aby złapać kadr, którym można się później pochwalić. Architektura Warszawy zaprasza naszych uczniów do kolejnych, owocnych plenerów fotograficznych.

Album foto

  

 

Dni Pamięci Pawiaka

7 X 2020 r. grupa uczniów z klasy 2 , uczestniczyła w uroczystości inauguracji Dni Pamięci Pawiaka.

Uczniowie zobaczyli archiwalne zdjęcia Warszawy z czasów okupacji oraz wysłuchali wykładu Juliana Borkowskiego (Muzeum Warszawy) na temat: Działalność phm. Kazimierza Wiśniewskiego "Szkraba" w akcji "N" . Obejrzeli program historyczno-artystyczny: Szary dzień służby… - pamięci łączniczek Szarych Szeregów, w reżyserii Maria Reif. W Dniu Pamięci Pawiaka, zwiedzili  Muzeum Więzienia Pawiak. Dni Pamięci Pawiaka odbywają się cyklicznie każdego roku zawsze na początku października.Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawęoraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Bardzo dziękujemy pani Joannie Gierczyńskiej kustoszowi Pawiaka za umożliwienie poznania historii bliskiej, związanej z tematyką martyrologii ludności Warszawy.Spotkanie odbyło się z zachowaniem reguł bezpieczeństwa sanitarnego.

Album foto

  

 

Centrum Weterana

Nasza młodzież odwiedziła Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Wizyta składała się z filmu przybliżającego rolę jaką pełni obecnie Centrum oraz wykład Pana Andrzeja Korusa – wieloletniego pracownika i Kierownika Zespołu Edukacji i Tradycji. Naszej uwadze nie umknęła także Izba Pamięci oraz tablica upamiętniająca poległych żołnierzy poza granicami państwa.

Album foto

  

 

Integracja 1RB

To był wrzesień , pachniała… Kępa Potocka.

Parafrazując słowa piosenki, klasa 1 RB spędziła miło czas w parku integrując się wzajemnie: uczniowie z uczniami, uczniowie z nauczycielem,  nauczyciel z uczniami.

Były rozmowy, zabawy, gry słowne oraz przekąski z niespodzianką w środku.

Wszystko odbyło się w zgodzie z naturą przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

Album foto

    

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół - Ogrodowa
  Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
  Technikum Nr 29
  Szkoła Policealna Nr 26

  ul. Ogrodowa 16
  00-896 Warszawa
 • Tel. 22 620-50-51
  Tel. 22 620-50-52
  Fax 22 620-45-80

  NIP 527 000 71 15

  e-mail: sekretariat@ogrodowa.edu.pl

Galeria zdjęć